Inzerce
Inzerce
Inzerce

Medox: 1. měsíc hubnutí

Před tímto textem si, prosím, přečtěte, proč chce Medox zhubnout a co jí radí odbornice: https://www.babyonline.cz/maminka/hubneme-s-bol/medox

Nebo také jak probíhal její 1. týden: https://www.babyonline.cz/maminka/hubneme-s-bol/medox/prubeh-hubnuti a 2. a 3. týden hubnutí: https://www.babyonline.cz/maminka/hubneme-s-bol/medox/prubeh-hubnuti-2-3-tyden

 1. Jak proběhl 1. měsíc hubnutí
 2. Dotazy na nutriční terapeutku
 3. Dotazy na fyzioterapeutku
 4. Co je na jídelníčku špatně?

 

Inzerce

Jak probíhal 1. měsíc hubnutí?

Zdravím všechny ze svého hubnoucího maratonu.

Myslím si, že se do toho začínám dostávat. Na ledničce už mi nevisí jen cedulka NEŽER, ale i všechna doporučení a modelové jídelníčky. Přesto mi to dává trochu zabrat. Po uveřejnění minulého průběhu hubnutí jsem se zděsila, jak moc vše dělám špatně. Takže jsem si nad to sedla, pečlivě jsem si několikrát pročetla a hlavně jsem se nad tím zamyslela, což byla fuška.:-) Nedělá mi problém nejíst sladká nebo zdravá jídla. Klidně i ty malé porce zvládnu. S čím mám problém, je vymyslet to, co mám jíst. Pořád vymýšlím takové zběsilosti a nejsem si ani jistá jestli je to správně. K tomu si hlídat aby byl poměr tuků, cukrů a sacharidů zachován, pravidlo rozděleného talíře, uhlídat gramáž a nejlépe ještě počet kalorii. Je to šíleně složité takhle najednou. Přesto myslím, že se do toho už opravdu dostávám. Doufám, že mě paní Mgr. Eliášová nevyvede moc z omylu.

Aktuální míry
váha: 96 kg (o 6 kg méně od začátku hubnutí)
prsa: 107 cm
pas: 103 cm (o 2 cm méně od začátku hubnutí)
boky: 121cm

Osobní váha a manžel

Koupila jsem si novou digitální osobní váhu, skleněnou. Martin na tu skleněnou desku kouká a fakt zděšeně a starostlivě (zrovna si nedělal legraci) se mě ptal, jakou to má nosnost. Prý aby mě to, až to praskne, nepořezalo nohy. Celou dobu, co jsem se poprvé vážila, mě starostlivě pozoroval. Hlídal, aby se mi něco nestalo. Bojí se, že pode mnou rupne váha s nosností kolem 300 kg. :-)

Jídelníček

Tyto týdny jsem se soustředila převážně na pravidelnost. Moje strava byla dříve nepravidelná. Nyní hodně dbám na to, že i kdybych měla jen zakousnout jablko nebo sníst jogurt, tak lepší něco než prázdné okénko v jídelníčku. I do školy už si nosím krabičku s jablkem, nebo třeba paprikou. Dokonce tím eliminuji nákup nezdravého jídla v bufetu. Také se snažím dodržovat přesnou gramáž potravin dle doporučení. Někdy se to povede víc někdy méně, ale myslím, že rámcově se snad i držím doporučení. Zvykla jsem si mít stále na stole váhu a než si něco začnu připravovat tak vše zvážím a zapíšu. Při pohledu zpět na seznam snědených jídel si rozeberu, co bylo špatně a co dobře. Chyb se snažím příště vyvarovat.

Dělá mi problém zastoupení jednotlivých surovin. Někdy nemám chuť na maso, někdy zase nedokážu odhadnout přesné množství surovin (například v číně). Tam se dopouštím myslím největší chyby, a to že moje jídlo není pestré. Jsem asi trochu bez fantazie.

Sehnala jsem si kalorické tabulky, ale abych pravdu řekla, zatím podle nich nejedu. Pročetla jsem si je a to je zatím vše. Co mi ale daly, byla hodnota kalorii například v Big Macu nebo jiných fast foodových jídlech. To mě vysloveně vyděsilo. Proto hrdě hlásím, že jsem za celou dobu hubnutí nepojedla ve fast foodu a pokud v restauraci tak si dávám třeba jen salát. Pokrmy připravuji nejčastěji v parním hrnci. Jen čínu a podobná jídla na pánvičce.  Až přijdu na to jak, chystám se také přesunout do parního hrnce.

