Inzerce
Inzerce
Inzerce

Daneček začal preferovat složitější úkoly, je taky kreativnější

Už třetí měsíc se Daneček připravuje na školu s Předškolákovými týdeníčky pro chytré hlavičky. Maminka Eliška nám popsala, jak u nich poslední měsíc přípravy probíhal.

Složitější Hlavičkové úkoly Danečka zaujaly

Trávili jsme pořád ještě hodně času venku, takže se Danečkovi do úkolů moc nechtělo, ale teď je už týden nemocný, tak jsme začali tvořit a včera dokonce udělal 3 nebo 4 úkoly, protože ho to tak bavilo. Trošku se to u něj změnilo, už ho nebaví nejvíc Pohybovky a Jízda tužkou, ale Hlavičkové úkoly. Doteď ty Hlavičkové úkoly byly takové, že v nich všechno věděl, takže to jen povystřihoval a dal to, jak to patří, ale teď už se dostal ke složitějším úkolům a musí nad nimi trošku přemýšlet. Dělal třeba hlavolam s myškou a takové rébusové věci má Daneček moc rád, takže včera u toho vydržel docela dlouho.

Praktik pro život ho taky baví. Ve všech sešitech jsme u nějakého 11. – 12. týdne. Motivují ho nálepky. Dokonce jsem překvapená, že když si je zapomene nalepit a může si pak nalepit třeba 4, tak říká, že si nalepí jen dvě a další den zase dvě.

Inzerce

V grafomotorických úkolech je Daneček kreativnější, používá hodně barev

Co se týká Jízdy tužkou, nebo celkově obtahování i v Pohybovkách, tak záleží na tom, jak se mu zrovna chce. Někdy to má úplně do detailů a někdy se mu nechce. A moc se mu už nechce jezdit podle vzoru, takže si to udělá podle sebe barevně. Například v 9. týdnu, kde měl jezdit pořád dokola, si udělal 3 kolečka červenou, 3 kolečka oranžovou a 3 kolečka modrou.

V Pohybkovkách si taky letadlo vybarvil barevně, použil asi 10 barviček. Stejně tak panáka. Nechce to dělat jednotvárně, ale raději barevně. Začal to takhle dělat od 7. týdne, kde byl jezdec na koni. Nijak ho k tomu nenavádím, to on sám.

Inzerce

Udělal Daneček pokrok v držení tužky?

Úchop tužky je čím dál lepší, čím dál méně tlačí. Zjistil, že když si ostrouhá pastelku, tak na ni nemusí tolik tlačit a krásně mu kreslí.

Aktivity střídáme, abychom udrželi koncentraci a bylo to zábavné

Včera jsme měli hodně tvořivé úkoly, pak jsme to proložili Pohybovkami, takže se i s druhým synem oba rozpohybovali, rozproudili a vrátili jsme se pak zase ke klidným úkolům. Takhle to prokládáme, aby to na Danečka nebylo moc dlouho, a aby ho to bavilo.

Inzerce

V Pohybovkách baví Danečka náročnější cviky, k některým se i vracíme

Vracíme se k Pohybovkám, vybírám to, co Danečkovi buď nešlo, anebo to, co ho nejvíc bavilo. Někdy si i sám řekne. Nejvíce ho baví rychlý pohyb v poskocích, takže zajíček to úplně nebyl, protože ten jenom skáče, ale jakmile v úkolech byly rychlé změny poloh, tak to oba kluky bavilo moc, protože museli rychle a pohotově reagovat na změny. Nebo pak tam byl už nejen čáp, který chodí na jedné noze a tlapká, už byly v úkolu poskoky na jedné noze, u kterých Daneček říkal říkačku, na jednu i na druhou nohu, dopředu, dozadu, vymysleli jsme k tomu písničku, tak to ho hrozně bavilo a dělal to pořád dokola.

Inzerce

Je něco, co Danečkovi v úkolech nešlo?

U skákání panáka mu úplně nešly zkoordinovat ruce a nohy, k tomu jsme se vraceli a šlo mu to asi až napotřetí. Když mu něco nejde, snažím se to odložit na příště. Třeba včera se učil zavazovat tkaničky, ale už na to neměl trpělivost, tak mu říkám, že to uděláme zítra.

 

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Nově se můžete zapojit také do skupiny na Facebooku Předškolní příprava - rady a zkušenosti.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

3. Daneček začal preferovat složitější úkoly, je taky kreativnější - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×