Inzerce
Inzerce

Zavazování tkaniček je s Týdeníčky hračka! Leuška pokračuje v předškolní přípravě

Leuška nadále poctivě vyplňuje Předškolákovy týdeníčky, většinou zvládne po dvou úkolech v sobotu i v neděli. S Praktikem pro život se naučila zavazovat tkaničky a díky Pohybovkám si dokonce vyzkoušela létání. S jakými dalšími výzvami a úkoly se Leuška v listopadu setkala?

 

Jak často plníme úkoly?

Už třetí měsíc jsou týdeníčky součástí našeho víkendu. Obvykle zvládáme dva úkoly v sobotu a dva v neděli. Úkoly Leušku nadále baví, vlastně asi nedovedu říct, který sešit ji baví nejvíc. Mladší sestra se často přidává ke cvičení a společně pak někdy cvičí samy od sebe i v dalších dnech.

Před vyplňováním Jízdy tužkou si Leuška vždy procvičí ruku

Nejprve začínáme deníčkem Jízda tužkou. Před každým kreslením se Leuška procvičí napřed velkými kruhy celýma rukama, potom předloktím a zápěstím a nakonec rozcvičí prsty předváděním deště, solení nebo spojováním prstů k sobě.

Tento měsíc Leuška trénovala „ťupkování“ tužkou, kdy tečkovala zrníčka pro slepičku a poté kreslila kruhy. Nejprve jako dráhu letadla, pak bez pomoci linek, v rámci jednotažky a jako sněhuláka. Zkoušela si také kroužení na kolotoči, nejprve napravo, a poté nalevo. Díky této přípravě pak Leuška bez problému zvládla nakreslit samostatně sněhuláka. Co jí ještě činí trochu obtíže, je udržet linku, pokud není jasně dané, kudy má tužku vést. Toto však budeme trénovat dále v týdeníčku, kde převažují linie s přerušovanou čárou.

Inzerce

Některé Hlavičkové úkoly dávají Leušce pořádně zabrat

V sešitě Hlavičkové úkoly pokračovala Leuška v hledání spojitostí u různých dvojic protikladů, určovala velikost geometrických tvarů, trénovala zrakové vnímání a pozornost a zkoušela výslovnost písmene R.

 

U zrakového vnímání dokreslovala puntíky dle vzoru, hledala cestu, určovala předmět uprostřed řady, spojovala korále a hledala Chytroočka. Spojování korálků Leušku pořádně potrápilo. Začátek zvládla bez problémů, ale ke konci, když se korálky trochu rozházely, musela dvakrát gumovat, než se jí podařilo spojit celý náhrdelník.

Inzerce

Také hledání Chytroočka na obrázku bylo náročné, musela si pomáhat prstem a jet postupně po řádcích. O to větší pak měla radost, když se jí ho podařilo najít. Už si totiž myslela, že tam nikde není. Písmeno R Leuška ještě neumí, zatím trénuje písmena Ž a Ž. Nicméně jsme si společně přečetly příběh a pak si povídaly o obrázku.

S Pohybovkami si Leuška vyzkoušela dokonce i létání

V rámci pohybové přípravy si Leuška vyzkoušela skákání panáka i létání, kdy musela pořádně zpevnit tělo. Pro létání jsme využili schůdky, které Leušce slouží, když pomáhá v kuchyni. Pak také trénovala skákání na jedné noze, vyskakování jako zajíc a napodobení pružnosti hada.

S pohybem Leuška nemá problém, a tak obvykle zkoušíme těžší varianty, které Pohybovky nabízí. Zkoušela tedy skákat na jedné noze a u toho tleskat i proplétání švihadlem přes celé tělo na druhou stranu. Tyto úkoly pro ni byly zpočátku výzva, ale po krátkém trénování už je krásně zvládala.

Inzerce

Zavazování tkaniček je s Praktikem pro život hračka!

V posledním Týdeníčku jsme si nejprve povídaly o podzimu, spojovaly aktivity s denní dobou, ve které je obvykle děláme, třídily předměty do příslušných místností a taky podle materiálu. Především při určování jsme vymýšlely co nejvíce možností, neboť okno je vyrobeno ze skla, ale jeho okraje mohou být ze dřeva nebo umělé hmoty. Takových předmětů tam bylo více, například míč nebo boty.

Potom Leuška určovala pořadí, ve kterém si obléká jednotlivé kousky oblečení a nakonec si zkoušela zavazování tkaničky. Z toho byla nadšená, hlavně proto, že se jí to podle návodu podařilo hned napoprvé. Měla z toho takovou radost, že tkaničky zavazovala několikrát denně, ukazovala to babičce a nosila svoje boty, aby si to vyzkoušela i na nich.

I tento měsíc si Leuška s radostí vyzkoušela různé aktivity a naučila se něco nového. Už se moc těšíme, co nás čeká zase příště.

Inzerce

Nově se můžete zapojit také do skupiny na Facebooku Předškolní příprava - rady a zkušenosti.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

3. Zavazování tkaniček je s Týdeníčky hračka! Leuška pokračuje v předškolní přípravě - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×