Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dituška a Emička pokračují ve vyplňování Předškolákových týdeníčků, s jakými výzvami se setkaly v prosinci?

Dvojčata se i nadále připravují do školy s Předškolákovými týdeníčky. Prostorová orientace a protiklady už jsou pro Ditušku i Emičku snadné, zato se zavazováním tkaniček ještě stále bojují. Které úkoly dvojčata baví nejvíce?

 

Jízda tužkou - nejoblíbenější sešit

Jízda tužkou je nejoblíbenější činnost dvojčátek. Stále zábavnou formou procvičují jednoduché úkoly z grafomotoriky. Mnohdy chtějí dělat úkol vícekrát dokola, což mě moc těší. Dituška také trénuje správný úchop. Ještě není úplně stoprocentní, ale my se nevzdáváme. :-)

S Praktikem pro život se holky učí vázat tkaničky

S teoretickou stránkou pořádku doma i venku nemají holčičky problém. Po cestě ze školky jsme počítaly věci, které na chodník a na trávu nepatří. Bravurně přiřazovaly předměty k materiálům, ze kterých jsou vyrobeny. Pořadí věcí, které si obléknou, taky zvládly. Opravdová výzva ale bylo vázání tkaniček. Na tom musíme ještě zapracovat. 

Prostorovou orientaci i protiklady dvojčata už zvládají bez problému

Úkol na prostorovou orientaci byl pro holky tak jednoduchý, že jsme si ho musely zkomplikovat. Kromě určení obrázku uprostřed jsme si ukazovaly, který obrázek je první, druhý, poslední, předposlední, před či za. Protiklady se opakují holkám pořád dokola, jak ve školce, tak tady v Hlavičkových úkolech. Už to tedy není žádny problém. Písmenko R mají již dvojčata krásně vyvozené, v textu jsme jen kontrolovaly, aby ho pusinka krásně vyslovila i ve větě.

Co jiného jsme podnikaly?

Vyrazily jsme s koloběžkami do Mariánského údolí. Kromě krásné podzimní přírody kolem rybníků je u mlýna i bobová dráha. U stánku nedaleko bobovky prodávají horkou čokoládu a trdelník, který jsme samozřejmě taky ochutnaly.

Dále jsme se zúčastnily místního lampionového průvodu a zahájily jsme spolu sezónu zdobení perníčků.

Inzerce

Zapojte se do skupiny Předškolní příprava - rady a zkušenosti na Facebooku a sdílejte nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

4. Dituška a Emička pokračují ve vyplňování Předškolákových týdeníčků, s jakými výzvami se setkaly v prosinci? - diskuze

Poradna

Pupínky

| Lucka4444 | 30.01.2023, 15:24

Dobrý den,
je to cca 2 dny zpátky, co jsem přišla na to, že mám v pochvě pupínek. Normálně bych si ho asi nevšimla, ale cítila jsem nepohodu “tam dole”. Byl s bílou čepičkou. Ještě ten fén večer mi prasknul, ale objevil se podobný (viz zakroužkované). Mám bělavý výtok. A přijde mi, že mě v poslední době častěji bolí v podbřišku. Cca před rokem jsem vysadila HA. Menstruaci mam pravidelnou jako hodinky. O co by se mohlo jednat?

Dobrý den, 

dle pořízených fotografií (a ještě i nízké kvality) opravdu nemohu určit diagnózu. Může se jednat o obyčejný "ucpaný" folikul, ale také např. o počínající cystu Bartholiniho žlázy. Takto bez možnosti Vás vyšetřit se k tomu validně vyjádřit nelze. V případě potíží navštivte svého gynekologa.

MUDr. Pavla Kolíková | Babyonline | 31.01.2023, 10:44
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
×