Inzerce
Inzerce
Inzerce

Medox: 1. týden hubnutí

Před tímto textem si, prosím, přečtěte, proč chce Medox zhubnout a co jí radí odbornice: https://www.babyonline.cz/maminka/hubneme-s-bol/medox

 1. První týden hubnutí
 2. Dotazy na fyzioterapeutku
 3. Dotazy na nutriční terapeutku

Jak probíhal první týden hubnutí?

Zdravím všechny, hlásím se ze svého 1. hubnoucího týdne.

Ráda bych poděkovala Mgr. Janě Eliášové a Mgr. Kamile Vorlové za rady a zhodnocení mého jídelníčku a denního režimu. Přečetla jsem si jejich postřehy, rady a doporučení. Musím uznat, že mě obě velice dobře odhadly. Hlavně paní Mgr. Jana Eliášová. Hned poznala, že můj největší problém je slabá vůle a minimum disciplíny. Proto se moc snažím, abych ukázala, že vše zvládnu. Doufám, že plno z Vás se přidá a budeme spolu hubnout. Slova podpory a držení palců jsou pro mě velkou motivací a děkuji Vám za ně.

Váha a míry po týdnu jsou stále stejné, tedy:
Váha: 102 kg

Prsa: 107 cm
Pas: 105 cm
Boky: 121 cm

Musím se přiznat, že mě velice vyděsila slova paní Mgr. Jany Eliášové, že u 23leté ženy je takový stupeň obezity alarmující. Polilo mě horko. Rozhodla jsem se tedy jednat. Rozdělila jsem naši malinkou ledničku na dva fochy pro manžela a jeden foch + přihrádka na zeleninu pro mě. Po rozdělení ledničky jsem se vydala na nákup.

Jídelníček

Bohužel tím, že nepeču, nemám doma stolní váhu. Proto rozpis jídel z tohoto týdne tedy ještě neobsahuje přesnou gramáž. Snažila jsem se jíst spíše menší porce a dávám si vše na malé talířky.

den 8 hod 11 hod 14 hod 17 hod 20 hod
7.2. celozrnný rohlík s máslem a šunkou mrkev kuskus s rajčetem, česnekem a sýrem (40% eidam) paprika -
8.2. bílý rohlík s máslem a mrkví mrkev těstoviny s kečupem - -
9.2. bílý rohlík s máslem a sýrem jablko broklice s bramborem jogurt -
10.2. jogurt paprika brambory na loupačku + zakysaná smetana, sůl jogurt -
11.2. jogurt a jablko - - smažený sýr s brambory -
12.2. celozdrnný rohlík a cottage sušenka Be-be dobré ráno rajská omáčka s knedlíkem mrkev -
13.2. celozdrnný rohlík s máslem a mrkví - kuskus s kukuřicí a hráškem se sýrem paprika -

Hodně mi poslední dobou zachutnal kuskus, pohanka a bulgur. Jsou to vůbec vhodné potraviny pro mou dietu? Jím to ráda v kombinaci s čerstvou zeleninou, hráškem, kukuřicí apod. Zakápnuté olivovým olejem a postrouhané sýrem (Eidam 40%)

Inzerce

Pitný režim

Velice mě překvapilo srovnání, kolik kostek cukru obsahují džusy, které tak ráda piji v porovnání s Coca Colou. Tu nepiji právě proto, že je tak sladká. Byly mi doporučeny alespoň ředěné džusy. Ty mi ovšem vůbec nechutnají. Zatnula jsem zuby a vypiji během dne cca 1 l vody. Ráno si dávám kávu s mlékem a dvěma kostkami cukru. Během dne 2 šálky ovocného neslazeného čaje.

Prohřešky

Během týdne jsem jednou uklouzla a dala jsem si horkou čokoládu z automatu ve škole.

Pohyb

Ze začátku jsem měla s cvičením trochu problém. Dalo mi zabrat rozvrhnout si den tak, abych cvičit vůbec stíhala. Právě začal letní semestr a já ještě nemám splněné některé zkoušky ze zimního, proto je to momentálně šrumec. K tomu cvičím se synem 4 krát denně Vojtovu metodu, takže jsme cvičenci vlastně dva. :)

Určila jsem si, že vždy MUSÍM cvičit doporučené cviky ráno a večer a to absolutně bez debat. Pokud budu mít možnost, zařadím během dne ještě víc cvičení. Situace by se měla během 14ti dnů uklidnit. Pak už to vše půjde v pohodě dle plánu. Vymyslela jsem si novou trasu procházek s kočárkem. Trasa je dlouhá 4 km do kopce a pak z kopce + ještě jiné procházky. Tato je však pevně daná a neměnná. Je to v rámci Tondovi projížďky a mé cesty do školy. S manželem se tím pádem sejdeme na půli cesty mezi školou a jeho prací. Dřív jsme se scházeli kousek od domu.

