Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dituška a Emička pokračují ve vyplňování Předškolákových týdeníčků, s jakými výzvami se setkaly v prosinci?

Dvojčata se i nadále připravují do školy s Předškolákovými týdeníčky. Prostorová orientace a protiklady už jsou pro Ditušku i Emičku snadné, zato se zavazováním tkaniček ještě stále bojují. Které úkoly dvojčata baví nejvíce?

 

Jízda tužkou - nejoblíbenější sešit

Jízda tužkou je nejoblíbenější činnost dvojčátek. Stále zábavnou formou procvičují jednoduché úkoly z grafomotoriky. Mnohdy chtějí dělat úkol vícekrát dokola, což mě moc těší. Dituška také trénuje správný úchop. Ještě není úplně stoprocentní, ale my se nevzdáváme. :-)

S Praktikem pro život se holky učí vázat tkaničky

S teoretickou stránkou pořádku doma i venku nemají holčičky problém. Po cestě ze školky jsme počítaly věci, které na chodník a na trávu nepatří. Bravurně přiřazovaly předměty k materiálům, ze kterých jsou vyrobeny. Pořadí věcí, které si obléknou, taky zvládly. Opravdová výzva ale bylo vázání tkaniček. Na tom musíme ještě zapracovat. 

Prostorovou orientaci i protiklady dvojčata už zvládají bez problému

Úkol na prostorovou orientaci byl pro holky tak jednoduchý, že jsme si ho musely zkomplikovat. Kromě určení obrázku uprostřed jsme si ukazovaly, který obrázek je první, druhý, poslední, předposlední, před či za. Protiklady se opakují holkám pořád dokola, jak ve školce, tak tady v Hlavičkových úkolech. Už to tedy není žádny problém. Písmenko R mají již dvojčata krásně vyvozené, v textu jsme jen kontrolovaly, aby ho pusinka krásně vyslovila i ve větě.

Co jiného jsme podnikaly?

Vyrazily jsme s koloběžkami do Mariánského údolí. Kromě krásné podzimní přírody kolem rybníků je u mlýna i bobová dráha. U stánku nedaleko bobovky prodávají horkou čokoládu a trdelník, který jsme samozřejmě taky ochutnaly.

Dále jsme se zúčastnily místního lampionového průvodu a zahájily jsme spolu sezónu zdobení perníčků.

Inzerce

Zapojte se do skupiny Předškolní příprava - rady a zkušenosti na Facebooku a sdílejte nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

4. Dituška a Emička pokračují ve vyplňování Předškolákových týdeníčků, s jakými výzvami se setkaly v prosinci? - diskuze

Poradna

Dobrý den,
moje miminko bude mít za dva dny 7 týdnů a dnes jsem nahmatala že má na pravé straně hlavičky takový důlek, že to má propadlé.. Na levé straně hlavičky takový důlek nemá. Vyděsilo mě to, všimla jsem si i, už delší dobu že dává hlavičku převážně na levou stranu, umí ji dát i rovně i na pravou, ale preferuje hodně levou stranu i když se snažím ji motivovat hračkou, sama ji i hlavičku dávám na pravou stranu, ale pokaždé si ji ihned dá zase na levou stranu.. Bojím se aby neměla tu hlavičku slehlou nebo tak, co mám dělat? Mám zavolat doktorce radši? Jak jsem psala už od začátku preferuje levou, tak jsem se snažila ji dávat na pravou a už ji sama i na pravou dávala, ale posledních pár dní vidím, že zase preferuje prostě tu levou a ještě jsem nahmatala důlek, jsem z toho vyděšená...
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

k posouzení "důlku" kontaktujte svého pediatra. Predilekční postavení hlavičky je v tomto věku běžné, doporučuje se pravidelně polohovat celé dítě střídavě na jeden a druhý bok, postupně vývojem začne polohovat hlavičku samo na obě strany.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 11.04.2024, 15:51
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×