Inzerce
Inzerce
Inzerce

Z lednových úkolů Leušku potrápilo hlavně kreslení vlnovek a tleskání při hodu míčem, Hlavičkové úkoly zvládla s přehledem

Prosincové nemoci naštěstí konečně odezněly a Leuška se v lednu opět mohla s vervou pustit do předškolní přípravy s Týdeníčky. Při procvičování ruky jí dělaly největší problém vlnovky, s Pohybovkami pracovala na zpevnění těla a koordinaci pohybů při házení míčkem. Velký úspěch u Leušky měly obrázkové příběhy.

 

Jak vypadal Leuščin leden?

Leden byl oproti prosinci příznivější a kromě krátké nemoci byla Leuška zdravá. Mohla tak chodit bruslit a navštívila i divadelní představení. Dále se samozřejmě také věnovala svým Týdeníčkům.

Kreslení vlnovek je zatím oříšek

Jako obvykle začínáme předškolní přípravu procvičováním ruky. Tento měsíc Leuška spojovala body a následně jí vznikl obraz připomínající lapač snů, kreslila pohybující se rybu s bublinkami a jak se vlní vodní hladina.

Tento typ úkolů bude Leuška muset dál procvičovat, protože při vlnovce nemá ruku ještě správně uvolněnou. Více se soustředí spíš na směr kopečků, než na pohyb ruky.

Inzerce

Kromě týdeníčku uvolňuje ruku také na větším papíře, který má nalepený na dveřích. Tam si například zkusila obtahovat bludiště nebo skoky kuličkou všemi směry, jak to zkoušela v předchozích měsících v Týdeníčku.

Čtení obrázkových příběhů Leu moc baví

Hlavičkové úkoly jsou s Pohybovkami aktuálně asi Leuščiným nejoblíbenějším sešitem. V tomto měsíci jsme společně vyprávěly příběh, kdy já jsem četla a ona říkala některá slova, která byla nakreslená v textu. Toto je mimochodem velmi oblíbenou činností Leušky, každý večer takto čteme pohádky před spaním.

Hlásku Ř zatím Leuška správně vyslovit neumí, aktuálně na logopedii začíná s přípravou výslovnosti písmene R. Poté spojovala obrázky, které k sobě patří a vysvětlovala proč, počítala prsty, určovala velikost a umístění bublinek a hledala opaky slov. Všechny tyto úkoly zvládla s přehledem, nejvíc ji tentokrát bavilo hledání obrázků, které k sobě patří.

Inzerce

Zpevňujeme tělo s Pohybovkami

Pohybovky jsou zpravidla příjemným zpestřením úkolů, ani tento měsíc tomu nebylo jinak. Jako první cvik si Leuška vyzkoušela vyhodit míč do vzduchu a snažila se ho chytnout. Zkoušela si i tlesknout mezi vyhozením a chycením, ale zatím nedokáže odhadnout, jak si míč vyhodit, aby se jí dobře chytal. Zkoušela zpevnit své tělo v prknu a se zvednutýma nohama dělat trakař. Tato aktivita byla pro ni i pro její sestru legrační a hodně se u ní obě bavily. Jako poslední si zkusily dotýkat se země jen třemi body těla a u toho také vymýšlely různé způsoby zvedání rukou a nohou a držení rovnováhy.

U sportu jsme tentokrát zůstali i s Praktikem pro život

V posledním týdeníčku si Leuška zopakovala dny v týdnu a zjistila, co který den dělá Chytroočko. Do políčka, co dělala o víkendu, zakreslila jízdu na ledních bruslích. U sportu zůstala i při dalším úkolu, kdy poznávala již známé sporty, například fotbal, ale i nové sporty, jako karate nebo šachy. Na závěr se rozhodovala, ve kterých situacích se děti zachovaly správně a povídaly jsme si o tom, jak můžeme pomoct člověku na vozíčku.

První letošní měsíc utekl jako voda a Leuška má za sebou již polovinu všech úkolů. Cvičení ji zatím stále baví a má radost z toho, jak se jí zaplňuje plakát s nálepkami, které za každý úkol dostává. Tak už se zase těšíme, co na nás čeká příště. :-)

Zapojte se do skupiny Předškolní příprava - rady a zkušenosti na Facebooku a sdílejte nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

5. Z lednových úkolů Leušku potrápilo hlavně kreslení vlnovek a tleskání při hodu míčem, Hlavičkové úkoly zvládla s přehledem - diskuze

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×