Inzerce
Inzerce
Inzerce

Předškolačky Dituška a Emička

Dvojčata Dituška a Emička se připravují na školu s Předškolákovými týdeníčky pro chytré hlavičky vydavatelství Babyonline. Sledujte s námi jejich pokroky!

 

Dituška a Emička, nar. 2. 7. 2016

Dituška je usměvavá holčička, co moc dlouho neposedí. Ráda jezdí s tatínkem na kole, skáče přes švihadlo, často a ráda si hraje s míčem, umí už skvěle driblovat i házet na koš. 

Emička je rozvážná a klidná. Moc hezky maluje, ráda stříhá, vyrábí, skládá puzzle a lego. Nejraději má, když jí rodiče čtou.

Inzerce

Obě holčičky rády zpívají, tancují, modelují z plastelíny, barví barvičkami a pomáhají mamince s pečením v kuchyni.

Jak probíhá jejich týden? 

Ráno je do školky vodí tatínek, chodí do ní až na 8. hodinu. Ve vyzvedávání se střídají maminka i tatínek kolem 4. odpoledne. 

Inzerce

Jaké kroužky navštěvují?

Ve školce mají dvojčátka nově keramický kroužek, na který se moc těší. Od dubna budou se školkou jezdit do plavání. Mimo školku navštěvují každé středeční odpoledne taneční přípravku v ZUŠ. V pondělní odpoledne je tatínek vozí na angličtinu, kde se holčičky jazyk učí formou písniček a her. 

Proč jsme se rozhodli pro Předškolákovy týdeníčky?

Holky už navštěvovaly v loňském školním roce edukační hodiny v MŠ. Často si i doma chtějí hrát na školu a plnit úkoly, proto se nám hodí krásně zpracované sešity Předškoláčkovy týdeníčky, kde máme všechno připravené a hned po ruce. 

Inzerce

Jak pracujeme?

Tady jsou holky velmi rozdílné. Emička precizně plní daný úkol a je potřeba ji brzdit. Kdyby bylo na ní, sešit Jízdu tužkou by udělala hned a celý. Ditušku plnění úkolů všeobecně moc nebaví a udržet pozornost je pro ni těžší. Proto jsou pro ni Týdeníčky skvělá volba. Úkoly jsou pestré, trvají chviličku a nemá u nich problém udržet pozornost ani ona. 

Inzerce

Handicapy

Dituška musí zapracovat na grafomotorice a hlavně na trpělivosti. Emička na své sebejistotě. 

Čím píšeme a kde úkoly děláme? 

Tužkou od Stabila se zářezy, které pomáhají ručičce správně tužku uchopit. A trojhranné tužky a pastelky KOH-I-NOOR, které taky podporují správný úchop. 

Úkoly plníme v kuchyni u jídelního stolu nebo v pokojíčku u psacího stolu. 

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

2022/2023 Předškolačky Dituška a Emička - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×