Když cvičím, tak cvičím cviky doporučené Mgr. Kamilou Vorlovou a zatím mi to jde celkem dobře. Jen mě dost překvapilo, v jak špatné kondici jsem a jak náročné pro mě, tyto jednoduše vypadající cviky, jsou. Také byl doporučován rotoped, naskytla se možnost půjčit si ho od tchýně. Tak se to snad podaří.

Inzerce

Prosba na závěr:

Prosím, než šmahem odsoudíte Bářin jídelníček, zkuste si přečíst, jak vypadal předtím, co jí tehdy poradily naše odbornice: https://www.babyonline.cz/maminka/hubneme-s-bol/medox.

Už jenom to, že se Bára pustila do změny, našla v sobě pevnou vůli cvičit a postupně za asistence naší nutriční terapeutky vylepšovat i jídelníček, je ten největší kus práce, který Bára na sobě udělala. Prosím, nesrazme ji na kolena hned v počátku. Jak píšeme i v úvodu, vše nelze změnit najednou, Bára potřebuje podporu pro své dílčí změny, nikoliv výčet toho, co ještě neudělala. Báro držíme Ti palce, nenech se nikým rozhodit. :-)

S čím mám největší problém

Potraviny. Chtěla bych poprosit, jestli by bylo možné doporučit mi vhodné potraviny, jejich množství a rozvržení. Kdy je nejlepší je konzumovat? Snažím se, ale stále v tom dost tápu.

Nevím si rady, potřebuji poradit:

Pro Mgr. Kamilu Vorlovou:
Doporučovala jste také cvičení na míči. Míč doma máme, ale neznám žádné cviky, zatím ho mám jen na sezení u počítače a v těhotenství jsem si na něm hupkala. Můžete mi, prosím, nějaké poradit?

Cvičení na míči nejen pro Báru.
.
Pro Mgr. Eliášovou:
Jsou nějaké potraviny, které se na první pohled laikovi zdají dietní a ve skutečnosti to tak není? (nějaký druh zeleniny, mléčné výrobky atd.)  Chtěla jsem si nakoupit něco dietního, ale zjistila jsem, že se v nabídce šíleně ztrácím a nevím, co mám na etiketě sledovat. Určitě obsah tuků. Nevím však, kdy je ještě množství tuku v mezích normy a kdy už je ho v pokrmu moc? Hraje roli množství sodíku? Jakou a jaké jsou jeho přípustné hodnoty pro zhubnutí? Jaké potraviny konkrétně byste mi doporučila? Nikdy jsem nehubla. Články ani pořady o hubnutí mě nezajímaly. Mám představu, že co je zelené po tom se hubne a ani nevím, jestli to je pravda a jestli není potřeba i něco jiného k doplnění živin. Mohu mléko? V jakém množství?  Co si myslíte o výrobcích s označením Light?

Odpověď Mgr. Eliášové aneb Jak se stravovat a číst etikety potravin?

