Inzerce
Inzerce
Inzerce

Cvičení na míči nejen pro Medox

Základní postavení na míči

Sed tak, aby úhel mezi kyčelním kloubem a míčem byl 90 stupňů a více. Na balón se posadit více dopředu, jakoby nakraj, ale pevně. Kolena nesmí před špičky. Podsadit pánev, vcucnout zadeček pod sebe. Obě plosky se pevně opírají o podlahu a pro zvýšení zátěže doporučuji oporu přenést na zevní hranu plosky. Kolena jsou na šířku ramen, záda rovně, bříško vtažené a hlava napřímená. Menší děvčata si vezmou míč 70 - 75 cm, větší 75 - 80 cm).

Cvik 1

Sed na míči -  pro zlepšení kondice a zábavu bych ještě přidala gumu, thera band (TB - ke koupi ve zdravotnických potřebách). Vzpažíme, oběma rukama uchopíme TB a ve vzpažení přecházíme do upažení, TB jde za hlavu. Cvik provádíme pomalu a tahem. Při rozpažení nádech s uvolněním TB výdech.

Inzerce

Inzerce

Cvik 2

Sed na míči - TB držíme před tělem v předpažení, pomalu upažujeme, lopatky táhneme k sobě, vše je v nádechu, s výdechem pomalu povolit.

Inzerce

Cvik 3

Sed na míči, ruce s TB položeny na stehnech. Střídavě upažíme levou a pravou rukou, ruka, která necvičí, drží TB na stehně.

Tato cvičení jsou volena pro zahřátí a posílení horních končetin a mezilopatkových svalů.

Inzerce

Cvik 4

Sed na míči, pár krůčky přejdeme dopředu před míč a pánev máme neustále v kontaktu s míčem. Opřeme se o nohy a záda položíme na míč. Míč sahá až po dolní úhel lopatek, někomu až po ramena. Ruce je lépe složit na hrudník. Pomalu se  s výdechem vracíme zpět. Tímto si uvolníme páteř.

Cvik 5

Leh zády na míči, ruce pod hlavu. S nádechem provádíme předklon hlavy a horní části trupu, lokty tlačíme do stran. Výdech. S nádechem se položíme zpátky na míč a výdech. Posilujeme nenásilně bříško.

Cvik 6

Stejný jako předchozí, jen při předklonu provedeme mírnou rotaci, zapojíme šikmé břišní svaly.

Cvik 7

Leh na břiše a pohupujeme se do stran vpravo a vlevo. Přidáme nadzvedávání rukou od podložky. Nacvičujeme svalovou koordinaci.

Cvik 8

Leh na břiše s oporou o všechny čtyři končetiny. Nejprve zvedneme pravou ruku a nohu do roviny s podložkou s nádechem, chvilku držíme a s výdechem zpět. Totéž na druhou stranu. Posilujeme zadeček a mezilopatkové svaly.

Cvik 9

Leh na zádech na podložce, paže podél těla, nohy opřené o míč. S nádechem nadzvedneme pánev, výdrž a s výdechem zpět.

Cvik 10

Sed na míči a pohupováním boků ukončíme sérii.

Cvičení připravila Mgr. Kamila Vorlová

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Cvičení na balónu - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Hezký den,
mám takový neobvyklý dotaz.
Na začátku ledna po silvestru jsem měla silnou chřipku, která mi slezla na průdušky a měla jsem bronchitidu a užívala atb Penbene 150000. Beru antikoncepci Daylette po dobu 1,5 roku. Menses jsem v lednu dostala normálně, jeden den zpoždění přikládám za vinu nemoci, dříve když jsem nebrala antikoncepci, tak se mi na cyklu podílela i obyčejná rýma. S přítelem jsme měli po dobu užívání atb jednou nechráněný sex, ale přítel dovnitř mě nevyvrcholil. Po 14 dnech, kdy už jsem atb nebrala, jsme spolu spali znovu a ja začala slabě špinit s trochou krve. Trvalo to 2 dny. Od té doby bylo vše v pořádku až do teď, kdy jsem se rozhodla zhubnout. Jsem vegetariánka 10 let a kvůli změně stravy a cíli zhubnout jsem do svého jídelnáčku zařadila cca 2x více bílkovin než jsem do té doby jedla. Dietu držím týden. Mám problém s tím, že se mi občas při jídle udělá nevolno/až na zvracení a začala jsem dnes špinit. Dělala jsem si 2x těhotenský test a oba dva byly negativní. Chci se zeptat, jestli můžu mé aktuální obtíže se špiněním přikládat tomu, že jsem včera cvičila břicho, které do té doby nebylo snad půl roku na cvičení a nevolnost z jídla nebo celkovou z toho, že mám najednou těch bílkovin moc? Nebo celkově z té změny režimu (pravidelná strava, menší porce) a zařazení více bilkovin? Nebo bych snad mohla být těhotná? Menstruaci mám dostat za 12 dní.
Děkuji za odpověď.

Dobrý den, nedokážu na takový dotaz odpovědět, vztah mezi špiněním a změnou jídelníčku po 1 týdnu považuji jako nepravděpodobnou. Ani nelze posoudit, co to je 2x vice bílkovin - to je velmi široká oblast, pokud není uvedeno konkrétně. Dotaz spíše směřujte na gynekologa.

 
Mgr. Jana Eliášová | Babyonline | 21.02.2018, 12:28
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×