Inzerce
Inzerce
Inzerce

Z lednových úkolů Leušku potrápilo hlavně kreslení vlnovek a tleskání při hodu míčem, Hlavičkové úkoly zvládla s přehledem

Prosincové nemoci naštěstí konečně odezněly a Leuška se v lednu opět mohla s vervou pustit do předškolní přípravy s Týdeníčky. Při procvičování ruky jí dělaly největší problém vlnovky, s Pohybovkami pracovala na zpevnění těla a koordinaci pohybů při házení míčkem. Velký úspěch u Leušky měly obrázkové příběhy.

 

Jak vypadal Leuščin leden?

Leden byl oproti prosinci příznivější a kromě krátké nemoci byla Leuška zdravá. Mohla tak chodit bruslit a navštívila i divadelní představení. Dále se samozřejmě také věnovala svým Týdeníčkům.

Kreslení vlnovek je zatím oříšek

Jako obvykle začínáme předškolní přípravu procvičováním ruky. Tento měsíc Leuška spojovala body a následně jí vznikl obraz připomínající lapač snů, kreslila pohybující se rybu s bublinkami a jak se vlní vodní hladina.

Tento typ úkolů bude Leuška muset dál procvičovat, protože při vlnovce nemá ruku ještě správně uvolněnou. Více se soustředí spíš na směr kopečků, než na pohyb ruky.

Inzerce

Kromě týdeníčku uvolňuje ruku také na větším papíře, který má nalepený na dveřích. Tam si například zkusila obtahovat bludiště nebo skoky kuličkou všemi směry, jak to zkoušela v předchozích měsících v Týdeníčku.

Čtení obrázkových příběhů Leu moc baví

Hlavičkové úkoly jsou s Pohybovkami aktuálně asi Leuščiným nejoblíbenějším sešitem. V tomto měsíci jsme společně vyprávěly příběh, kdy já jsem četla a ona říkala některá slova, která byla nakreslená v textu. Toto je mimochodem velmi oblíbenou činností Leušky, každý večer takto čteme pohádky před spaním.

Hlásku Ř zatím Leuška správně vyslovit neumí, aktuálně na logopedii začíná s přípravou výslovnosti písmene R. Poté spojovala obrázky, které k sobě patří a vysvětlovala proč, počítala prsty, určovala velikost a umístění bublinek a hledala opaky slov. Všechny tyto úkoly zvládla s přehledem, nejvíc ji tentokrát bavilo hledání obrázků, které k sobě patří.

Inzerce

Zpevňujeme tělo s Pohybovkami

Pohybovky jsou zpravidla příjemným zpestřením úkolů, ani tento měsíc tomu nebylo jinak. Jako první cvik si Leuška vyzkoušela vyhodit míč do vzduchu a snažila se ho chytnout. Zkoušela si i tlesknout mezi vyhozením a chycením, ale zatím nedokáže odhadnout, jak si míč vyhodit, aby se jí dobře chytal. Zkoušela zpevnit své tělo v prknu a se zvednutýma nohama dělat trakař. Tato aktivita byla pro ni i pro její sestru legrační a hodně se u ní obě bavily. Jako poslední si zkusily dotýkat se země jen třemi body těla a u toho také vymýšlely různé způsoby zvedání rukou a nohou a držení rovnováhy.

U sportu jsme tentokrát zůstali i s Praktikem pro život

V posledním týdeníčku si Leuška zopakovala dny v týdnu a zjistila, co který den dělá Chytroočko. Do políčka, co dělala o víkendu, zakreslila jízdu na ledních bruslích. U sportu zůstala i při dalším úkolu, kdy poznávala již známé sporty, například fotbal, ale i nové sporty, jako karate nebo šachy. Na závěr se rozhodovala, ve kterých situacích se děti zachovaly správně a povídaly jsme si o tom, jak můžeme pomoct člověku na vozíčku.

První letošní měsíc utekl jako voda a Leuška má za sebou již polovinu všech úkolů. Cvičení ji zatím stále baví a má radost z toho, jak se jí zaplňuje plakát s nálepkami, které za každý úkol dostává. Tak už se zase těšíme, co na nás čeká příště. :-)

Zapojte se do skupiny Předškolní příprava - rady a zkušenosti na Facebooku a sdílejte nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

5. Z lednových úkolů Leušku potrápilo hlavně kreslení vlnovek a tleskání při hodu míčem, Hlavičkové úkoly zvládla s přehledem - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×