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Průběh hubnutí: 1. týden - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
 • Ahojky
  mno, Tvůj jídelníček Tě doufám během jednoho týdne přesvědčil, že tudy cesta nevede - nehladov, to nemá cenu. Klidně si dej ten smažák, ale raději v poledne a za přílohu zvol jen zeleninu, večer se najez kolem páté, krajíček chleba s něčím a případně kolem sedmé jogurt. Nebo ovoce. Medox, Baru - nehladov - mám s tím zkušenost a kila jsou pak během týdne zase nahoře, ba co hůř, je jich ještě víc :-(
  Procházku s kočárkem vyměň - respektive, dojdi tam, předej kočárek manželovi a pak svižným krokem dojdi dom a počkej si na ně :-))
  Držím Ti palce :o)) a nehladov  
  mamina19   | 02.03.2011 12:19:25
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ahoj Báro, sama si stále hubnoucím "martiriem" procházím, ale jak víš, vloni jsem navštívila výživovou poradkyni a ta mi pomohla v tom, že jsem začala rozpoznávat "dobré" a "špatné" potraviny a seznámila mě s principy optimálního způsobu života z hlediska udržení si váhy. Moc bych ti doporučovala, abys také někoho takového kontaktovala, protože tak jak vidím tvůj jídelníček - je tam spousta chyb. Nechci se pasovat na žádného odborníka, ale takhle to určitě dlouhodobě nemůžeš vydržet. Navíc, máš ve svém jídelníčku dost málo bílkovin - a ty jsou důležité kvůli tomu, aby to co budeš hubnout byl tuk a ne svalová hmota. Takhle máš zaděláno opravdu na jojo efekt jako vyšitý.
  K snídani bys sis k tomu rohlíku měla dát tvaroh, eidam 20% nebo 30%, šunku a zeleninu ( rajče, paprika, okurka atp. ) K dopo sváče jogurt a já s k němu dávám Caro s mlékem, k obědu maso s přílohou k odpo sváče pak zase něco malého - já si obvykle ušlehám´tvaroh s mandarinkami v light nálevu a k večeři maso se zeleninou, nebo zeleninový salát, do kterého přidám luštěniny ( cizrnu, fazole ). Večer už by neměla být příloha. Já si pak ještě v noci dávám jogurt, abych neměla hlad. Když jsem počítala kilojouly, na to abych pomalu hubla jsem mohla sníst 6400Kj. Takže na potravinách ani tak neřeším množství tuku a cukru, ale dívám se na kalorickou hodnotu. Mám ráda sladké a tak si dopřeju i čokoládu, ale jen hořkou, která má min. 85%kakaa. To mi pak na zahnání chuti na sladké stačí tak 7g. Jo a mimochodem, dneska vážím 74kg. Když jsem vloni přišla z porodnice, měla jsem 94kg. Takže když se chce, tak to jde, nicméně je to dlouhodobý proces. Já mám cíl dostat se na 65kg a teď už to jde strašně pomalu, takže se spíš udržuju abych zase nenabrala. Držím palce, aby se ti to taky povedlo, stojí to za to     
  Alena01   | 20.02.2011 12:40:29 | Reakcí: 6, poslední: 21.02.2011 07:09:10
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Ahojky, s tímhle výpisem potravin jsem si tady teda zavařila 
   Tady ten seriál o hubnutí bude spočívat v tom že jsem dostala základnír ady jak jíst, pak jsem si to týden něják dělala a sepsala to je toto a na podkladě toho dostanu další rady toho jak jíst, co dělám špatně a co dobře. Nevim jestli jsi si všimla ale je tu ještě jedna záložka a tam je jakoby můj hubnoucí příběh.
   Tenhle ten popis potravin je z předchozího týdne kdy jsem se ještě moc neorientovala a je to hodně zmněn na jednou. Za 14 dní to tu bude ještě rozvedeno. Vím že jsem jedla špatně, ale stále je to zmněna k lepšímu oproti mojemu bývalému jídelníčku. Ale jedla jsem prostě takhle, a píšu to po pravdě takže je to bohužel špatně  Vím že jsem nejedla dobře. A tenhle týden už jím o 80% líp a myslím že během týdne se už srovnám na to jak to má být...doufám. Ono je to hodně změn na jednou a já to nezvládla ze dne na den 
   ale děkuji za rady a tipy
   medox   | 20.02.2011 14:51:57
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
          tak , tak....ono se to lehce mluví, ale když je jeden zvyklý na nějaký "standard".....ze dne na den se to změnit nedá , ale snažíme se viď ?!    
    Small   | 20.02.2011 18:34:38
    Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Já jsem hrozně ráda, že to píšeš po pravdě. Žádnej učenej z nebe nespadnul a třeba pro mě je spousta informací naprosto nových a překvapivých. Takže já jsem hrozně ráda, že ses do toho pustila a že se nám takhle otvíráš. A navíc je vidět, že se snažíš a děláš pokroky. Moc ti fandím.  
    nadule1   | 20.02.2011 21:11:36