Pitný režim

Piji stále cca 1 l vody denně. Už vůbec nepiji energetické drinky, džusy ani sladké vody. Přestala jsem sladit čaje. Jen očima občas ‚oblížu‘ sklenici od medu... Z alkoholu jsem měla dva dny večer po jedné skleničce červeného vína a jeden večer panáka slivovice, protože jsem byla nemocná, tak jsem vypalovala červa :)

Příklad jídelníčku

  8:00 11:00 14:00 17:00 20:00
PO 50 g banán 100 g okurka    kuřecí polévka (vývar, kuře, mrkev, brokolice, cibule, pohanka) 283 g - už hotová 100 g bílý jogurt 0,1 % tuku + 50 g conflakes 100 g celozrnná bageta se 2 plátky 30 % eidamu + rajče
ÚT 70 g paprika, 50 g mozzarela 50 g banán, 100 g jogurt 0,1 % 150 g paprika čerstvá, 80 g kuskus vařený, 50 g sojové maso, 2 plátky sýra celozrnný rohlík tmavý + 3 plátky šunky celozrnný rohlík tmavý, 3 plátky šunky, 3 plátky sýru, 60 g paprika
ST 70 g celozrnná bulka, 250 ml kefír 120 g mrkev 100 g brambor, 100 g mrkev, 75 g kuřecí maso 100 g jogurt 0,1 %, 50 g celozrnná bulka 2 vařená vejce, 90 g tmavá celozrnná bulka, rajče
ČT 100 g jogurt, cornflakes 100 g jablko 250 g kus kus se sojovým masem a kečupem 100 g jablko salát (2 rajčata, půlka okurky, cibule, 15 g balkánský sýr, lžíce oliv. oleje)
jablko  jogurt    čína (krůtí maso, paprika, rajče, cibulka, feferonka) 50 g těstovin, 1 lžíce sojové omáčky, 2 lžíce kečupu 100 g jablko čína (menší porce než k obědu)
SO celozrnný rohlík, rostlin ý tuk, 3 plátky šunky - 100 g brambor, 150 g brokolice banán hermelín s rohlíkem
NE celozrnný rohlík, rostlinný tuk, 3 plátky šunky, sýr - kuře s nádivkou a bramborovým salátem, 3 chlebíčky (máslo, šunka, sýr) 3 chlebíčky jogurt

Pohyb

Minulý týden jsem cvičila, stejně jako v týdnech předchozích. Cvičení na míči mě opravdu baví. Tenhle týden jsem měla bohužel astmatický záchvat a mám zakázanou fyzickou námahu alespoň na 14 dní. Dělá mi momentálně problém jen obyčejná procházka s kočárkem a hned se zadýchám a točí se mi hlava. Takže se na to necítím. Ale jakmile to půjde, budu zase cvičit.

Prohřešky

Je to zvláštní. Ale ničeho konkrétního si nejsem vědoma. Asi budou pořád nedostatky v rozdělení jídel apod. Ale z konkrétních věcí mě napadá jen tato neděle. Kdy jsem měla kuře s nádivkou a bramborovým salátem a pár chlebíčků v průběhu dne. Bylo to na oslavě narozenin švagrové. Už jsem přišla na to, proč tak tloustnu. U nás v rodině moc slavíme :) a občasné sedánky se skleničkou vína asi také nebudou úplně ideální. Celý poslední týden hubnutí jsem se držela doporučení. Jen dnes v neděli jsem si po návštěvě ZOO dala jeden chicken burger v MC Donaldu.

Dotazy na nutriční terapeutku, Mgr. Janu Eliášovou 

Co když nechci jíst každý den maso? Nejsem typický masožravec. Maso mi stačí 1-2 krát týdně. Abych ale zachovala poměr bílkovin k jiným složkám svojí stravy, nevím, jak to bez masa udělat. Jako náhražka mě napadá jen jogurt, mléko, sýr, tofu. Jaké jsou ještě jiné bílkovinné potraviny, které mohu místo masa použít?

