Jak je na tom Daniel po necelém měsíci s Předškolákovými týdeníčky? O tom nám povykládala jeho maminka Eliška.
Jak se Daníkovi pracuje s Předškolákem?
„Je to super. Danečka to moc baví. Hrozně ho baví Jízda tužkou, ta úplně nejvíc. To on by nejradši dělal pořád. Je už dva týdny napřed. Jinak máme hotové ze všeho tak 3 týdny.“
Jak dlouho vám zaberou úkoly? Je to tak, jak píšeme? V průměru těch pět minut?
„V průměru ano. Nejdéle nám zabere Praktik pro život a Hlavičkové úkoly, vlastně i Pohybovky, protože si tam ještě vždycky něco přidáme, ale to už je opravdu jenom zábava.“
Co nálepky? Co lepíte nejraději?
„Dan si vybírá pokaždé něco jiného.“
Jaké máte další aktivity jako kroužky (sportovní, výtvarné)?
„Daneček je hodně sportovní typ, takže potřebuje akční aktivity, aby to měl vyvážené a měl dostatek trpělivosti na všechny věci doma a byl klidnější. Chodí do hasičského kroužku, který jej moc baví, ale vůbec jakékoliv sportovní aktivity. Když je venku pěkně, tak jsme pořád venku, máme tady vytyčený kousek políčka, kde si děti kopou jámu, jako kdyby dělaly studnu. On potřebuje být hodně fyzicky zapojený.“
Ještě se maminky ptáme na nějaké zajímavé postřehy.
Hned reaguje překvapením u obtahování v Pohybovkách, jakou má Dan trpělivost, jak krásně obtáhl počáteční blechu, čápa i sudy. „Dříve jej detaily vůbec nebavily, tak dva, tři měsíce zpátky, nechtěl to dělat, a najednou s tím nemá problém. Také se vůbec nezlobil, když mu to někde maličko ujelo.“
A jaké tužce dává Daneček přednost?
Kupodivu žádné, používají výřezové, normální, fixy, ty jen v maminčině přítomnosti a samozřejmě tužku s vysunovací tuhou. Je pravák, nemá s psacím náčiním žádné problémy.
Daneček byl ze všech těch věcí natolik unešený, že se jimi nejprve dlouho kochal, když domů dorazily. Ani nechtěl nic tvořit, jen chtěl všechno rozbalit, všechno do detailu popsat, a pak když otevřel ořezávátko, tak ostrouhali s bráškou všechny pastelky a tužky, které doma našli, to je hrozně bavilo.
Ještě mě zajímalo, zda jde sám ke cvičením?
„Ano sám, většinou má sám iniciativu, že řekne: „Mami, pojďme tvořit“ a řekne mi to i několikrát, než já třeba dovařím. I ráno, když měl prostor, tak jsme 15 minut dělali, myslím Praktik pro život. Doma to děláme, když je venku škaredě nebo prší, takže v zimě to bude pravidelnější.“
Jaké sledujete pokroky?
„Jsem překvapená hlavně z té trpělivosti.“