Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nová tleskací hra Leušku nadchla, v březnu se s Týdeníčky naučila také etiketu a základy cyklistiky

Leuška ani v březnu nepolevila v předškolní přípravě. Maminka pozoruje, že se jí zlepšuje pozornost a uvolnění ruky při grafomotorických úkolech. Velmi také oceňuje, jak úkoly v Týdeníčcích korespondují s ročním obdobím.

 

Leušce se zlepšuje pozornost

V březnu proběhly jarní prázdniny, které si však Leuška příliš neužila, protože několik dní strávila s teplotou. Nicméně se dál připravovala s Týdeníčky na školu a na dubnový zápis.

V tomto měsíci jsem pozorovala, že se Leušce začala zvyšovat pozornost a někdy díky tomu zvládne všechny čtyři úkoly týdne najednou. Zároveň má taky větší radost, že si za odměnu může dát hodně nálepek na plakát.

Pokrok v uvolnění ruky

Jako první přichází na řadu grafomotorická cvičení. Před nimi se vždy snažíme rozcvičit ruce, různě s nimi kroužíme, plaveme a tleskáme. V tomto měsíci Leuška kreslila smajlíky do čtverců, zuby krokodýla a naznačovala různé směry jízdy autem (rovně, do kopce i z kopce) a také horní a dolní smyčku, jak se kouří z výfuku. Rovné čáry, vlnovky i smyčky zvládá bez obtíží. Nejnáročnější pro ni byly zuby krokodýla, kdy si po jejich dokončení stěžovala na bolest ruky. Nejspíš za to mohl špatný úchop, protože se velmi soustředila na zuby a držela tužku křečovitě. V ostatních cvičeních se jí už dařilo ruku hezky uvolnit.

Hlavičkové úkoly jsou stále nejoblíbenější

Aktuálně nejoblíbenějším sešitem jsou Hlavičkové úkoly. V nich Leuška procvičovala rýmy, počítala zvířata, rozdělovala ovoce na části, hledala stejné obrázky, počítala od 6 do 10, dokreslovala rozdíly, trénovala orientaci v prostoru a také slabikování. Jediný úkol, který ji trošku potrápil, bylo dokreslování rozdílů, protože některé byly velmi nenápadné a tím, že rozdílů bylo více, snadno jich pár přehlédla. Po upozornění je pak ale našla všechny.

S Pohybovkami si Leuška vyzkoušela zábavné tleskací aktivity

V tomto měsíci čekala na Leušku tleskací hra, posilování břišních svalů, házení míčem obouruč a tleskačka ve dvojici. Tleskací hra Leušku nadchla. Bavila ji natolik, že zvládla několik minut opakovat různé sekvence a rytmy. Přidávaly jsme tleskání vedle těla, za zády i nad hlavou. Perfektně si tak protáhla ruce a pocvičila paměť. U posilování břišních svalů jsem ji musela přemlouvat k vyzkoušení, protože se jí do cviku vůbec nechtělo. Už jako malá na fyzioterapii posilovala slabší bříško, tak díky Týdeníčku víme, že je potřeba se k posilování břicha občas vrátit. Házení ji také moc bavilo, bohužel nám počasí moc nepřálo, tak jsme ho zatím vyzkoušeli jen doma. O tleskání ve dvojici si občas dokonce sama řekne, jen si zatím nedokáže zapamatovat všechny kroky. Někdy potřebuje radit, kterou ruku má zrovna použít.

S Praktikem se učíme měsíce v roce, etiketu i základy cyklistiky

V posledním sešitu jsme dokončily měsíce v roce. Každý z nich byl opatřen i básničkou, tak jsme si mohly říct, co ve kterém měsíci děláme. Od té doby se občas na některé měsíce Leuška ptá, hlavně na ty jarní (kdy začne a skončí jaro apod.). Následně jsme si povídaly o tom, co se děje v přírodě na jaře. Tady se ukázalo, že se o podobných věcech baví i ve školce a krásně se jí ty znalosti propojily. Dále jsme se učily o etiketě při předávání vzkazu a telefonování. V Týdeníčcích se upozorňuje i na skákání do řeči a jak na něj reagovat. Jako poslední jsme se věnovaly jízdě na kole. Co všechno je potřeba před zahájením cyklistické sezóny, co všechno si bereme na sebe/s sebou, když jdeme na kolo, a jaká platí pravidla pro jízdu v provozu.

Týdeníčky skvěle korespondují s ročními obdobími

Závěrem musím pochválit, jak Týdeníčky krásně kopírují to, co se zrovna v okolním světě odehrává. Úkoly odpovídají příslušným ročním obdobím a tak se můžeme bavit o tom, co se aktuálně děje i takto v klidu. Tak se necháme překvapit, co nás čeká v dalším měsíci.

Zapojte se do skupiny Předškolní příprava - rady a zkušenosti na Facebooku a sdílejte nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

7. Nová tleskací hra Leušku nadchla, v březnu se s Týdeníčky naučila také etiketu a základy cyklistiky - diskuze

Poradna

Otec na mateřské

| Pk8606273632 | 25.05.2023, 15:39

Dobrý den, na mateřskou dovolenou jsem nastoupila 19.2, dcera se narodila 8.4 a nyní bude k 1.6 na mateřskou přecházet manžel a já se vracím do práce. Můj dotaz zní: vyplnili jsme formulář ze stránek OSSZ, sepsali dohodu o převzetí dítěte do péče s ověřením mého podpisu a manžel to odevzdal v zaměstnání. Je to takto v pořádku?
A dále jsem se nikde nedočetla , jakým způsobem mám dát vědět OSSZ já, že MD ukončuji? Musím tam osobně, zaslat to písemně, nebo ji o tom informuje můj zaměstnavatel? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jako příjemce dávky máte povinnost OSSZ oznámit všechny skutečnosti, které mají vliv na výplatu dávky. Přesto, že by Vám peněžitou pomoc v mateřství měli přestat vyplácet dle § 36 zákona o nemocenském pojištění na základě uzavřené dohody s manželem, doporučila bych poslat ještě písemně oznámení o této změně na OSSZ. Manželovu žádost jste správně předali jeho zaměstnavateli.

 
Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 25.05.2023, 15:42
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×