Inzerce
Inzerce
Inzerce

Logické a početní úkoly zvládá Daneček hravě, u psaní si musí hlídat správný sed

Daneček se pomalu připravuje k zápisu do 1. třídy, který proběhne v dubnu. V Předškolákových týdeníčcích je už za polovinou a maminka Eliška nám popsala, v čem udělal pokrok, co ho nejvíce baví, a k jakým úkolům se potřebují ještě vrátit.

Předškolák

U Hlavičkových úkolů by Daneček vydržel i hodinu

Jelikož byly všechny děti skoro 3 týdny doma nemocné a Daneček tedy neměl předškolní přípravu ve školce, o to více ho bavila práce s Předškolákovými týdeníčky.

Inzerce

Nejraději má Hlavičkové úkoly, ty jsme dělali zhruba od 20. do 24. týdne a vesměs ho bavilo všechno, až na skládání geometrických tvarů, které vyžaduje spoustu trpělivosti, protože stačí, aby trochu zafuněl a všechny geometrické tvary se mu rozletí. Tak u toho se zlobil, ale jinak ho z Hlavičkových úkolů všechno moc baví, u takových úkolů by vydržel i hodinu, dvě. Na tento způsob cvičení má sešitů spoustu, protože ho moc baví, takže když ho potřebuju večer zklidnit, tak si sedneme k úkolům a to on ztratí pojem o čase. Musím ho brzdit, ať neuděláme celý sešit najednou.

V sešitě jsme i počítali, asi do šesti nebo sedmi, to jde Danečkovi bez problémů. Občas za mnou přiběhne „Mami, šest plus šest je dvanáct“, spočítá si to na prstech. :-)

Inzerce

Při psaní hlídáme správný sed a držení těla

Tento měsíc Danečka bavila i Jízda tužkou, protože se úkoly střídaly, nebylo to pořád to stejné. Nejvíc se mu líbil 23. a 24. týden, kdy na jedné straně byly čáry doprava, nahoru, dolů i šikmé, takže to nebylo jednotvárné. A na druhé straně byli smajlíci (obličeje), to ho bavilo nejvíc.

Inzerce

Grafomotorika, Jízda tužkou - Předškolákovy týdeníčky

U psaní Danečka musím ještě stále opravovat, hlavně co se týká držení těla, aby měl správný sed a nebolela ho u psaní záda. To se zlobí, když ho rovnám, že mu pak nejde dobře kreslit s tou tužkou. Ale snažím se mu to vysvětlit, aby ho pak záda nebolela pořád, protože teď u toho sedí sice třeba jen deset minut, ale ve škole pak bude sedět i 6 hodin.

Inzerce

Zrovna jsme viděli na Babyonline pro předškoláky video Jak na ploché nohy, s Dituškou a Emičkou, tak mu říkám: „Vidíš, holky tady taky sedí pěkně rovně, a když se shrbí, taky je paní poopraví, aby se narovnaly, aby je nebolela záda.“ Takže to trošku víc pobral a říkal: „Tak jo, mami, já se budu snažit víc.“ Zatím jsme podle videa necvičili, ale budeme, chci si to pustit celé. Kdysi jsme cvičili na nožky, i třeba malování nohou, ale pak jsme od toho nějak upustili, přišlo léto a už nebylo tolik času.

S Pohybkovami jsme trénovali pružnost a obratnost, válení sudů pobavilo celou rodinu

U Pohybovek Danečka nejvíc bavil 23. týden – válení sudů se sbalením do klubíčka, to jsme se všichni nasmáli. I to házení míčů, to si hází i jen tak. A pokročil v „žížale“, poprvé si nedosáhl na špičky nohou, zlobil se, že musí mít pokrčená kolena, ale když jsme to zkoušeli dneska znova, už si na ně dosáhl, tak byl šťastný a říkal: „Mami, dívej, došáhl jsem!“  Takže jsou vidět pokroky.

Když už jdeme cvičit Pohybovky, tak nikdy necvičíme jen jeden cvik, ale vracíme se k různým úkolům. Když dětem nejde, to co máme zadané v daném týdnu, vyberu jim cvičení, které mají nejradši, které je bavilo a smáli se u toho, aby se „chytli“, a pak si zase třeba zkusíme to, co jim nešlo. Anebo ty těžší úkoly zařazujeme častěji, aby se zdokonalovali.

Procvičili jsme roční období a co se děje v přírodě

V Praktikovi pro život jsme hodně probírali roční období, měsíce a týdny. Dny v týdnu si ještě úplně nepamatuje, většinou zapomíná na pondělí a začíná od úterka, ale dobré. :-D U měsíců věděl, že rok má 12 měsíců a už jsme si jen zvědomili to čtvero ročních období, namalovali jsme si to na obrázek, rozdělili rok na 12 dílků, potom na 4 barvy a už se mu to líp pamatovalo. U každého měsíce se zastavil a říkal, co si pamatuje, co v tom měsíci dělává, a co se děje v přírodě. K tomu jsme se vraceli na několikrát, než si zapamatoval, jak jdou po sobě jednotlivé měsíce.

Chystáme se na zápis

Ve školce jsme dostali zhruba před 2 týdny papír, jestli chce být přihlášen do školy a do které, takže to už je přihlášený a jen pak půjdeme na zápis a na den otevřených dveří, aby věděl, kam bude chodit.

A když vyjde sluníčko, to jsme samozřejmě venku.

P.S. Fotka, kde leží a má o sebe opřené sešity, byl jeho nápad. :-)

 
Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava - rady a zkušenosti a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

5. Logické a početní úkoly zvládá Daneček hravě, u psaní si musí hlídat správný sed - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×