Inzerce
Inzerce
Inzerce

Předškolák Daneček vypiloval držení tužky, s udržením motivace mu pomáhají vesmírné nálepky

Daneček má za sebou další měsíc s Předškolákovými týdeníčky. O jeho průběhu nám povykládala maminka Eliška.

Jak vypadala Danečkova příprava za předchozí období?

Danečka stále baví Jízda tužkou, ale také Pohybovky, cvičí buď se Samíkem nebo s Isabelkou, strašně se u toho nasmějí, mají u toho legraci.

Z Hlavičkových úkolů jsme naposledy dělali Protiklady – to ho baví a jde mu to. Barvy už umí dávno, brzy se naučil mluvit. Tvary určuje, často si venku vzpomene a řekne: „Mami, to vypadá jako to, co jsme dělali v tom sešitě.“

Inzerce

U přiřazování obrázků ve Spojovačkách vše poznal. Snažím se počkat, ať nejdříve sám pojmenuje obrázky, pak to s ním teprve proberu. U sluníčka a měsíce řekl, že je obojí měsíc, jeden v úplňku a druhý, když je ho míň. :-)

Umí objasnit, proč obrázky k sobě patří. Ale nechám ho to nejdříve kreativně popsat, často řekne jiný důvod, než je uveden v knížce, rozebereme to pak z jiného úhlu pohledu.

Inzerce

Jaké si oblíbil konkrétní psací potřeby?

Rád by maloval těmi fixy se zasouvacím hrotem, ale vadí mu, že se to propíše na druhou stranu. Pak má rád zelenou EASYErgo tužku vysunovací Stabilo.

VIDEO: Daneček trénuje uvolnění ruky - Jak klove tukan

Inzerce

Držení tužky jde Daníkovi bez problému. Z počátku ji držel vysoko, opravovala jsem ho, teď už si dává pozor, uchopí tužku správně. Jediné, co musím opravovat, tak nohy při sedu, protože je krčí a kříží. Tak pracujeme na tom, aby se naučil pěkný sed a nebolela ho později bedra.

Dělá Daneček pokroky, má nějaké problémy s úkoly?

Inzerce

Problémy žádné nemá, ale má teď období stagnace, je rozmrzelý poslední dobou, nechce se mu, vše kromě pohybu dělá ledabyle. Týká se to všech vyplňovacích činností. Ledabyle to vystřihne i nalepí. Všimla jsem si, že jsme měli 3 týdny, kdy vše dělal pečlivě, detaily jej bavily, teď je to 2-3 týdny opačně.

Nálepky jej motivují, tak řeknu, že až dokončí týden, nalepíme si ji.

Ale pohyb jej baví, hasiči, je tam akce, hýbe se, takže i sešit Pohybovky jej baví. Dříve v Pohybovkách raději obtahoval obrázky, teď cvičí. Jinak jsme dennodenně venku, ryjí, kopou, děti mají obrovskou díru vyhloubenou, hrají si.

Nově se můžete zapojit také do skupiny na Facebooku Předškolní příprava - rady a zkušenosti.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

2. Předškolák Daneček vypiloval držení tužky, s udržením motivace mu pomáhají vesmírné nálepky - diskuze

Poradna

Dobrý den,
Mám takový dotaz. Přesně před měsícem 15.1.2024 jsem samovolně potratila asi v 8.tt.
Pak po týdnu z odběrů krve ten hcg hormon postupně klesal. Pak sem max.do týdne měla být u svý gyn. Na kontrole ale to sem zameškala až do teď.
A asi po 4-5 dnech po potratu sem měla sex s přítelem a to pak vlastně vícekrát, coz bylo dost uspěchané,když si tak uvědomuji. Pár dnů-týdnů na to mě začal bolet močový měchýř,2 dny to pak bylo zase ok ale po pár dnech mě to začalo bolet víc a všímám si divného, bílého zapáchajícího vytoku...
+ svědění,pálení okolo pochvy,trochu opuchlá a zarudnutá. :(
A dnes 22.2.2024 (po měsíci)jsem si dělala znovu těhotenský test(tam se ukazali 2 čárky) a jelikoz bych kolem 20.cateho Mela dostat menstruaci ale pořád se nedostavila ,tak
jestli je možné být za tak krátkou dobu opět těhotná ? Ale s těmi komplikacemi nejspíš zánět Močáku a možná i kvasinky po tom Pohl.styku (nějaká infekce) asi... tak to může být o to komplikovanější a rizikovější zase se obávám.
Je mi 23let, Mám 3 syny, 5,5let - 3,5 roku a nejmenšímu 8 měsíců teď teprve.
A posledních pár měsíců jsem ve stresové situaci ohledne rodiny..kdy jsem pak od svého obvodního lékaře dostala na předpis Trittico (tablety s řízeným uvolňováním)Novodobý antidepresivum s tlumivými účinky.
Ale teď ani vůbec nevím jestli bych 4.té děťátko zvládla.. úplně mě to zaskočilo.
Budu moc rada za jakoukoliv pomáhající a povzbuzující odpověď.

Dobrý den,

těhotenství Vám takto vyloučit ani potvrdit nemohu. Pokud máte i další potíže, je na místě, abyste navštívila svého gynekologa, se kterým vše vyřešíte. Pokud další těhotenství z různých důvodů nechcete či neplánujete, bylo by dobré zařadit nějakou formu antikoncepce, vše můžete probrat s Vaším gynekologem.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 23.02.2024, 17:39
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×