Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nová tleskací hra Leušku nadchla, v březnu se s Týdeníčky naučila také etiketu a základy cyklistiky

Leuška ani v březnu nepolevila v předškolní přípravě. Maminka pozoruje, že se jí zlepšuje pozornost a uvolnění ruky při grafomotorických úkolech. Velmi také oceňuje, jak úkoly v Týdeníčcích korespondují s ročním obdobím.

 

Leušce se zlepšuje pozornost

V březnu proběhly jarní prázdniny, které si však Leuška příliš neužila, protože několik dní strávila s teplotou. Nicméně se dál připravovala s Týdeníčky na školu a na dubnový zápis.

V tomto měsíci jsem pozorovala, že se Leušce začala zvyšovat pozornost a někdy díky tomu zvládne všechny čtyři úkoly týdne najednou. Zároveň má taky větší radost, že si za odměnu může dát hodně nálepek na plakát.

Inzerce

Pokrok v uvolnění ruky

Jako první přichází na řadu grafomotorická cvičení. Před nimi se vždy snažíme rozcvičit ruce, různě s nimi kroužíme, plaveme a tleskáme. V tomto měsíci Leuška kreslila smajlíky do čtverců, zuby krokodýla a naznačovala různé směry jízdy autem (rovně, do kopce i z kopce) a také horní a dolní smyčku, jak se kouří z výfuku. Rovné čáry, vlnovky i smyčky zvládá bez obtíží. Nejnáročnější pro ni byly zuby krokodýla, kdy si po jejich dokončení stěžovala na bolest ruky. Nejspíš za to mohl špatný úchop, protože se velmi soustředila na zuby a držela tužku křečovitě. V ostatních cvičeních se jí už dařilo ruku hezky uvolnit.

Hlavičkové úkoly jsou stále nejoblíbenější

Aktuálně nejoblíbenějším sešitem jsou Hlavičkové úkoly. V nich Leuška procvičovala rýmy, počítala zvířata, rozdělovala ovoce na části, hledala stejné obrázky, počítala od 6 do 10, dokreslovala rozdíly, trénovala orientaci v prostoru a také slabikování. Jediný úkol, který ji trošku potrápil, bylo dokreslování rozdílů, protože některé byly velmi nenápadné a tím, že rozdílů bylo více, snadno jich pár přehlédla. Po upozornění je pak ale našla všechny.

S Pohybovkami si Leuška vyzkoušela zábavné tleskací aktivity

V tomto měsíci čekala na Leušku tleskací hra, posilování břišních svalů, házení míčem obouruč a tleskačka ve dvojici. Tleskací hra Leušku nadchla. Bavila ji natolik, že zvládla několik minut opakovat různé sekvence a rytmy. Přidávaly jsme tleskání vedle těla, za zády i nad hlavou. Perfektně si tak protáhla ruce a pocvičila paměť. U posilování břišních svalů jsem ji musela přemlouvat k vyzkoušení, protože se jí do cviku vůbec nechtělo. Už jako malá na fyzioterapii posilovala slabší bříško, tak díky Týdeníčku víme, že je potřeba se k posilování břicha občas vrátit. Házení ji také moc bavilo, bohužel nám počasí moc nepřálo, tak jsme ho zatím vyzkoušeli jen doma. O tleskání ve dvojici si občas dokonce sama řekne, jen si zatím nedokáže zapamatovat všechny kroky. Někdy potřebuje radit, kterou ruku má zrovna použít.

S Praktikem se učíme měsíce v roce, etiketu i základy cyklistiky

V posledním sešitu jsme dokončily měsíce v roce. Každý z nich byl opatřen i básničkou, tak jsme si mohly říct, co ve kterém měsíci děláme. Od té doby se občas na některé měsíce Leuška ptá, hlavně na ty jarní (kdy začne a skončí jaro apod.). Následně jsme si povídaly o tom, co se děje v přírodě na jaře. Tady se ukázalo, že se o podobných věcech baví i ve školce a krásně se jí ty znalosti propojily. Dále jsme se učily o etiketě při předávání vzkazu a telefonování. V Týdeníčcích se upozorňuje i na skákání do řeči a jak na něj reagovat. Jako poslední jsme se věnovaly jízdě na kole. Co všechno je potřeba před zahájením cyklistické sezóny, co všechno si bereme na sebe/s sebou, když jdeme na kolo, a jaká platí pravidla pro jízdu v provozu.

Týdeníčky skvěle korespondují s ročními obdobími

Závěrem musím pochválit, jak Týdeníčky krásně kopírují to, co se zrovna v okolním světě odehrává. Úkoly odpovídají příslušným ročním obdobím a tak se můžeme bavit o tom, co se aktuálně děje i takto v klidu. Tak se necháme překvapit, co nás čeká v dalším měsíci.

Zapojte se do skupiny Předškolní příprava - rady a zkušenosti na Facebooku a sdílejte nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

7. Nová tleskací hra Leušku nadchla, v březnu se s Týdeníčky naučila také etiketu a základy cyklistiky - diskuze

Poradna

Dobrý den,
moje miminko bude mít za dva dny 7 týdnů a dnes jsem nahmatala že má na pravé straně hlavičky takový důlek, že to má propadlé.. Na levé straně hlavičky takový důlek nemá. Vyděsilo mě to, všimla jsem si i, už delší dobu že dává hlavičku převážně na levou stranu, umí ji dát i rovně i na pravou, ale preferuje hodně levou stranu i když se snažím ji motivovat hračkou, sama ji i hlavičku dávám na pravou stranu, ale pokaždé si ji ihned dá zase na levou stranu.. Bojím se aby neměla tu hlavičku slehlou nebo tak, co mám dělat? Mám zavolat doktorce radši? Jak jsem psala už od začátku preferuje levou, tak jsem se snažila ji dávat na pravou a už ji sama i na pravou dávala, ale posledních pár dní vidím, že zase preferuje prostě tu levou a ještě jsem nahmatala důlek, jsem z toho vyděšená...
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

k posouzení "důlku" kontaktujte svého pediatra. Predilekční postavení hlavičky je v tomto věku běžné, doporučuje se pravidelně polohovat celé dítě střídavě na jeden a druhý bok, postupně vývojem začne polohovat hlavičku samo na obě strany.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 11.04.2024, 15:51
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×