Hodí se jako náhrada za maso, maso sojové? Nebo jde o úplně jinou potravinu s rozdílně zastoupenými složkami? Hodí se sojové maso při hubnutí. Kolik ho můžu sníst např. k obědu (váha uvařeného)?

Když si vařím polévku, nechápu, jak ji mám zvážit a do čeho se mi počítá ta tekutina. Suroviny zvážím, tomu rozumím, ale ta tekutina je brána jako co? Co omáčky??? Jak poznám, kolik jí můžu sníst? Jaká je vhodná a jaká ne? Z jakých surovin a jak to navážit apod.

Milá Báro,

Inzerce

když jsem si přečetla Vaše zpravodajství včetně jídelníčku, začala jsem pochybovat nad tím, zda jste vhodný typ na hubnutí tímto způsobem. Byly by vhodné osobní konzultace s odborníkem. Ode zdi ke zdi. Kráčíte vstříc jo-jo efektu!

Bylo by velmi zajímavé mít k dispozici i záznam režimu v souvislosti s tělesnými parametry. Od minule jste přibrala 1 kg při velmi nízkém energetickém příjmu. Vycházím z jídelního lístku, který uvádíte. Nabízí se to, že takto jste nejedla celý čas nebo neuvádíte úplně všechno, co jíte (pijete). Podívejte se na jídelníček – hodnocení energetického příjmu. Energeticky je velmi podhodnocený! Od rána, dopoledne až do 14:00 hod. v podstatě lačníte, extrém je pondělí – 270 kJ. Nastavila jste si přísnou redukční dietu. Proč? Využijte rámcový jídelní lístek – vzor. Pokud nevíte, co jíst, z počátku berte doslova, co je tam uvedeno.

Není nutné jíst maso každý den, náhradou může být vejce, tvaroh, sýr, mléko, luštěniny a pokrmy z nich připravené. Samozřejmě můžete použít i sójové maso. Balení sójového masa (plátky, kostky, drť) je obvykle 100 g, což počítáme jako dvě porce.

Polévku ani omáčku vážit nemusíte. Porce polévky počítáme 250 ml a porce omáčky 200 ml. Využijte e-kalkulátor energetické hodnoty. Zjistíte, že průměrná hodnota zahuštěné polévky se pohybuje okolo 700 kJ a omáčky kolem 900 kJ (pokud není připravena ze smetany).

Inzerce
  8:00 11:00 14:00 17:00 20:00
pondělí    50 g banán 100 g okurka kuřecí polévka (vývar, kuře, mrkev, brokolice, cibule, pohanka) 283 g - už hotová 100 g bílý jogurt 0,1 % tuku + 50 g conflakes 100 g celozrnná bageta se 2 plátky 30 % eidamu + rajče
3657 kJ 200 kJ 70 kJ 700 kJ 1077 kJ 1610 kJ
úterý    70 g paprika, 50 g mozzarela 50 g banán, 100 g jogurt 0,1 % 150 g paprika čerstvá, 80 g kuskus vařený, 50 g sojové maso, 2 plátky sýra celozrnný rohlík tmavý + 3 plátky šunky celozrnný rohlík tmavý, 3 plátky šunky, 3 plátky sýru, 60 g paprika
6211 kJ 613 kJ 499 kJ 1866 kJ 1342 kJ 1891 kJ
středa    70 g celozrnná bulka, 250 ml kefír 120 g mrkev 100 g brambor, 100 g mrkev, 75 g kuřecí maso 100 g jogurt 0,1 %, 50 g celozrnná bulka 2 vařená vejce, 90 g tmavá celozrnná bulka, rajče
4691 kJ 930 kJ 226 kJ 765  kJ 890 kJ 1888 kJ

Úkol pro Báru:
1.    Respektujte principy vyvážené stravy.

Dotazy na fyzioterapeutku, Mgr. Kamilu Vorlovou

Je nějaký způsob pohybu nebo cvičení, když mám pohyb jako takový zakázaný kvůli zhoršenému astmatu? Něco šetrného? Nebo například nějaké cviky na zlepšení dýchání. Pamatuji se, že se mnou kdysi, když jsem byla hospitalizovaná pro zápal plic, fyzioterapeutka něco cvičila, ale na konkrétní cviky si bohužel nepamatuji.

