1. Centrum podpory plodnosti

logo 1. CENTRUM PODPORY PLODNOSTIToužíte po miminku, ale….? Patříte mezi páry, které nemohou počít dítě?

Plánování miminka je v dnešní době velmi diskutovaná záležitost hlavně mezi páry, které překročili věkovou hranici třiceti let. „Jak se dá řešit (ne)plodnost neinvazním způsobem?

Využijte novoročních slev, informujte se na tel.: 775 509 209 nebo e-mailu: info@centrumplodnosti.cz

Pár se srdíčkem

Ředitelka centra, MUDr. Jana Všetičková, se zabývá tématem plodnosti již řadu let.

Každým rokem se zvyšuje procento párů, které nemohou přirozenou cestou počít potomka, narůstá podíl, kdy příčina bývá na straně partnera. Stejně tak se často setkáváme s klientkami, kterým se nedaří otěhotnět či udržet těhotenství přesto, že jsou z hlediska lékaře zcela zdravé či vyléčené a to ani cestou asistované reprodukce. O tom, že důležitou roli hraje věk páru, především žen, dlouhodobé užívání hormonální antikoncepce, životní styl, stres, žádná diskuze není.

V současné době pro tyto páry neexistuje ucelený systém odborné péče, který by se věnoval této problematice komplexně.Naše centrum vzniklo jako chybějící článek mezi gynekologickými ambulancemi a Centry asistované reprodukce.

Co je tedy pro dvojici, která plánuje rodinu důležité?

ruce do srdíčkaUrčitě potřebná vyšetření u odborníků z oblasti gynekologie a porodnictví, urologie, endokrinologie, imunologie a rehabilitace, se kterými centrum úzce spolupracuje.

Dále se již jedná o samotnou práci s párem, kde by bylo vhodné, aby si oba partneři navykli na režimovou změnu stravovacích návyků, cílenou na vnitřní očistu organismu. Snížení stresového zatížení pomocí psychosomatického přístupu. U žen se pak zejména jedná o harmonizaci svalového napětí v oblasti zad, pánve a cíleném vyladění a harmonizaci vitálních energií. Za stěžejní je právě považována práce s vitálními energiemi.

Co si lze pod tímto pojmem představit?

Zjednodušeně řečeno nastavení rovnováhy v těle a posílení funkce jednotlivých orgánů.

Pro centrum bylo klíčové zajistit specialistu, který umí vitální energie diagnostikovat a dále s nimi pracovat. „A to se nám také podařilo“, dodává MUDr. Jana Všetičková. Přenášíme tím do České republiky zkušenosti z renomované kliniky v Německu. Náš specialista jako jediný certifikovaný terapeut v metodice vitálních energií (s akreditací Německé lékařské komory) tímto doplňuje ojedinělou ucelenou metodiku pracoviště.

Pro koho je tedy naše pracoviště určeno? A za jak dlouho se výsledky dostaví?

čekárnaJak již bylo řečeno, je určeno pro páry, které plánují rodičovství, ale i pro páry, které se připravují nebo již podstoupily jeden či více asistovaných cyklů a chtějí zvýšit pravděpodobnost úspěchu v dalším cyklu.

Žena, která se u nás léčí, má subjektivně méně potíží a celkově se cítí lépe a vyrovnaně zpravidla již po prvních dvou návštěvách. O spontánním početí můžeme hovořit v průměru do 3-4 měsíců za předpokladu, že žena či pár dodržují terapeutický plán.

Centrum také nabízí péči alternativně založeným párům se specifickými potřebami. Je pomocníkem a zázemím pro ženy a páry, které jsou ve velkém sociálním a společenském tlaku a očekávání, ze kterého je obtížné se vymanit.

Terapeuti centra pomáhají některým ženám přijmout i fakt, že plodnost na úrovni mateřství není jedinou formou jejich plodnosti životní.

Závěrem MUDr. Jana Všetičková uvádí, že ačkoliv se situace pro samotný pár zdá bezvýchodná, tak procento dohledání příčiny a jejího odstranění je vysoce nadprůměrné.

panorama 1. CENRUM PODPORY PLODNOSTI

 www.youtube.com/watch?v=pJn13Yh7a-U
www.facebook.com/centrumplodnosti

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/3426659

Diskuze » Poradna »
Sdílejte článek
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek

Související články

1. Centrum podpory plodnosti - diskuze

 • liberec
  Ja jsem byla na Klinice asistované reprodukce a umělého oplodnění v liberci. V stellart :-)
  martina.marna   | 23.08.2016 14:41:25 | Reakcí: 1, poslední: 25.08.2016 11:34:57
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: liberec
   Dekuji za doporuceni znama zrovna hleda nejakou takovou kliniku
   doubrafka   | 25.08.2016 11:34:57
   Reagovat | URL příspěvku
 • Dotaz
  Ráda bych se zeptala, jestli se věnujete problému samovolného potratu.
  Mám čtyřletého syna, naprosto v pořádku, bez nějakého "snažení", celé těhotenství bez problémů. Ale teď v průběhu roku a půl moje 2 těhotenství skončila ve 12 a 13 týdnu. Děkuji za odpověď.
  JKredvikova   | 15.04.2015 19:32:53 | Reakcí: 1, poslední: 17.04.2015 09:37:20
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Dotaz
   Dobrý den,mám na Vás otázku,zda jste tuto okolnost konzultovala se svým gynekologem a zda byla provedena vyšetření hormonálních hladin či nějaká další vyšetření(např.štítné žlázy a podobně..).S podobnými situacemi se na nás klientky obracejí, se samovolnými opakovanými potraty či zamlklými těhotenstvími.S touto problematikou máme vcelku dobré výsledky.Doporučuji Vám objednat se na osobní konzultaci do našeho centra,kde se Vám budeme věnovat detailněji.Hezký den.
   MUDr.Jana Všetičková   | 17.04.2015 09:37:20
   Reagovat | URL příspěvku
 • Dotaz
  Dobrý den,
  snažíme se s manželem už skoro rok o první miminko.
  Mám pravidelnou menstruaci (hodně bolestivou),
  žádné srůsty nebo jiné překážky, podle gynekologa, nemám.
  Hlídám si ovulaci, ale úplně jistá si nejsem.
  Z hormonů nemám dobrý pocit, když vidím, jak po nich kamarádky tloustnou nebo jsou psychicky rozhozené.
  Poradili byste mi?
  Děkuji.


  Lucieta   | 15.04.2015 10:27:58 | Reakcí: 1, poslední: 17.04.2015 09:41:36
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Dotaz
   Dobrý den,
   rok je celkem přiměřená doba.Nicméně by bylo nejspíš velmi vhodné zjistit např.jak dlouho jste užívala (pokud vůbec)hormonální antikoncepci?Kolik je Vám let?Zda je spermiogram Vašeho partnera v pořádku.Určitě by to bylo na více otázek.Pokud byste měli zájem-při osobní konzultaci můžeme vše probrat.Hezký den.
   MUDr.Jana Všetičková   | 17.04.2015 09:41:36
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekVšechny diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se poradit ohledně ovulace. O miminko se snažíme půl roku, proto jsem začala chodit na folukulometrii. Vše nasvědčuje tomu, že jsem zdravá - v pořádku vejcovody, pravidelný menstruační cyklus 31 dní, byla jsem aji na sonografickém vyšetření štítné žlázy - v pořádku. Dvakrát jsem si zkoušela udělat ovulační testy, poprvé pozitivní 16. den cyklu, poté 14. den cyklu snažení a nic. Paní doktorka mi 13. den cyklu řekla, že prostřední není ovulační, respektive její slova byla: "není tam nic". Na velikost folikulů a nebo podobně neodpověděla, a na otázku, zda teda ovulace bude/nebude, kde může být problém mi řekla, že není věštkyně a ovulační testy jsou blbost, jen tahání peněz z lidí. Dala mi recept na clostylbegyt, já jsem si ho vzala s tím, že ještě tablety nevyberu z lékárny a zkusím zjistit o svém stavu co nejvíc. Moje následující otázky jsou: Mohu mít ovulaci při 31. dne cyklu i poměrně později? Je možné, že jsme vzhledek k délce cyklu snažili krátce? Může paní doktorka na folikulometrii - pokaždé je ještě brzo, opravdu nic nevidět? Mohu mít problém s ovulací aji když jsem zdánlivě zdravá? Žadné opožděné cykly, menstruaci mám pravidelně. Děkuji za jakoukoliv odpověď, která by mi mohla pomoct. Našla jsem ještě vitamíny Inofolic a nebo Nosifol, tak to zkusíme. A když nezaberou, tak si budeme stimulovat. Pěkný den, S.

Dobrý den, obecně pokud se snažíte půl roku, není to ještě nic zásadního. Až po roce snažení bez úspěchu by a Váš lékař měl cíleně pátrat po problému (zda probíhá ovulace, zda není problém v partnerovi, atd..). Problém může být samozřejmě na více úrovních. Zda máte v pořádku vejcovody se nedá říct. Musela byste absolvovat sono salpingografii (nastříknutí vejcovodu pod ultrazvukem) či laparoskopii. Bez těchto vyšetření se nelze o vejcovodech vůbec vyjadřovat - nejsou za normálního stavu na ultrazvuku vidět. Co se týče ovulace - na ovulační testy se opravdu nelze 100% spolehnout. Spíše bych věřila tomu, co se ukazuje před ovulací na ultrazvuku. Pokud ovulace probíhá cca v polovině cyklu, měly by být na ultrazvuku několik dní před ní patrny rostoucí folikuly určitých rozměrů - např. 10. den cyklu folikul velikosti 12 mm ( je to pouze příklad...). Pokud nejsou na vaječníku patrny ani drobné folikuly v první polovině cyklu, pak zřejmě ovulace neproběhne. Pravidelný cyklus ale i tak mít můžete. Máte tedy více možností - počkat klidně ještě několik měsíců (problém opravdu být nikde nemusí) nebo zkusit stimulaci Clostylbegitem dle schématu. 

MUDr. Veronika Ťápalová | Babyonline | 19.01.2017, 08:10
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce