Inzerce
Inzerce
Inzerce

Další měsíc předškolní přípravy Ditušky a Emičky, tentokrát i s tipem na výlet do Slavkova

Dituška s Emičkou pokračují ve vyplňování Předškolákových týdeníčků pro chytré hlavičky. Už si procvičily ovoce a zeleninu a potrénovaly také správnou výslovnost. Jak probíhaly jejich další 4 týdny s Týdeníčky?

Jízda tužkou a záludné proužky

Jsem moc ráda, že prvotní nadšení Emičku ani Ditušku neopouští, a to i přes to, že udělat kárované či proužkované tričko nebylo vůbec snadné. Obě se do tohoto nelehkého úkolu vrhly po hlavě a poradily si s tím moc pěkně. 

S Praktikem pro život si holky procvičily ovoce a zeleninu

Krásně se nám propojilo téma zelenina a ovoce s tématy, která dvojčátka zrovna probírají ve školce. Jelikož běžně pomáhají při práci na zahrádce, tak pro ně nebylo obtížné určit, co se jak pěstuje a jaká část zeleniny se jí. Z ovoce jsme si ještě ten den udělaly výborný ovocný salát.

Inzerce

Hlavičkové úkoly pomáhají holkám i s logopedií

Výslovnost C, S a Z dělá holčičkám ještě občas potíže, hlavně, když chtějí rychle něco říct. Proto jsem moc ráda, že jsme si to i v Týdeníčku hravou formou zopakovaly. Protiklady holky zvládají bravurně a obkreslování maminčiny ruky si moc užily.

Co dalšího jsme podnikaly?

Využily jsme pěkného počasí a vyrazily na Dýňohrátky na zámek do Slavkova u Brna. Vydlabaly jsme dýni, prošly stezku odvahy v zámeckém podzemí a nechaly si ozdobit obličej. A hlavně jsme si zahrály hru: Slavkov - příběhy do kamene tesané. Obešly jsme v zámecké zahradě 12 stanovišť, vyluštily tajenku a získaly odměnu. :-D

Nově se můžete zapojit také do skupiny na Facebooku Předškolní příprava - rady a zkušenosti a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

3. Další měsíc předškolní přípravy Ditušky a Emičky, tentokrát i s tipem na výlet do Slavkova - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×