Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dubnový zápis do školy zvládla Leuška na jedničku, úkoly jí připadaly snadné

Leuška už absolvovala zápis do první třídy, se všemi úkoly si hravě poradila. V rámci předškolní přípravy nacvičovala kreslení smyček a oblouků, ale největší zábavou pro ni bylo skládání barevného čtverce. S Pohybovkami se tentokrát Leuška přesunula do cirkusu i na krasobruslařské kluziště a na řadu přišlo také malé posilování. Jaké další výzvy ji v dubnu čekaly?

 

Zápis do školy Leuška zvládla levou zadní

Hned první pracovní den v dubnu začala Leuška zápisem do první třídy. Kromě Týdeníčků a zopakování si jména a bydliště jsme se nijak nepřipravovali. Leuška bez problémů řekla, z jaké je školky, splnila úkoly na počítání a kreslení, řekla básničku, kterou se zrovna učili ve školce a prošla opičí dráhou. Sama pak zhodnotila, že to bylo jednoduché. Rozhodnutí o přijetí zatím nemáme, nicméně očekáváme, že Leuška do školy opravdu půjde. O Velikonocích si užila výlet do Prahy a konec dubna oslavila u ohně, kdy si mohla obléknout svůj oblíbený čarodějnický kostým.

Kličky a oblouky v Jízdě tužkou

Tento měsíc si Leuška vyzkoušela horní i spodní kličku při letu letadlem a spojené oblouky při obkreslování hor a údolí. Kličky Leušku baví a ráda je kreslí. Samostatné oblouky Leušce nedělají problém, nicméně u jejich spojů jsem ji musela ze začátku upozorňovat, že se nejprve částečně vrací zpět po stejné čáře. Měla tendence je kreslit hned vedle.

Hlavičkové úkoly tentokrát Leušce zamotaly hlavu

Ve svém oblíbeném sešitě měla Leuška nejprve za úkol určit místa, na kterých se nachází různé předměty, osoby nebo zvířata. Potrénovala tak předložky i orientaci v prostoru. Poté lepila a spojovala věci, které k sobě patří, určovala, co se rýmuje, plnila několik úkolů na počítání a doplňovala do logické řady. Největší zábava pro Leušku bylo skládání barevného čtverce tak, aby všechny barvy do sebe zapadaly. Hned u prvního pokusu zjistila, že ne všechny spojené barvy vytvoří čtverec, tak musela i trochu experimentovat.

Inzerce

S Pohybovkami si Leuška vyzkoušela téměř cirkusová čísla

V Pohybovkách na Leušku jako první čekal skok s obratem tak, jak to dělají krasobruslaři. To pro ni byla hračka a s baletní elegancí ukázala otočku na obě strany. Další týden si Leuška zkusila házení míče o stěnu a míčovou školu. Tímto jsem se já okamžitě vrátila do svého dětství, kdy jsem nesčetněkrát vrhala míč na naši zahradní zeď. My jsme tento úkol odložili na později, protože počasí nám příliš nepřálo a také míč nebyl v úplně nejlepší kondici. Poté si také zkusila udržet se rukama ve shybu, což je pro ni opravdu těžké. Vyzkoušela si tedy alespoň posilovat ruce na tyči na hřišti a následně zvládla i kotoul.

Předposledním úkolem bylo tvoření osmičky pomocí rukou a nohou, kdy si krásně procvičila křížení a pravou a levou stranu. Nakonec na ni čekalo cirkusové balancování, které si užila i její mladší sestra. Holky zkoušely nosit kostky na hlavě, na rukách i na zádech jako kočky.

Inzerce

S Praktikem ve městě i v přírodě

V Praktikovi pro život si Leuška vystřihla dopravní prostředky a doplnila, kde jezdí. Jako u každého úkolu i tady byly další náměty na povídání si o cestování, a jak se máme chovat v jednotlivých dopravních prostředcích. Vysvětlili jsme si, koho pouštíme v autobuse sednout, a proč v něm nekřičíme. Poté nás čekala série přírodních úkolů, kdy jsme si nejprve pojmenovali některé květiny a z jakých částí se skládají, povídali jsme si o druzích stromů a vlastně poprvé jsme si společně ukázali druhy jehličnanů. Zastavili jsme se také u šišek, které na nich rostou, a že je můžeme poznat i podle nich. Nakonec si Leuška vyzdobila les zvířátky, která v něm žijí.

Inzerce

Duben díky výletům utekl jako voda a už se zase těšíme, co nám přinesou další týdny.

Zapojte se do skupiny Předškolní příprava - rady a zkušenosti na Facebooku a sdílejte nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

8. Dubnový zápis do školy zvládla Leuška na jedničku, úkoly jí připadaly snadné - diskuze

Poradna

Otec na mateřské

| Pk8606273632 | 25.05.2023, 15:39

Dobrý den, na mateřskou dovolenou jsem nastoupila 19.2, dcera se narodila 8.4 a nyní bude k 1.6 na mateřskou přecházet manžel a já se vracím do práce. Můj dotaz zní: vyplnili jsme formulář ze stránek OSSZ, sepsali dohodu o převzetí dítěte do péče s ověřením mého podpisu a manžel to odevzdal v zaměstnání. Je to takto v pořádku?
A dále jsem se nikde nedočetla , jakým způsobem mám dát vědět OSSZ já, že MD ukončuji? Musím tam osobně, zaslat to písemně, nebo ji o tom informuje můj zaměstnavatel? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jako příjemce dávky máte povinnost OSSZ oznámit všechny skutečnosti, které mají vliv na výplatu dávky. Přesto, že by Vám peněžitou pomoc v mateřství měli přestat vyplácet dle § 36 zákona o nemocenském pojištění na základě uzavřené dohody s manželem, doporučila bych poslat ještě písemně oznámení o této změně na OSSZ. Manželovu žádost jste správně předali jeho zaměstnavateli.

 
Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 25.05.2023, 15:42
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×