Inzerce
Inzerce
Inzerce

Předškolák Daneček vypiloval držení tužky, s udržením motivace mu pomáhají vesmírné nálepky

Daneček má za sebou další měsíc s Předškolákovými týdeníčky. O jeho průběhu nám povykládala maminka Eliška.

Jak vypadala Danečkova příprava za předchozí období?

Danečka stále baví Jízda tužkou, ale také Pohybovky, cvičí buď se Samíkem nebo s Isabelkou, strašně se u toho nasmějí, mají u toho legraci.

Z Hlavičkových úkolů jsme naposledy dělali Protiklady – to ho baví a jde mu to. Barvy už umí dávno, brzy se naučil mluvit. Tvary určuje, často si venku vzpomene a řekne: „Mami, to vypadá jako to, co jsme dělali v tom sešitě.“

Inzerce

U přiřazování obrázků ve Spojovačkách vše poznal. Snažím se počkat, ať nejdříve sám pojmenuje obrázky, pak to s ním teprve proberu. U sluníčka a měsíce řekl, že je obojí měsíc, jeden v úplňku a druhý, když je ho míň. :-)

Umí objasnit, proč obrázky k sobě patří. Ale nechám ho to nejdříve kreativně popsat, často řekne jiný důvod, než je uveden v knížce, rozebereme to pak z jiného úhlu pohledu.

Inzerce

Jaké si oblíbil konkrétní psací potřeby?

Rád by maloval těmi fixy se zasouvacím hrotem, ale vadí mu, že se to propíše na druhou stranu. Pak má rád zelenou EASYErgo tužku vysunovací Stabilo.

VIDEO: Daneček trénuje uvolnění ruky - Jak klove tukan

Inzerce

Držení tužky jde Daníkovi bez problému. Z počátku ji držel vysoko, opravovala jsem ho, teď už si dává pozor, uchopí tužku správně. Jediné, co musím opravovat, tak nohy při sedu, protože je krčí a kříží. Tak pracujeme na tom, aby se naučil pěkný sed a nebolela ho později bedra.

Dělá Daneček pokroky, má nějaké problémy s úkoly?

Inzerce

Problémy žádné nemá, ale má teď období stagnace, je rozmrzelý poslední dobou, nechce se mu, vše kromě pohybu dělá ledabyle. Týká se to všech vyplňovacích činností. Ledabyle to vystřihne i nalepí. Všimla jsem si, že jsme měli 3 týdny, kdy vše dělal pečlivě, detaily jej bavily, teď je to 2-3 týdny opačně.

Nálepky jej motivují, tak řeknu, že až dokončí týden, nalepíme si ji.

Ale pohyb jej baví, hasiči, je tam akce, hýbe se, takže i sešit Pohybovky jej baví. Dříve v Pohybovkách raději obtahoval obrázky, teď cvičí. Jinak jsme dennodenně venku, ryjí, kopou, děti mají obrovskou díru vyhloubenou, hrají si.

Nově se můžete zapojit také do skupiny na Facebooku Předškolní příprava - rady a zkušenosti.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

2. Předškolák Daneček vypiloval držení tužky, s udržením motivace mu pomáhají vesmírné nálepky - diskuze

Poradna

Dobrý den,je možné přerušit čerpání rodičovského příspěvku z důvodu nástupu roční dcery do dětské skupiny,kde by byla se mnou a po dovršení dvou let obnovit čerpání rodičovského příspěvku? Jelikož od dvou let je docházka do MŠ atd. již bez omezení a čerpat rodičovský příspěvek lze až do 4 let věku dítěte. Mockrát děkuji.

Dobrý den. Ano, je možné ve dvou letech opět začít čerpat nevyčerpanou část rodičovského příspěvku.

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 27.11.2022, 21:11
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×