Milá Báro,

Inzerce

není-li možné cvičení aerobního charakteru, lze využít tzv. dechové gymnastiky. Dušnost, která je průvodním jevem, je vlastně výdechová neschopnost. Po stránce rehabilitační jde o křeč dýchacích svalů. Zasaženy jsou i pomocné svaly, jako jsou svaly šíje, hrudníku, svaly krční a zádové. Proto je velmi důležité věnovat se procvičování pohybového aparátu ve spojení se správným dýcháním. Tento soubor cviků nazýváme dechová gymnastika.

Téměř u všech se vyskytuje svalové napětí, některé svaly dokonce reagují zkrácením (velký sval prsní, zádové svaly podél páteře, svalstvo šíje a krku, ohybače kyčle a kolena, svaly lýtkové), u některých dochází k oslabení (břišní svaly). V některých případech se může objevit deformita hrudníku (tzv. soudkovitý hrudník), což znamená, že pohyblivost a pružnost hrudníku je omezena.

Při cvičení je tedy věnována největší pozornost hrudníku, dále pak oblasti pletence ramenního, krční a hrudní páteře, procvičovány jsou také svaly krční, hrudní, břišní a svaly šíje a zad. Protahování a posilování všech těchto skupin je propojeno se správným dýcháním. Obvykle se začíná od jednoduchých cviků v klidové poloze (statická dechová cvičení) a postupně se náročnost zvyšuje. Ke cvikům dechovým se připojují i cviky pohybové a koordinační (dynamická dechová cvičení).

Kromě dechových cvičení je rovněž velmi prospěšné si každý den nahlas zazpívat, naučit se hrát na hudební dechový nástroj nebo začít chodit na kurzy jógy, kde se při provádění cviků dbá na správné dýchání.
Nejlepší by bylo navštívit fyzioterapeuta, který Vám ukáže jak cvičit, jak dýchat a opraví jednotlivé chyby na místě.

Opravdu doporučujeme osobní konzultaci s místně dostupným nutričním terapeutem, ke kterému bys docházela pravidelně a v kratších časových úsecích vše podrobně konzultovat.

Tým Hubneme

Co je na Bářině jídelníčku špatně?

Mgr. Jana Eliášová se pokusí zodpovědět otázku, co konkrétně je na Bářině jídelníčku špatně a jak se těmto chybám vyvarovat:

Milá Báro,
lačnit neznamená subjektivně pociťovat hlad. Pokud zavedete velmi nízký energetický příjem, tělo přejde do tzv.šetřícího režimu a na takový příjem energie si zvykne. Následně při zvýšení příjmu stravy si nadbytek energie začne ukládat do zásoby. Chystá se na dobu, kdy mu opět snížíte dodávku energie. Jediným způsobem příjmu energie pro organismus je strava. Energetickými substráty stravy jsou bílkoviny, tuky, sacharidy a alkohol. V procesu redukce hmotnosti je důležité dbát na vyváženost stravy, tzn. strava musí obsahovat všechny jmenované složky v poměru sacharidy : bílkoviny : tuky - 4 : 1 : 1. Jednostrannou stravou si můžete způsobit i zdravotní potíže. Strava při redukci není pouze o tom jíst co nejméně nebo vážit si maso zasyrova nebo po uvaření. Důležité je si energetický příjem – kJ - rozdělit během dne pravidelně. Rámcový jídelní lístek je sestaven pro Vás tak, aby tento princip splňoval i s příkladem potravin a jejich hmotností, které obsahují doporučené množství energie. Pro Vás doplňuji tabulku s energetickou hodnotou jednotlivých chodů, které si individuálně máte možnost sestavit s využitím energetické hodnoty potravin (e-kalkulačka). Vaše snídaně – banán - 200 kJ (obsahuje hlavně sacharidy) a snídaně sestavená podle rámcového jídelního lístku je např. rohlík tm.celozrnný 80 g, tvar. sýr Gervais 50g, káva s mlékem, okurka 50 g – cca 1400 kJ (jsou zastoupeny potraviny obsahující bílkoviny, tuky, sacharidy). Podle stejného principu sestavujte i ostatní chody. Ujasněte si, které potraviny do jaké potravinové skupiny patří. Velmi stručně to uvádí model rozděleného talíře.
 

