Inzerce
Inzerce
Inzerce

Zavazování tkaniček je s Týdeníčky hračka! Leuška pokračuje v předškolní přípravě

Leuška nadále poctivě vyplňuje Předškolákovy týdeníčky, většinou zvládne po dvou úkolech v sobotu i v neděli. S Praktikem pro život se naučila zavazovat tkaničky a díky Pohybovkám si dokonce vyzkoušela létání. S jakými dalšími výzvami a úkoly se Leuška v listopadu setkala?

 

Jak často plníme úkoly?

Už třetí měsíc jsou týdeníčky součástí našeho víkendu. Obvykle zvládáme dva úkoly v sobotu a dva v neděli. Úkoly Leušku nadále baví, vlastně asi nedovedu říct, který sešit ji baví nejvíc. Mladší sestra se často přidává ke cvičení a společně pak někdy cvičí samy od sebe i v dalších dnech.

Před vyplňováním Jízdy tužkou si Leuška vždy procvičí ruku

Nejprve začínáme deníčkem Jízda tužkou. Před každým kreslením se Leuška procvičí napřed velkými kruhy celýma rukama, potom předloktím a zápěstím a nakonec rozcvičí prsty předváděním deště, solení nebo spojováním prstů k sobě.

Tento měsíc Leuška trénovala „ťupkování“ tužkou, kdy tečkovala zrníčka pro slepičku a poté kreslila kruhy. Nejprve jako dráhu letadla, pak bez pomoci linek, v rámci jednotažky a jako sněhuláka. Zkoušela si také kroužení na kolotoči, nejprve napravo, a poté nalevo. Díky této přípravě pak Leuška bez problému zvládla nakreslit samostatně sněhuláka. Co jí ještě činí trochu obtíže, je udržet linku, pokud není jasně dané, kudy má tužku vést. Toto však budeme trénovat dále v týdeníčku, kde převažují linie s přerušovanou čárou.

Inzerce

Některé Hlavičkové úkoly dávají Leušce pořádně zabrat

V sešitě Hlavičkové úkoly pokračovala Leuška v hledání spojitostí u různých dvojic protikladů, určovala velikost geometrických tvarů, trénovala zrakové vnímání a pozornost a zkoušela výslovnost písmene R.

 

U zrakového vnímání dokreslovala puntíky dle vzoru, hledala cestu, určovala předmět uprostřed řady, spojovala korále a hledala Chytroočka. Spojování korálků Leušku pořádně potrápilo. Začátek zvládla bez problémů, ale ke konci, když se korálky trochu rozházely, musela dvakrát gumovat, než se jí podařilo spojit celý náhrdelník.

Také hledání Chytroočka na obrázku bylo náročné, musela si pomáhat prstem a jet postupně po řádcích. O to větší pak měla radost, když se jí ho podařilo najít. Už si totiž myslela, že tam nikde není. Písmeno R Leuška ještě neumí, zatím trénuje písmena Ž a Ž. Nicméně jsme si společně přečetly příběh a pak si povídaly o obrázku.

S Pohybovkami si Leuška vyzkoušela dokonce i létání

V rámci pohybové přípravy si Leuška vyzkoušela skákání panáka i létání, kdy musela pořádně zpevnit tělo. Pro létání jsme využili schůdky, které Leušce slouží, když pomáhá v kuchyni. Pak také trénovala skákání na jedné noze, vyskakování jako zajíc a napodobení pružnosti hada.

S pohybem Leuška nemá problém, a tak obvykle zkoušíme těžší varianty, které Pohybovky nabízí. Zkoušela tedy skákat na jedné noze a u toho tleskat i proplétání švihadlem přes celé tělo na druhou stranu. Tyto úkoly pro ni byly zpočátku výzva, ale po krátkém trénování už je krásně zvládala.

Inzerce

Zavazování tkaniček je s Praktikem pro život hračka!

V posledním Týdeníčku jsme si nejprve povídaly o podzimu, spojovaly aktivity s denní dobou, ve které je obvykle děláme, třídily předměty do příslušných místností a taky podle materiálu. Především při určování jsme vymýšlely co nejvíce možností, neboť okno je vyrobeno ze skla, ale jeho okraje mohou být ze dřeva nebo umělé hmoty. Takových předmětů tam bylo více, například míč nebo boty.

Potom Leuška určovala pořadí, ve kterém si obléká jednotlivé kousky oblečení a nakonec si zkoušela zavazování tkaničky. Z toho byla nadšená, hlavně proto, že se jí to podle návodu podařilo hned napoprvé. Měla z toho takovou radost, že tkaničky zavazovala několikrát denně, ukazovala to babičce a nosila svoje boty, aby si to vyzkoušela i na nich.

I tento měsíc si Leuška s radostí vyzkoušela různé aktivity a naučila se něco nového. Už se moc těšíme, co nás čeká zase příště.

Inzerce

Nově se můžete zapojit také do skupiny na Facebooku Předškolní příprava - rady a zkušenosti.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

3. Zavazování tkaniček je s Týdeníčky hračka! Leuška pokračuje v předškolní přípravě - diskuze

Poradna

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jak funguje změna rodičovského příspěvku. Doma jsem si vypočítala kolik už jsem vybrala a kolik mi zbývá, ale chtěla bych vědět, jestli mi to na úřadě ještě přepočítají a zkontrolují, nebo tam musím přijít už s hotovým návrhem?

Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

na úřadě by Vám měli poskytnout informaci, jaká částka rodičovského příspěvku Vám ještě zbývá, a do jakého data Vám tedy vychází příspěvek po úpravě.

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.09.2023, 09:05
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
Inzerce
×