Inzerce
Inzerce
Inzerce

Předškolákovy týdeníčky připravily Leušku nejen na první třídu, hravou formou získala praktické dovednosti pro každý den

Leušku čekají prázdniny, po kterých poprvé nastoupí do školy. Díky Týdeníčkům už je připravená na psaní, logické úkoly i pohybová cvičení. Co maminku přesvědčilo k zopakování přípravy s Týdeníčky i u mladší dcery?

Z týdeníčků se stala zábava při dlouhé chvíli

V posledním měsíci Leuška vypracovávala poslední pracovní listy v týdeníčcích. Během června dostala neštovice, a proto především pohybové úkoly nestihla. Týdeníčky však ocenila i během nemoci, protože jakmile se jí druhý týden ulevilo, přišla nuda. Ocenila tak jakoukoliv zábavu a hraní her.

S kreslící výzvou se úspěšně poprala

V týdeníčku Jízda tužkou Leuška dokreslovala druhou půlku obrázků a kreslila znaky dle zadaného počtu. Tento týdeníček začínal od jednoduchých úkolů a postupně se prvky ztěžovaly. Na začátku dělala Leuška především uvolňovací cvičení, které později přešly do trénování různých grafomotorických prvků. Tento sešit byl pro Leušku nejobtížnější, protože grafomotorika není její silná stránka. Nicméně většinu prvků zvládla a sešit nám hezky ukázal, které prvky je ještě potřeba trénovat na větším formátu – např. křídou na chodníku.

V logických úkolech se Leuška našla

V tomto týdeníčku se Leuška věnovala logickým řadám a hádankým, slabikování a rozkládání slov, orientaci v prostoru, počítání a dokreslování geometrických tvarů. Úkoly byly hravé a různorodé a to Leuška velmi ocenila.

Jediná neoblíbená činnost bylo stříhání obrázků k úkolům, které jsem po pár měsících stříhala převážně já.

Inzerce

Poslední týdeníček před prázdninami se stal oblíbeným

Z pohybových úkolů si Leuška vyzkoušela jen skákání přes švihadlo, ostatní úkoly jsme posunuli na prázdniny. Tento týdeníček Leušku bavil nejvíc. Obsahoval rozmanité činnosti, které by měl zvládnout předškolák. Ocenila jsem možnost cvik odlehčit nebo ztížit, u každého cviku byly popsány jeho různé modifikace, pokud by byly pro dítě moc lehké.

Praktik pro život nás připravil na léto

V posledním týdeníčku jsme s Leuškou poznávaly obrysy a stopy zvířat a povídaly jsme si o létu. Počítání s korunami nás čeká o prázdninách stejně jako povídání si o hodinách. Tento týdeníček se zaměřoval na svět okolo nás, obsahoval povídání o ročních obdobích, o zvířátkách nebo také o různých situacích. Kromě toho ukazoval i etiketu u jídla nebo si děti mohou vyzkoušet zavazování tkaniček. Tato činnost Leušku moc bavila.

Oceňuji motivační prvky

Týdeníčky jsem velmi ocenila. Tím, že se Leuška narodila v létě, potřebovala některé činnosti procvičit a týdeníčky nám nabídly široké spektrum aktivit a úkolů. Pomohly Leušce zvyknout si na práci u stolu a zvýšit koncentraci. Hravě zvládla i zápis do školy. Pro rodiče obsahují jednoduchý popis úkolů a náměty na další činnosti. Celkově je práce s týdeníčky velmi intuitivní. V neposlední řadě bych chtěla pochválit motivační systém, kdy si děti za každý splněný úkol nalepí nálepku na velký vesmírný plakát. To Leušku především na začátku velmi motivovalo.

Týdeníčky splnily má očekávání a pro mladší dceru je za dva roky pořídím také.

Zapojte se do skupiny Předškolní příprava - rady a zkušenosti na Facebooku a sdílejte nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

10. Předškolákovy týdeníčky připravily Leušku nejen na první třídu, hravou formou získala praktické dovednosti pro každý den - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×