7 400 kJ – PŘÍKLAD rámcového jídelního lístku
snídaně přesnídávka oběd svačina večeře
20 % 5-10% 35 % 5-10% 30 %
1 480 kJ 370 – 740 kJ 2 590 kJ 370 – 740 kJ 2 220 kJ

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Průběh hubnutí: 1. měsíc - diskuze

 • Barčo, i já ti držím palce. Snad už je ti teď vše víc jasné a nebudeš dělat takové chyby (přiznám se, že bych v mnoha ohledech tápala podobně jako ty). Drž se.      
  nadule1   | 04.04.2011 15:57:03
  Reagovat | URL příspěvku
 • baru,desne ti fandim,a moc se mi libi,ze priznavas sve chyby apod...nevim jak ti poradit...ode me by to bylo vic jak sproste...vis jak vypadam...ale drzim palce..
  Liberte   | 04.04.2011 09:39:14
  Reagovat | URL příspěvku
 • Baru, chválím za ten fastfood, to je dobře. Ale na tom jídelníčku by to chtělo opravdu ještě trochu zapracovat, hlavně ráno trochu přidat, snídaně je důležitý rozjezd. A zkus se podívat na stránky http://www.stobklub.cz a zkusit sebekoučink. Já se podle toho snažím řídit, a zjistila jsem kde jsem dělala chyby,protože ti to spočítá právě kolik máš ten den bílkovin, tuků apod.

  Ale jinak chválím,chválím,chválím za toho jak jsi se do toho opřela a snažíš se   Tak jen tak dál a věřím že příště to bude ještě lepší  
  HankaŽ   | 01.04.2011 21:00:22
  Reagovat | URL příspěvku
 • co tedy dělám špatně??
  Tak jsem si to celé porovnala s tím modelovým jídelníčkem a dobře, snídaně jsou chudší, ale jinak mi příjde že ta gramáž a suroviny téměř perfektně seděj...Možná dělám nějákou chybu ve vážení, že to vážím syrové když to má být zvážené uvařené a pod. Protože já opravdu nehladovim mám naopak pořád pocit, že jím a občas mám trochu hlad do další svačinky, ale nic co bych měla pocit, že je špatné.
  medox   | 01.04.2011 16:14:12 | Reakcí: 2, poslední: 03.04.2011 08:31:08
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
 • Ja musim napsat neco hrozneho
  Ty mas astma jak prase, a chces psa? A to docela velkeho. Jak ho budes cvicit, jak s nim budes behat, vzdyt ho neudychas? Anebo udychas, ale za cenu velkych davek leku a sama urcite vis, ze kortikoidy Ti zhubnout nepomuzou a dlouhodobe urcite nejsou prinosem pro zdravi.

