Inzerce
Inzerce
Inzerce

První dva týdny Leušky s Předškolákovými týdeníčky

Když nám dorazil balíček, který byl jen pro Leušku, přišlo nadšení. Leuška s radostí rozbalovala další věci a nejvíc ji zaujaly fixy. Také tužka verzatilka se jí moc líbí, stále ji ořezává nebo zasouvá a vysouvá.

 

Leušku nadchla kosmická mapa vesmíru s nálepkami

Jako první se Leuška vrhla na Jízdu tužkou. Úkoly se jí líbily natolik, že udělala hned dva najednou. Úkoly začínají od nejjednodušších, tak je měla za chviličku hotové. Největší radost měla, když si mohla dát hvězdičky na mapu, která se jí moc líbí. Právě má období, kdy ji fascinuje vesmír, tak nám plakát s planetami přišel vhod. V dalších dnech Leuška splnila dva cvičební úkoly, při kterých jsem jí říkala básničku, která je u každého úkolu. Poté si obkreslila zvířátka, která byla v sešitu namalovaná a dala si své oblíbené nálepky na plakát.

Jako další úkol se vrhla na Hlavičkovy úkoly, kde si vystřihla barvy a poté je nalepila podle toho, jak k sobě patří. Pak mi ukázala, které barvy jsou světlé a které tmavé. Ve volné chvíli jsem vystřihla tvary na další úkol. Když jsme se k němu dostaly, postavila si Leuška šipku a dál odmítla tvary skládat, protože si chtěla jít hrát. Zkusíme se k němu ještě vrátit, abychom zjistili, jestli pro ni nebyl tento úkol příliš těžký.

Inzerce

Naučila se psát číslovku i představit sebe a svou rodinu

Poslední deníček, ke kterému jsme se dostaly, byl Praktik pro život. V něm si Leuška nejprve vyplnila informace o sobě – jak se jmenuje, kolik má roků, kdo jsou členové její rodiny, kde bydlí atd., které jsem do sešitu zapisovala. Rovnou se naučila psát číslo 5. Poté si nakreslila na první stránku všechny členy rodiny žlutou fixou Stabilo a vyplnila si první dva pracovní listy o etiketě.

Víc jsme toho bohužel nestihli, střídavě byly nemocné buďto holky, nebo my s manželem, a tak pro úkoly nezbývala energie. Doufáme, že od října se nám podaří pustit se do nich naplno.

Inzerce

 

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

1. První dva týdny Leušky s Předškolákovými týdeníčky - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×