Inzerce
Inzerce
Inzerce

Říjnové výzvy Předškolákových týdeníčků s Leuškou

Leuška má za sebou druhý měsíc plný zábavných i naučných úkolů s týdeníčky. Co všechno si vyzkoušela a jak jí to šlo? Přečtěte si její deníček.

 

I tento měsíc začala Leuška Jízdou tužkou

Nejprve kreslila dráhy pro autíčka, které několikrát zopakovala. Dál se věnovala kreslení pruhů na tričku. Nejprve se spojovaly dva body (zleva doprava a seshora dolů) a poté pruhy kreslila sama. Na začátku byly body vyznačeny tečkovanou čarou. Ty Leuška zvládla bez obtíží, ale následně měla problém trefit se do správného bodu. Pomáhala jsem jí tím, že jsem prstem ukazovala, do kterého bodu se má trefit. Pomoct by se dalo i zakrytím části pracovního listu pomocí čistého papíru.

Některé Hlavičkové úkoly jsou pro Leušku jednoduché, jiné obtížnější

V sešitě se nejprve dávala razítka podle počtu teček, poté spojovala protiklady, kreslila světlou a tmavou barvu pomocí jedné pastelky, spojovala obrázky, které k sobě patří, slova, která se rýmují, řadila sklenice s vodou dle objemu, společně jsme četly příběh o přecházení přes silnici a nakonec skládala geometrické tvary dle předlohy. Jednoduché úkoly pro ni byly počítání a řazení sklenic dle objemu vody. U spojování obrázků jsme si nejprve společně pověděly, co na všem obrázcích je a teprve potom nacházela spojitosti. Obvykle ji hned napadly některé dvojice, jakmile si obrázky důkladně prostudovala. Společné čtení příběhu pomocí obrázků také zvládla, ale obtížné pro ni bylo pak vyprávět o tom, co se v příběhu stalo. Naopak nejvíce ji bavilo vybarvování koleček stejnou barvou a skládání geometrických tvarů do obrázku.

Do pohybových úkolů se zapojuje i sestřička

Abychom střídaly lehčí a těžší úkoly, následují po hlavičkových úkolech Pohybovky. Tento měsíc Leuška válela sudy, předávala míček z ruky do ruky, přeskakovala přes čáru, skákala do dálky a rychle měnila polohu při hře na kovboje. Všechny cviky byly pro Leušku snadné, bavilo ji především přeskakování přes čáru i do dálky a hra na kovboje. Ta se moc líbila i mladší sestře, která se do pohybových úkolů zapojuje společně s Leuškou.

Třídění zeleniny byla výzva, ale Leuška se s ní vypořádala

V posledním sešitku Praktik pro život Leuška nejprve plnila úkoly spojené s etiketou ve společnosti a stolováním. Následně třídila ovoce a zeleninu. Etiketu hravě zvládla, líbila se jí možnost nalepit si příbor k obědu. U ovoce se Leuška naučila třídit domácí a exotické ovoce, bavily jsme se o tom, kde ovoce roste, jak se stromy a keře jmenují a proč je ovoce zdravé. Nejtěžší úkol z této sady bylo třídění zeleniny. U tohoto úkolu chvilku trvalo, než Leuška pochopila, jak má zeleninu třídit. Poté jsme mluvily o tom, jak se zelenina připravuje a jak se pěstuje.

Tento měsíc nám deníčky přišly velmi vhod, během nemoci jsme zvládly několik úkolů navíc. Naopak v době podzimních prázdniny jsme si během návštěvy babičky daly drobnou pauzu a už se těšíme, jaké úkoly na nás čekají dál.

Inzerce

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2. Říjnové výzvy Předškolákových týdeníčků s Leuškou - diskuze

Poradna

Jde o hladovou stoličku?

| GabkaS | 21.06.2024, 16:25

Dobrý den paní doktorko,

ráda bych se na vás obrátila s dotazem, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou kojence nebo alergií na laktózu. Nás plně kojený chlapeček (ukončený 6. týden) má problémy s vyprazdňováním, trpí meteorismem, to však celou dobu od narození, větry jdou ven, ale miminko je podrážděné a plačtivé. Podáváme mu vit. D formou Terezie, BabyCalm před každým kojením a ProbioMaxík jednou denně. Do šestého týdne měl stolici každý den, nyní se nám dvakrát stala jednodenní prodleva (1. prodleva fotka celého miminka - normální zbarvení; další prodleva - stolice tmavší), dnes je již třetí den bez stolice. Dítě prospívá, za 4 týdny přibral 650 g. Zkusili jsme zavést i rourku, ale bez úspěchu, stolice nevyšla. Původně jsem měla za to, že miminko zkrátka trpí na prdíky a kojené mléko trápí všechno beze zbytku. Po přečtení starších příspěvků a vašich odpovědí jsem však znejistěla, vzhledem ke tmavšímu zabarvení poslední stolice, zda se nepotýkáme s hladovou stoličkou.
Z jiných příspěvků bych měla i dotaz, zda by se nemohlo jednat o nesnášenlivost laktózy vzhledem ke tvorbě pupínků na tvářích miminka.

Budu velmi ráda za Váš názor, neradi bychom něco zanedbali, jelikož miminko mělo novorozeneckou žloutenku.

Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

pupínky na tvářích jsou kojenecké akné, způsobené hormony z mateřského mléka, zkuste obklady z černého čaje, Bepanthen Sensiderm nebo AD Calcis, ale časem samo vymizí.

Co se týká stolice, není hladová natolik, aby musel dostat dokrm, je řidší, není ani příznakem intolerance laktózy, myslím, že by stačila úprava stravy maminky, přídavek kvalitních bílkovin – maso, kysané mléčné výrobky, tvrdé sýry… Ve stolici nejsou hrudky a není denně, tedy si myslím, že dítě spotřebovává maximum bílkovin. Hnědé zabarvení je způsobeno probiotiky.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 21.06.2024, 19:58
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×