  Ale treba se to na vesnici zlepsi, me se astma zlepsilo po odstehovani z Brna a moc. Jen nevim, jestli to nebylo spis v hlave, me se strasne nelibilo bydlet v panelaku na brnenskem sidlisti. Tak treba Ti velke stenatko to astma naopak vyleci, kdyz z neho budes mit radost.
  zajic   | 01.04.2011 13:28:06 | Reakcí: 6, poslední: 02.04.2011 19:50:05
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Ja musim napsat neco hrozneho
   Je to zvláštní, ale mě se to zvířatama lepší  Je to teda asi proti všem lékařskejm poučkám. Ale já když jsem žila v čistotě u mamky bez zvířat (tou čistotou myslím sterilno :) né že bych teď žila ve špíně až občas na ten banán zastrčený za gaučem a tak) tak jsem měla šílené astma fakt šílené. Pak jsem si pořídila křečky a pak králíčka. Pak Puntu a na strašně dlouho se mi to zlepšilo. V podstatě mi nic nebylo. Potom se mi astma zhoršilo až prací v nemocnici a zdrávkou, prý asi desinfekcema a nakonec mě to práce u zubaře a strašná alergie na akryláty šíleně ěíleně vygradovala a od té doby mám i exemy. Psa mám pořád kromě necelého roku když se narodil Toník. A i mě na něj testovali a nikdy nic. Psi mi prostě nevaděj. Co mě třeba vadí je seno....a pyly to bude na té vesnici horší. Já dřív i chodila venčit psi z útulku a fakt mě to alergii nezhoršovalo 
   medox   | 01.04.2011 13:35:28
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Ja musim napsat neco hrozneho
   A na ten pohyb se neskutečně těšim ani nevíš jak. Už teď se dost hýbu, ale v té přírodě to bude paráda. I zhubnu a obezita je faktor k astmatu přispívající. i si vycvičím plíce na dýchání...fakt se na to těšim i mi bude určitě líp. Budeme pořád venku a chodit...podle mě mi to prospěje...
   medox   | 01.04.2011 13:38:38
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Ja musim napsat neco hrozneho
    Aby jsi nedopadla jak martin.ten si čerstvé vzduchu musí zakouřit,aby neměl v plících moc zdravého vzduchu.To by ho zabilo.
    Honafa   | 01.04.2011 15:10:18
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Ja musim napsat neco hrozneho
     hehe, Gábi, v Ostravě a zdravý vzduch ?   Tam snad ani nikdo už kouřit nemusí    
     Small   | 02.04.2011 19:17:44
     Reagovat | URL příspěvku
 •   Baruško, dobrý, ale nídaně je základem celého dne, nastartuje ti metabolismus, ale banánem či jablkem ne, co třeba vyměnit večeře za snídaně a snídaně za večeře. prostě pořádně se najíst ráno a večer jen tak něco zobnout. ale nejsem rádce, jen mi připadne že na noc je toho hodně a na ráno zase málo, jinak držím pěstičky a jen tak dále
  ivulisek   | 01.04.2011 13:12:58
  Reagovat | URL příspěvku
 • to je slušný, moc držím palce
  Stáňa   | 01.04.2011 12:06:08
  Reagovat | URL příspěvku
 • Ahoj Baru, vážně oceňuju Tvůj zápal a snahu , svou životosprávu změnit     Hlavně chválím za ten fast food      
  Ale upřímně, podle Tvého jídelníčku, bych zašla hlady    
  Ráno jen půlku banánu , nebo jablko ?? To by byla moje smrt   . Když si k tomu přidáš pečivo, nebo chléb a kousek sýra, bude to správně    

  I nadále držím palce , ale hlavně také mysli na miminko, takhle by hladovělo !!!
             

  PS: Já doporučení odtud kombinuji s tímhle, a s výsledkem jsem spokojená     Když si zapíšeš jídelníček za den, ukáže Ti to kde jsi udělala chybu a naopak      
  http://www.stobklub.cz/
  Small   | 01.04.2011 10:59:37 | Reakcí: 6, poslední: 01.04.2011 12:25:12
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE:
   ŽÁDNÝ MIMINKA ježiš to bude průser 
   medox   | 01.04.2011 11:23:03
   Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE:
   Jinak děkuju za rady pochopitelně. Jen te´d tu řeším miminkovskou krizi...
   i nebohý Bolácký sekretariát mě má asi plný zub  ojoj to bude průser :)
   medox   | 01.04.2011 11:24:13
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE:
    Čau Barčo,
      my to rozhodně takto emocionálně nebereme, naopak se snažíme pomoci. Myslím, že jsi ušla značný kus cesty, proto bych to rozhodně nevěšela na hřebík a nevracela se zpět k fastfoodům. Program se jmenuje Hubneme, aby byl srozumitelný, ale jak jinak na BOL, než že se jedná u každého o komplexní analýzu dosavadního životního stylu alespoň v oblasti nutrice a pohybu.

    A to je právě jádro věci, ke kterému směřuji. Není bohužel v našich silách takto na dálku, ale pokud bych měla dělat podle svého puntičkářškého myšlení v této oblasti, tak bych musela přijmout ještě do týmu putovního psychologa a psychoterapeuta. Protože vše souvisí s psychikou. Nejsi výjimkou.

    Vezmi si, jak zažíváš náročné odbobí - škola, stěhování, změna živ. stylu, nyní se dovídáme o těhotenství, o čemž jsme zatím nevěděli, proto rady tímto směrem nebyly vedeny. Myslím, že na jednoho člověka je toho až příliš. Až příliš na toho, kdo má doma potřebnou podporu, což si v Tvém případě nejsem jistá. Takže fakt, kam až jsi došla je z tohoto pohledu až neskutečný v pozitivním slova smyslu. Ovšem cílem lidského bytí by nemělo být fungování v takto "stále nabitém režimu".