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     děkuju  to víš že jsem měla škubání vrznout si tam nějáké to jabko navíc  ale to by to pak bylo o ničem. Myslím že plno lidí se zastaví na tom že to nejde už od začátku, tak tady apson uvidí že ani já to ze začátku nedělala přesně tak jak to má být. Podstata je podlůe mě snažit se. A doufám že to bude lepší a lepší a pak už budu profík a zhubnu 
     medox   | 20.02.2011 21:17:54
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE:
      jako hele, Baru, věřím Ti víc jak sobě    
      Small   | 20.02.2011 22:55:02
      Reagovat | URL příspěvku
      • \
       RE:
       dekuju. ja zatim nemam ani problem to dodrzovat. spis mi dwla furt problem orientovat se v tom jiele.ted jeste sledovat etikety...doufam ze na to muj mozek bude stacit. a pocitati kj je na me taky nejaky narocny ;-) aby netrvalo to uz moc dlouho aostatni se tu ze me nepo.... 
       medox   | 21.02.2011 07:09:10
       Reagovat | URL příspěvku
 • Ahoj Medox, předně gratulace k prvnímu kroku a jako další poznámka - ten jídelníček je totální nesmysl, 1)umřeš hlady, tohle není energie na tvoji postavu a zápřah a nebo 2)se na to vykašleš po 2 týdnech a v následujícím záchvatu hladu přibereš další kila nahoru a to taky nezní moc dobře. Pokud mi to admin nevyhodí, tak základní rady (fungující) jsou na f-sport.cz v sekci jídelníčky a je tam i skupina lidí, co poradí, podpoří a nic za to nechtějí :D Já tam sice nechodím, ale s nabranými radami jsem dala po porodu 25kg dolů.
  Tož držím palce  
  veverkaXXL   | 19.02.2011 16:08:50 | Reakcí: 4, poslední: 20.02.2011 16:25:33
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Ahoj, on tenhle jídelníček není úplně to co my bylo doporučeno. V tom prvním článku je napsané co mi bylo doporučeno a tohle je jak jsem si to přebrala  já totiž začínala tak něják zmatečně a moc jsem nevěděla a musela jsem se zajet a do toho zkoušky. No prostě se to moc nepovedlo. Ale píšu sem pravdu, takže bohužel i tenhle týdení poněkud zmrvený jídelníček  teď už jím myslím fakt docela pěkně podle doporučení a myslím že to je v pohodě....Za 14 dní bude aktualizace, tak snad to už bude ok...Protože z tohohle co jsem jedla se i na paní nutriční specialistka asi zvencne, že je to španě...
   Ale děkuji za rady   
   medox   | 20.02.2011 12:36:42
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Tak jsem na ty stránky i koukla a oni tam doporučují pořád ke všemu různé doplňky stravy a různé přípravky. Já tomuhle nevěřím. Podle mě jsou tyhle věci jen marketingový podvod a i v zhledem ke svému vzdělání můžu říct, že polovina toho už n aprvní pohled nemůže fungovat. nemám teda to vzdělání tak velké abych to mohla odsoudit šmahem :) ale myslím si to...
   Ty jsi je užívala při hubnutí? Nebo jsi jen držela dietu podle jídelníčku?
   medox   | 20.02.2011 12:40:27
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Ahoj, kdepak, chemii nebrat ;) Já se hlavně řídila podle skladby bílkovina a polysacharid = jídlo a zelenina je příloha ke každému jídlu. Vyhodila jsem sladkosti a brambůrky, křupky, buráky.... atd. a sladké pití jakékoliv značky. Pohyb s miminem je omezený na tlačení kočárku, to nic moc, že by mě někdo pustil na cvičení - ha ha ha, takže jsem zařadila cvičení typu "10 dřepů než půjdu chystat snídani" apod. a takhle asi co hodinu, takže se to za den nasbírá a nezabere to vůbec čas.
    A chce to jíst co 3 hodiny, jinak metabolismus začne zpomalovat a připlíží se chuť na něco malého, nejlépe sladkého, nebo o chlup většího.... no známe všichni  
    veverkaXXL   | 20.02.2011 16:19:41
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     jj, přesně tohle doporučuje tady paní odbornice. je to když klikneš v tom sloupečku nalevo přímo na slovo medox. Musím něják zařídit aby se to malinko změnilo hodně holek kliká rovnou na tohle. A nevšimne si že je někde úvod. Tenhle týden byl fakt zkušební :) teď už se snažím přesně tak jak se to má. 
     medox   | 20.02.2011 16:25:33
     Reagovat | URL příspěvku
 • držím pěstičky
  gratuluji k tomuto kroku a mooc držím pěstičky. Já také začala asi před třemi týdny uvažovat o nějakém cvičení, ale vzhledem k mé zrakové vadě a tomu, že sama nikamnechodím, takje to i ze zdravotních důvodů i časových náročnější. Chtěla jsem chodit na aquaaerobic, ale tam bych jako nevidomá asi nestíhala, pakna spinning, ale ten v blízkosti bydliště nemáme a alpinning je také dost náročný na oči a zátěž hlavy, takže stále heldám co bych mohla udělat. Mám hnusnou postavu hlavně boky a stehna, prostě děs.. Moc držím pěstičky a určo to dopadne dobře..Lucka a Pája
  lucypaja   | 18.02.2011 13:20:55
  Reagovat | URL příspěvku
 • Myslim na tebe a drzim palce at se dari!!

