Inzerce
Inzerce
Inzerce

Daneček pokračuje s předškolní přípravou, nejvíc ho baví pohybové úkoly, do kterých zapojuje i brášku

Už čtvrtý měsíc se Daneček připravuje na školu s Předškolákovými týdeníčky pro chytré hlavičky a maminku Elišku neustále překvapuje, jak dokáže o úkolech přemýšlet a být kreativní. 

 

Jak často se Daneček připravuje a čím obvykle začíná?

Vždycky se Danečka zeptám, co chce dělat první a on si zvolí, jestli chce spíše Hlavičkové úkoly nebo obtahovat a trénovat v Jízdě tužkou. Nechávám to na něm, aby ho to bavilo. Úkoly nechce dělat každý den, raději vyplňuje jednou za týden a všechny sešity najednou, to mu vyhovuje mnohem více.

Jaké úkoly Danečka nejvíce baví?

Nejvíc ho baví Pohybovky, jako že se tam hýbe, a jinak Jízda tužkou. Obtahování v těch Pohybovkách, to malý říká, že je to pořád to stejné. On je totiž ten typ, co má rád pořád něco nového, a když se něco stále opakuje a je to podobné, tak ho to přestane bavit. Takže obtahování ho už nebaví, tak to někdy odflákne a podle toho to taky vypadá. Záleží, jestli se mu zrovna chce, nebo se mu nechce.

Do Pohybovek se zapojuje i bráška

V Pohybovkách se Daneček učil hod míčem. Dále trakař, ten ho nejvíce bavil, trénoval potom i s bráškou, který dělal trakař a Daneček ho vodil. A taky cvičení „kláda“ (na zpevnění těla) je oba hodně bavilo.

Inzerce

V Jízdě tužkou potřebuje Daneček často střídat tvary

V Jízdě tužkou teď už začaly nové tvary, takže je to zase jiné a to Danečka baví. Na dvou stránkách, když trénoval samé nuly a potom sněhuláka, tak ho to už nebavilo. Potřebuje, aby úkoly byly pořád jiné. Nerad dělá podobné věci dvakrát. Takže se někdy zlobím, například když je tam úkol, jak plavou úhoři, takže má několikrát obtáhnout horní vlnu a pak teprve namalovat ty spodní vlny, tak on to udělá všechno jenom jedenkrát. Říkám mu: „Dani, vždyť jsme se domlouvali.“ „Mami, mě to nebaví.“ A já ho nechci nutit, aby ho to nepřestalo úplně bavit. Někdy chce mít úkol rychle hotový, ale včera například si delfína nejen obtáhl, ale i vybarvil. Je to s ním pokaždé úplně jinak.

Hlavičkové úkoly

V Hlavičkových úkolech Danečka nebaví, když má stříhat a lepit. To už jsme se dokonce domluvili, že lepidlo mu musím já natřít a on jen přilepuje, ale sám stříhá a přiřazuje. Ale pak už ho to baví. Nebaví ho jen to samotné stříhání, protože je to pro něj zase to samé – rovné stříhání. Ale baví ho moc přemýšlet o těch úkolech, co to asi má znamenat, co v úkolu má dělat. Častokrát jsou v úkolech nějaké otázky k obrázkům, ale já mu je ani nečtu, nechám ho nejdříve samotného na to přijít, to ho nejvíc baví. Pak mu případně otázku přečtu, ale to je pro něj jen „doplňující“. Podle toho si odvodí v úkolu, co má doplnit a z jakého důvodu. Tady ty přiřazovací úkoly, když má spojovat čárami a uvažovat, to ho baví moc. 

S Praktikem pro život se naučil dny v týdnu, zavazování bot jsme zatím odložili

V Praktikovi se Daneček naučil dny v týdnu. Ve školce ho učí, že týden má 5 dnů, tak jsem mu vysvětlila, že má 7 dnů, dělí se na pracovní dny a víkend. Tak to se naučil. Samozřejmě ví, jak jdou dny po sobě. Naučil se spojit si den s číslem.

Už jsme byli také u zavazování tkaniček, ale bohužel to zatím neumí a netrénujeme to, protože se u toho Daneček strašně rozčiluje. Vždycky se ho ptám, jestli to dneska zkusíme, snažím se ho i motivovat, že si pak může koupit lepší boty. Pořád teda zkouším, kdy ho to začne zajímat, protože když se u toho zlobí, tak to nefunguje. Potom by nechtěl už vůbec pracovat.

Inzerce

Taky jsme probírali téma zima a Vánoce, to nám pěkně vyšlo zrovna v tom období.

Překvapuje mě, jak Daneček dokáže o úkolech přemýšlet

Překvapuje mě, jak je chytrý a dokáže si domyslet. Například měl zakroužkovat všechna čísla dnů, ve kterých si čistí zuby, tak každý den zakroužkoval dvakrát, protože si dvakrát denně čistí zuby. Nedělá ty úkoly přímo podle zadání, ale častokrát si ještě sám něco domyslí. Z toho mám radost, že je kreativní a nejede jen v těch „vyjetých kolejích“, ale snaží se přemýšlet a tvořit sám.

Předškolní příprava ve školce

Ve školce každý den taky dělají úkoly pro předškoláky – vybarvují, obtahují, stříhají... Nejčastěji právě obtahují a stříhají, proto si myslím, že už to pak nechce tolik dělat doma. Než na tu přípravu najeli ve školce, což bylo asi někdy v říjnu, tak do té doby Danečka nejvíc bavila Jízda tužkou a to stříhání.

 

Inzerce
Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava - rady a zkušenosti a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

4. Daneček pokračuje s předškolní přípravou, nejvíc ho baví pohybové úkoly, do kterých zapojuje i brášku - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×