    Proto, jestli Ti mohu přispět pouze maličkatým doporučením, tak zkus zvolnit a dostat se do psychické pohody. Zkus si vše, co Vás čeká, nebo bys chtěla dělat, sepsat na papír. Sama zjistíš, že je toho hodně. Zkus si v tom zaškrtnout priority, které Ti přinesou největší užitek - pokračování ve změně živ. stylu k tomu určitě patří. Zbytek věcí odsuň. Pokud toho totiž má člověk hodně, neefektivně se v tom plácá a to se projevuje na psychice, na což i tělo reaguje negativně. Když budeš psychicky v pohodě, veškerá řešení budou snazší. Budeš vidět věci, které jsi ze stresu z toho, kolik se toho na Tebe valí, ani neviděla. I Tvé tělo se Ti odmění, bude vypadat podle toho, jak se budeš cítit.

    Barčo, první věcí, kterou k psychické pohodě zaveď, je, že se "vyprdni" na to, co si kdo myslí, jestli je někdo naštvaný, nebo ne  . My se do toho dali společně s Tebou a společně s Tebou budeme bojovat. 
    Boji ZDAR!!!
    Calamity J.   | 01.04.2011 11:50:30
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE:
     Ahojky děkuju za slova podpory. Mám takový pocit, že to těhotenství teď už neutajim před mamkou  už se to tu moc rozjelo na tohle téma   
     Jinak co se týká mého nasazení. Tak už jsem polevila a na školu jsem se vyprdla. Byla jsem hrozně moc napjatá, ve stresu a celkově mě ubírala dost z energie. Mimo jiné jsem jí prostě nezvládala. Začala jsem jí dělat spíš jako koníčka, ale koníček asi nemá člověka zabít  Od té doby co nestuduji jsem mnohem uvolněnější a v pohodě. Budu se těm pejskům věnovat jen jako koníčku.
     Jinak toho moc nedělám 
     A takový psycholog by se fakt hodil  Je strašně legrační, že zrovna u mě se hned nabídne nějáký ten doktor přes hlavu    Ale máš pravdu podle mě je to hodně o stavu mysli...
     A jen ještě věta na závěr TO TĚHOTENSTVÍ JEŠTĚ NENÍ POTVRZENÉ DOKTOREM. Takže až si tohle mami budeš číst, tak je to spíš jen spekulace 
     medox   | 01.04.2011 12:00:13
     Reagovat | URL příspěvku
     • \
      RE:
        já se z Tebe ...., psycholog by se hodil pro všechny případy  , pro všechny nemoci, neboť každá nemoc má dle mého původ v psychice. U psychologa však preferuji osobní přístup před tím virtuálním. 
      Calamity J.   | 01.04.2011 12:10:58
      Reagovat | URL příspěvku
 • Divný jídelníček
  Ahojky Medox,

  tvůj jídelníček mi připadá poněkud divný. To sis ho udělala sama nebo to máš od nějaké té specialistky?????

  Připadá mi, že ráno by jsi měla jíst rozhodně více a večer možná i o kapku méně, ale neznám tvůj denní harmonogram.

  Určitě musíš mít hlad - a jestliže budeš hladovět, tak si tělo bude ukládat vše do tuků.

  A navíc mi připadají některé věci divné. Třeba cornflakes. To opsahuje mnohem větší množství všelijakých solí, cukrů a eček, než si myslíš. Zkus místo toho koupit pšenici a žito (zrní), které uvaříš a to si dávej do jogurtu. To zrní těžko strávíš (proto ho vážit nemusíš a můžeš sníst kolik chceš) a ještě ti pročistí střeva . Když jogurt, tak jedině bílý s probiotickou kulturou. A jestli si to budeš chtít osladit, tak použij pár rozinek.

  Co se týče tvého astma, tak se zkus těch specialistek zeptat na to, jak nejlépe pročistit tlusté střevo. Asi budeš mít nějaký problém s tlustým střevem a to souvisí s plícemi. Tím nemyslím nic vážného, doktoři ti určitě řeknou, že máš tlusté střevo ok, ale jídlem pročistit by to určitě pomohlo i na astma. Na astma bych zkusil vynechat mléčné výrobky a místo toho velké množství mořských ryb a vlákniny (vláknina musí být prý navázaná na nějakou potravinu, není nejvhodnější do sebe cpat čistou vlákninu).

