Inzerce
Inzerce

Daneček pokračuje s předškolní přípravou, nejvíc ho baví pohybové úkoly, do kterých zapojuje i brášku

Už čtvrtý měsíc se Daneček připravuje na školu s Předškolákovými týdeníčky pro chytré hlavičky a maminku Elišku neustále překvapuje, jak dokáže o úkolech přemýšlet a být kreativní. 

 

Jak často se Daneček připravuje a čím obvykle začíná?

Vždycky se Danečka zeptám, co chce dělat první a on si zvolí, jestli chce spíše Hlavičkové úkoly nebo obtahovat a trénovat v Jízdě tužkou. Nechávám to na něm, aby ho to bavilo. Úkoly nechce dělat každý den, raději vyplňuje jednou za týden a všechny sešity najednou, to mu vyhovuje mnohem více.

Jaké úkoly Danečka nejvíce baví?

Nejvíc ho baví Pohybovky, jako že se tam hýbe, a jinak Jízda tužkou. Obtahování v těch Pohybovkách, to malý říká, že je to pořád to stejné. On je totiž ten typ, co má rád pořád něco nového, a když se něco stále opakuje a je to podobné, tak ho to přestane bavit. Takže obtahování ho už nebaví, tak to někdy odflákne a podle toho to taky vypadá. Záleží, jestli se mu zrovna chce, nebo se mu nechce.

Do Pohybovek se zapojuje i bráška

V Pohybovkách se Daneček učil hod míčem. Dále trakař, ten ho nejvíce bavil, trénoval potom i s bráškou, který dělal trakař a Daneček ho vodil. A taky cvičení „kláda“ (na zpevnění těla) je oba hodně bavilo.

Inzerce

V Jízdě tužkou potřebuje Daneček často střídat tvary

V Jízdě tužkou teď už začaly nové tvary, takže je to zase jiné a to Danečka baví. Na dvou stránkách, když trénoval samé nuly a potom sněhuláka, tak ho to už nebavilo. Potřebuje, aby úkoly byly pořád jiné. Nerad dělá podobné věci dvakrát. Takže se někdy zlobím, například když je tam úkol, jak plavou úhoři, takže má několikrát obtáhnout horní vlnu a pak teprve namalovat ty spodní vlny, tak on to udělá všechno jenom jedenkrát. Říkám mu: „Dani, vždyť jsme se domlouvali.“ „Mami, mě to nebaví.“ A já ho nechci nutit, aby ho to nepřestalo úplně bavit. Někdy chce mít úkol rychle hotový, ale včera například si delfína nejen obtáhl, ale i vybarvil. Je to s ním pokaždé úplně jinak.

Hlavičkové úkoly

V Hlavičkových úkolech Danečka nebaví, když má stříhat a lepit. To už jsme se dokonce domluvili, že lepidlo mu musím já natřít a on jen přilepuje, ale sám stříhá a přiřazuje. Ale pak už ho to baví. Nebaví ho jen to samotné stříhání, protože je to pro něj zase to samé – rovné stříhání. Ale baví ho moc přemýšlet o těch úkolech, co to asi má znamenat, co v úkolu má dělat. Častokrát jsou v úkolech nějaké otázky k obrázkům, ale já mu je ani nečtu, nechám ho nejdříve samotného na to přijít, to ho nejvíc baví. Pak mu případně otázku přečtu, ale to je pro něj jen „doplňující“. Podle toho si odvodí v úkolu, co má doplnit a z jakého důvodu. Tady ty přiřazovací úkoly, když má spojovat čárami a uvažovat, to ho baví moc. 

S Praktikem pro život se naučil dny v týdnu, zavazování bot jsme zatím odložili

V Praktikovi se Daneček naučil dny v týdnu. Ve školce ho učí, že týden má 5 dnů, tak jsem mu vysvětlila, že má 7 dnů, dělí se na pracovní dny a víkend. Tak to se naučil. Samozřejmě ví, jak jdou dny po sobě. Naučil se spojit si den s číslem.

Už jsme byli také u zavazování tkaniček, ale bohužel to zatím neumí a netrénujeme to, protože se u toho Daneček strašně rozčiluje. Vždycky se ho ptám, jestli to dneska zkusíme, snažím se ho i motivovat, že si pak může koupit lepší boty. Pořád teda zkouším, kdy ho to začne zajímat, protože když se u toho zlobí, tak to nefunguje. Potom by nechtěl už vůbec pracovat.

Inzerce

Taky jsme probírali téma zima a Vánoce, to nám pěkně vyšlo zrovna v tom období.

Překvapuje mě, jak Daneček dokáže o úkolech přemýšlet

Překvapuje mě, jak je chytrý a dokáže si domyslet. Například měl zakroužkovat všechna čísla dnů, ve kterých si čistí zuby, tak každý den zakroužkoval dvakrát, protože si dvakrát denně čistí zuby. Nedělá ty úkoly přímo podle zadání, ale častokrát si ještě sám něco domyslí. Z toho mám radost, že je kreativní a nejede jen v těch „vyjetých kolejích“, ale snaží se přemýšlet a tvořit sám.

Předškolní příprava ve školce

Ve školce každý den taky dělají úkoly pro předškoláky – vybarvují, obtahují, stříhají... Nejčastěji právě obtahují a stříhají, proto si myslím, že už to pak nechce tolik dělat doma. Než na tu přípravu najeli ve školce, což bylo asi někdy v říjnu, tak do té doby Danečka nejvíc bavila Jízda tužkou a to stříhání.

 

Inzerce
Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava - rady a zkušenosti a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

4. Daneček pokračuje s předškolní přípravou, nejvíc ho baví pohybové úkoly, do kterých zapojuje i brášku - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×