Inzerce
Inzerce
Inzerce

Předškolák Daneček vypiloval držení tužky, s udržením motivace mu pomáhají vesmírné nálepky

Daneček má za sebou další měsíc s Předškolákovými týdeníčky. O jeho průběhu nám povykládala maminka Eliška.

Jak vypadala Danečkova příprava za předchozí období?

Danečka stále baví Jízda tužkou, ale také Pohybovky, cvičí buď se Samíkem nebo s Isabelkou, strašně se u toho nasmějí, mají u toho legraci.

Z Hlavičkových úkolů jsme naposledy dělali Protiklady – to ho baví a jde mu to. Barvy už umí dávno, brzy se naučil mluvit. Tvary určuje, často si venku vzpomene a řekne: „Mami, to vypadá jako to, co jsme dělali v tom sešitě.“

Inzerce

U přiřazování obrázků ve Spojovačkách vše poznal. Snažím se počkat, ať nejdříve sám pojmenuje obrázky, pak to s ním teprve proberu. U sluníčka a měsíce řekl, že je obojí měsíc, jeden v úplňku a druhý, když je ho míň. :-)

Umí objasnit, proč obrázky k sobě patří. Ale nechám ho to nejdříve kreativně popsat, často řekne jiný důvod, než je uveden v knížce, rozebereme to pak z jiného úhlu pohledu.

Inzerce

Jaké si oblíbil konkrétní psací potřeby?

Rád by maloval těmi fixy se zasouvacím hrotem, ale vadí mu, že se to propíše na druhou stranu. Pak má rád zelenou EASYErgo tužku vysunovací Stabilo.

VIDEO: Daneček trénuje uvolnění ruky - Jak klove tukan

Inzerce

Držení tužky jde Daníkovi bez problému. Z počátku ji držel vysoko, opravovala jsem ho, teď už si dává pozor, uchopí tužku správně. Jediné, co musím opravovat, tak nohy při sedu, protože je krčí a kříží. Tak pracujeme na tom, aby se naučil pěkný sed a nebolela ho později bedra.

Dělá Daneček pokroky, má nějaké problémy s úkoly?

Inzerce

Problémy žádné nemá, ale má teď období stagnace, je rozmrzelý poslední dobou, nechce se mu, vše kromě pohybu dělá ledabyle. Týká se to všech vyplňovacích činností. Ledabyle to vystřihne i nalepí. Všimla jsem si, že jsme měli 3 týdny, kdy vše dělal pečlivě, detaily jej bavily, teď je to 2-3 týdny opačně.

Nálepky jej motivují, tak řeknu, že až dokončí týden, nalepíme si ji.

Ale pohyb jej baví, hasiči, je tam akce, hýbe se, takže i sešit Pohybovky jej baví. Dříve v Pohybovkách raději obtahoval obrázky, teď cvičí. Jinak jsme dennodenně venku, ryjí, kopou, děti mají obrovskou díru vyhloubenou, hrají si.

Nově se můžete zapojit také do skupiny na Facebooku Předškolní příprava - rady a zkušenosti.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

2. Předškolák Daneček vypiloval držení tužky, s udržením motivace mu pomáhají vesmírné nálepky - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×