  A co třeba misku kysaného zelí místo jablka? Určitě to dodá tělu více vitamínů než jablko. A u kysaného zelí bych taky nehleděl na váhu.

  Hlavně tělo nesmí hladovět.

  Měj se hezky, zkus to, co jsem ti napsal prodiskutovat z odbornicemi. (Tady jde o zdraví, tady není prostor na vtípky, i když je dnes apríla)


  PS: Tak jsem se konečně rozhoupal a od tohoto úterka jsem se rozhodl se svou stravou něco udělat. Nejprve 10 dní detoxikuji tělo od škodlivých látek a pak naběhnu na zdravější stravu než jsem jedl před detoxikací.
  Vlastik108   | 01.04.2011 09:43:05 | Reakcí: 6, poslední: 01.04.2011 15:08:24
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: Divný jídelníček
   Dík za rady, mě taky příjde poněkud divný, prostě se v tom plácám. Kdyžtak na těch odkazech nahoře je odkaz na to jak jsem jedla a co jsem jedla dřív. Mě šlo hlavně o to tohle změnit a to jsem udělala. Taky je tu něco jako vzorový jídelníček a toho jsem se držela, teda myslím že jsem se ho držela. Ale prý ne a asi teda ne...trochu tam řádim s těma divnýma surovinama. Ten nápad se zelim se mi líbí 
   medox   | 01.04.2011 09:58:00
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Divný jídelníček
    Možná by ti prospělo zaměřit se na stravu i kvůli astma. Co jsem začal očistnou kůru, tak bych řekl, že i na astma mi to prospělo. Takže jídlo značně ovlivňuje astma. A ta souvislost plic s tlustým střevem - když se podíváš na čínskou medicínu, tak uvidíš.
    Vlastik108   | 01.04.2011 10:20:26
    Reagovat | URL příspěvku
    • \
     RE: Divný jídelníček
     Já mám dojem, že už jsem tuhle informaci jednou v hlavě měla. Ale něják jsem to zapomněla.
     medox   | 01.04.2011 10:23:17
     Reagovat | URL příspěvku
  • \
   RE: Divný jídelníček
   Vlastíku,Vlastíku to se ti to radí.Sotva sám začínaš a už jsi odborník. 
   Věci nejsou jen černobíle ,že zrovna ty tohle nechápeš.
   Ja jsem zhubla 35kg za 3 měsíce a taky nikomu neradím.Vím jaká je to řehole.A ,že jíst zrní a zelí nikdo dlouho nevydrží.
   Horší bylo si váhu udržet a o to se už 3 roky snažím.Je to velmi těžké.
   Nezlob se na mě,za ostřejší názor.Zhubni a potom rad. 
   P.s doufám,že ted neskončím v trolovi.     
   Honafa   | 01.04.2011 10:48:20
   Reagovat | URL příspěvku
   • \
    RE: Divný jídelníček
    na vlastní voči jsme viděla úbytek jeho váhy. Spešl kvůli dietě si koupil novou digi osobní váhu a od pondělka shodil dvě kila...
    helenice   | 01.04.2011 14:46:53
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Jak zdravě přibrat

| Janakolo | 10.06.2022, 11:48

Dobrý den,

po dětech jsem zhubla, aniž bych držela nějakou dietu a vážím méně, než jsem kdy vážila a to jsem vždy byla celkem hubená. Chtěla bych pár kilo (tak pět) nějak zdravým způsobem přibrat. Jím pořád stejně, pohybu mám celkem dost, snažím se víc spát, i když to se mi moc nedaří. Co byste mi doporučila? Děkuji

Dobrý den,
základním pravidlem pro zvýšení TH je, že váš energetický příjem musí být vyšší než výdej. Postup je takový, že nejdříve je nutné stanovit vaši energetickou potřebu a cíl jehož chcete dosáhnout., rozbor vašeho jídelníčku aj. Samozřejmě to lze i tzv. zdravě. Přece jenom jde o delší proces, který nelze shrnout bez potřebných informací do stručné odpovědi. Doporučuji vám se obrátit na odborníka, který vás tímto procesem provede, nejlépe nutričního terapeuta. Takové investice do sebe jistě nebudete litovat.
Jana Eliášová

Mgr. Jana Eliášová | Babyonline | 29.06.2022, 15:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×