  Ja teda nevim jak to zvladnu s tim jidelnickem - jsem na to hrozne nezorganizovany clovek ( asi)
  janney   | 18.02.2011 07:57:45
  Reagovat | URL příspěvku
 • Barčo, já tě obdivuju, já bych umřela hlady. Já nevím, je tohle opravdu to pravé? Aby to nebyl ten jojo efekt jenom, když už na to vynakládáš tolik energie...nešlo by aby ti někdo napsal jídelníček třeba na měsíc a každý den přesně rozvrhnout co a kolik sníst? Pamatuju si z nějakých těch pořadů v tv že všichni kdo hubli tak jedli velké porce, častěji denně ale zdravé potraviny. Držím moc moc palce ať se ti daří  
  luciasek84   | 17.02.2011 22:36:04 | Reakcí: 1, poslední: 17.02.2011 23:09:21
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   odpoved viz nize. jsem na mobilu a nejde moc psat ;-) . kazdopadne v ten jidelnicek tajne doufam. uz na to sice prichazim ale dost by pomohl.
   medox   | 17.02.2011 23:09:21
   Reagovat | URL příspěvku
 • Na jedné straně koukám, jak jsi se do toho obula  , klobouk dolů, na druhé jsem zvědavá, co na Tvé doslova a do písmene hladovění řekne nutriční terapeutka. Když si vezmeš poslední jídlo ve 14 hodin, tak Ti to ranní jde celé do zásob, stejně tak, pokud hladovíš odpoledne a večer si dáš kalorický smažák, organizmus si jej celý uloží, protože se bojí dalšího hladovění.
  Calamity J.   | 17.02.2011 22:34:21 | Reakcí: 1, poslední: 17.02.2011 23:05:35
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   ten hladovici den byl zkouskovy. ja pred zkouskou nikdy nejedla. nebyva mi dobre. a ten smazak byla naplast na neuspech. tenhle tyden uz jim vic jidel.rozumne porce a vyhovujici potraviny.vim ze tohle nebylo koser.ale fakt jsem nehladovela;-)
   medox   | 17.02.2011 23:05:35
   Reagovat | URL příspěvku
 • Tak vynechala bych omáčku, knedlíky, Eidam 40 bych vyměnila za 30. Máslo? Jaký? Manžel má dietu a požívá Floru light. Do jídelníčku si přidej rýži(obyčejnou v papírovým sáčku), taky ryby, na dochucení používej bylinky místo koření(bazalka, majoránka, petržel). Kromě cukru uber i na soli, vynech uzeniny. Ten počet jídel je malý, musíš mít víc jídel v menších dávkách, v průměru tam máš 3 jídla za den a zvedla bych to na 5 a malých dávek. Jeden den tam jsou jen dvě jídla, neměla by si tak hladovět. Snad ti něco poradí a doporučí ti další potraviny, protože ten jídelníček je obsahově chudý. Vyzmáš se v mase? Kupuj si krůtí, kuřecí prsa,z vepřovýho je nejmíň tučná kýta.
  soni   | 17.02.2011 21:56:08
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Jak zdravě přibrat

| Janakolo | 10.06.2022, 11:48

Dobrý den,

po dětech jsem zhubla, aniž bych držela nějakou dietu a vážím méně, než jsem kdy vážila a to jsem vždy byla celkem hubená. Chtěla bych pár kilo (tak pět) nějak zdravým způsobem přibrat. Jím pořád stejně, pohybu mám celkem dost, snažím se víc spát, i když to se mi moc nedaří. Co byste mi doporučila? Děkuji

Dobrý den,
základním pravidlem pro zvýšení TH je, že váš energetický příjem musí být vyšší než výdej. Postup je takový, že nejdříve je nutné stanovit vaši energetickou potřebu a cíl jehož chcete dosáhnout., rozbor vašeho jídelníčku aj. Samozřejmě to lze i tzv. zdravě. Přece jenom jde o delší proces, který nelze shrnout bez potřebných informací do stručné odpovědi. Doporučuji vám se obrátit na odborníka, který vás tímto procesem provede, nejlépe nutričního terapeuta. Takové investice do sebe jistě nebudete litovat.
Jana Eliášová

Mgr. Jana Eliášová | Babyonline | 29.06.2022, 15:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×