Inzerce
Inzerce
Inzerce

Do Pohybovek se zapojila celá rodina. Jak si předškolačka Leuška poradila s dalšími prosincovými úkoly?

Leuška byla v prosinci často nemocná a přibyly jí také nové edukativně stimulační aktivity ve školce. Přesto nepolevila v předškolní přípravě s Týdeníčky. Po tradiční rozcvičce ruky si tentokrát vyzkoušela skládání domina, dokreslování barev semaforů, nebo házení s míčkem.

 

Jak vypadal Leuščin prosinec?

V prosinci, jako každý rok, čekal na Leušku a její sestru adventní kalendář s drobnými úkoly. Až po jejich splnění si mohly dát za odměnu čokoládu. Zároveň začala Leuška navštěvovat edukativně stimulační skupinky ve školce, takže se k Předškolákovým týdeníčkům přidaly další úkoly zaměřené na grafomotoriku, zrakové vnímání, sluchové vnímání a předčíselné představy.

Do toho nás celý měsíc trápily nemoci. Leuška měla dlouho kašel a o Vánocích několik dní teplotu. Zdravotní problémy se nevyhnuly ani zbytku rodiny. Některé týdny jsme tedy odpočívali, ale přesto Leuška dál pokračovala ve svých úkolech.

Inzerce

Jízda tužkou - oválné tvary byly pro Leušku obtížnější

Nejprve Lea vždy začínala procvičováním ruky. V jízdě tužkou kreslila tvar vejce různých velikostí v obou směrech, učila se šneka, neboli bludiště pro myšku, a kreslila, jak skáče hopskulka na všechny strany. U tvaru vejce měla při samostatném kreslení trochu obtíže udržet tvar a výsledkem byl spíš kruh, u bludiště pro ni zase bylo těžké držet linii blízko sebe. Naopak vedení ruky jedním tahem v různém směru zvládla bez obtíží.

Které Hlavičkové úkoly Leušku nejvíc zaujaly?

V Hlavičkových úkolech Leuška hledala rozdíly, pojmenovávala tvary, skládala domino, porovnávala obrázky po paměti, přiřazovala protiklady a rýmy a hledala obrázky, kde je předmětů stejný počet, více nebo méně. Všechny tyto úkoly pro ni byly přiměřeně obtížné, žádný z nich jí nedělal problém. Nejvíc ji bavilo domino a počítání.

S Pohybovkami si užila legraci celá rodina

V tomto měsíci si Lea vyzkoušela nošení předmětu na hlavě, zpevnění těla v lehu, házení malým míčkem a dotýkání se rukou opačného kolene nebo kotníku.

Pohybovky byly i tentokrát nejoblíbenějším sešitem, největším hitem bylo házení malým míčkem. Do této aktivity se musela zapojit celá rodina a míček létá po obýváku doteď.

Praktik pro život a semafory

V posledním Týdeníčku jsme si s Leou povídaly o zimě a Vánocích, balily si kufr na hory, kreslily semafory a zakreslovaly jídelníček. Z těchto aktivit Leušku nejvíc bavilo dokreslování barev semaforů podle pokynů, které signalizují.

I v novém roce budeme pokračovat ve vyplňování týdeníčků a jsme zvědaví, jaké zajímavé úkoly nám přinese.

Inzerce

Zapojte se do skupiny Předškolní příprava - rady a zkušenosti na Facebooku a sdílejte nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

4. Do Pohybovek se zapojila celá rodina. Jak si předškolačka Leuška poradila s dalšími prosincovými úkoly? - diskuze

Poradna

Suchá kůže na obličeji

| Erumane | 17.04.2024, 13:52

Dobry den, chtela bych poradit co dceri na oblicejik. Vyzkouseli jsme od hydratacnich kremu, pres detske olejicky az k cbd oleji ale porad ma suchou pokozku ale pouze na obliceji. Na licka jsme pouzivali i zinkovou mast nebo ted posledne Atopicderm od Saloos ale nic nezabira. Dcera ukonceny 5ty mesic, prikrmy ma zeleninu a maso, je na UM.

Dekuji moc za radu

Dobrý den,

je to příznak kojenecké seborrhoey, požádejte o kožní vyšetření, přechodně Bepanthen sensiderm.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 17.04.2024, 19:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×