Inzerce
Inzerce
Inzerce

Představujeme Danečka, účastníka Předškoláka ONLINE

Jak probíhá můj týden?

Vstáváme s bráškou v 7 hodin, 7:30 jedeme do školky, odkud mě máma vyzvedne v 15:45. Pak jdeme buď na hřiště nebo jedeme domů s tím, že si hrajeme venku nebo děláme doma blbosti. :-) Rádi bychom častěji tvořili, vystřihovali, vybarvovali, malovali atd., ale u toho všeho nám musí máma asistovat kvůli sestře Izabelce (1,5 roku), aby bylo postříhané jen to, co má být.

Jsme rádi aktivní

Pohybové aktivity milujeme, stejně tak tanec nebo hraní své vlastní hudby (což samozřejmě, vzhledem k našemu věku, je pro nás zábava, pro rodiče to znamená štuple do uší :-D ). Taky chodíme do kroužku hasičů.

Přípravě na školu jsme se s rodiči věnovali zatím nepravidelně

Daniel má klasickou předškolní organizovanou přípravu. Doma děláme v podstatě to samé, ale velmi neorganizovaně a nepravidelně. Děláme to, co zrovna chtějí a na co je zrovna prostor - stříhání, vymalovávání, malování, kreslení a řešení úkolů - u těch vydrží i 2 hodiny. Moc ho to baví,“ říká maminka.

Proč jsme se rozhodli pro Předškolákovy týdeníčky?

Protože je to přesně to, co Danoška baví, a navíc je to dobře zorganizované - postupuje se od snazšího po složitější, čímž to přirozeně napomáhá dítěti ve vývoji a zamezuje to tvorbě nežádoucích bloků, které u dětí občas vznikají, když chtějí zdolat těžší úkol, než jaký jsou schopny vykonat. To vidím u Samuela, který je o 2,2 roku mladší než Daniel a zlobí se, že mu to nejde tak dobře, jako Danielovi.

Jak děti vedeme?

Vedu je hodně k samostatnosti. Pokud si nakládají vzhledem ke svému věku nezvladatelné úkoly/běžné životní situace, které ale vzhledem ke svému věku nejsou schopny provést, snažím se jim to vysvětlit a pokud mám prostor, děláme to spolu“, říká.

Inzerce

Co Danečkovi jde a co umí?

Dokáže si sednout a soustředit i dlouho na jednu věc (pokud ho chytne, zabere se do ní a ztratí pojem o čase, dostane se do "flow"). Občas ale jako každý umí i "ztratit nervy, když mu něco nejde". Většinou se to děje, když vytvoří něco úžasného obrovského z lega a pak nám to nese ukázat a po cestě se mu to rozbije/rozpadne a podobně,“ popisuje Danielova maminka.

Čím Daneček píše a kde dělá úkoly?

Daneček dělá úkoly buď u jídelního stolu v kuchyni, nebo u svého dětského stolu. Píše vším, co je zrovna po ruce - tužka, propiska, pastelka, fixa.

Inzerce

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2022/2023 Předškolák Daneček - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×