Inzerce
Inzerce
Inzerce

Říjnové výzvy Předškolákových týdeníčků s Leuškou

Leuška má za sebou druhý měsíc plný zábavných i naučných úkolů s týdeníčky. Co všechno si vyzkoušela a jak jí to šlo? Přečtěte si její deníček.

 

I tento měsíc začala Leuška Jízdou tužkou

Nejprve kreslila dráhy pro autíčka, které několikrát zopakovala. Dál se věnovala kreslení pruhů na tričku. Nejprve se spojovaly dva body (zleva doprava a seshora dolů) a poté pruhy kreslila sama. Na začátku byly body vyznačeny tečkovanou čarou. Ty Leuška zvládla bez obtíží, ale následně měla problém trefit se do správného bodu. Pomáhala jsem jí tím, že jsem prstem ukazovala, do kterého bodu se má trefit. Pomoct by se dalo i zakrytím části pracovního listu pomocí čistého papíru.

Některé Hlavičkové úkoly jsou pro Leušku jednoduché, jiné obtížnější

V sešitě se nejprve dávala razítka podle počtu teček, poté spojovala protiklady, kreslila světlou a tmavou barvu pomocí jedné pastelky, spojovala obrázky, které k sobě patří, slova, která se rýmují, řadila sklenice s vodou dle objemu, společně jsme četly příběh o přecházení přes silnici a nakonec skládala geometrické tvary dle předlohy. Jednoduché úkoly pro ni byly počítání a řazení sklenic dle objemu vody. U spojování obrázků jsme si nejprve společně pověděly, co na všem obrázcích je a teprve potom nacházela spojitosti. Obvykle ji hned napadly některé dvojice, jakmile si obrázky důkladně prostudovala. Společné čtení příběhu pomocí obrázků také zvládla, ale obtížné pro ni bylo pak vyprávět o tom, co se v příběhu stalo. Naopak nejvíce ji bavilo vybarvování koleček stejnou barvou a skládání geometrických tvarů do obrázku.

Do pohybových úkolů se zapojuje i sestřička

Abychom střídaly lehčí a těžší úkoly, následují po hlavičkových úkolech Pohybovky. Tento měsíc Leuška válela sudy, předávala míček z ruky do ruky, přeskakovala přes čáru, skákala do dálky a rychle měnila polohu při hře na kovboje. Všechny cviky byly pro Leušku snadné, bavilo ji především přeskakování přes čáru i do dálky a hra na kovboje. Ta se moc líbila i mladší sestře, která se do pohybových úkolů zapojuje společně s Leuškou.

Třídění zeleniny byla výzva, ale Leuška se s ní vypořádala

V posledním sešitku Praktik pro život Leuška nejprve plnila úkoly spojené s etiketou ve společnosti a stolováním. Následně třídila ovoce a zeleninu. Etiketu hravě zvládla, líbila se jí možnost nalepit si příbor k obědu. U ovoce se Leuška naučila třídit domácí a exotické ovoce, bavily jsme se o tom, kde ovoce roste, jak se stromy a keře jmenují a proč je ovoce zdravé. Nejtěžší úkol z této sady bylo třídění zeleniny. U tohoto úkolu chvilku trvalo, než Leuška pochopila, jak má zeleninu třídit. Poté jsme mluvily o tom, jak se zelenina připravuje a jak se pěstuje.

Tento měsíc nám deníčky přišly velmi vhod, během nemoci jsme zvládly několik úkolů navíc. Naopak v době podzimních prázdniny jsme si během návštěvy babičky daly drobnou pauzu a už se těšíme, jaké úkoly na nás čekají dál.

Inzerce

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2. Říjnové výzvy Předškolákových týdeníčků s Leuškou - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×