Inzerce
Inzerce
Inzerce

Dítě od A do Z

Vše, co potřebujete o dětech vědět

V této části portálu Babyonline najdete informace o Péči o dítě. Nepodceňujte přípravu na miminko a seznamte se včas s tím, co Vás čeká. Jaký zhruba bývá denní režim a spánek dítěte, co byste měli vědět o hygieně a koupání dětí. Maminky holčiček často řeší kdy a jak dát dětské náušnice. Co je důležité pro bezpečnost dítěte? Na co si dát pozor a čeho se vyvarovat? Dozvíte se více i o cestování s dětmi.

Před narozením miminka si přečtěte i informace o kojení a výživě dětí. Později se můžete vrátit k informacím o tom, jak odstříkat mléko a jak ho správně uchovávat. Než se nadějete, bude čas na zavádění příkrmů. Nezapomínejte ani na správný pitný režim

Vaše děťátko čeká očkování. Jaké očkování je u nás povinné? Která další očkování Vám může lékař doporučit? Přečtěte si i Fakta a mýty o očkování

Inzerce

Děti bývají bohužel občas i nemocné. Proto jsme se zaměřili i na dětské nemoci. Dozvíte se například, jak se snižuje horečka u dětí. Jaké léky by měla Vaše lékarnička obsahovat?

Věříme, že oceníte i kapitolu Potřeby pro dítě, kde najdete tipy na kočárek, autosedačku i hračky pro Vaše děťátko.

Zajímavé články oddílu Dítě od A-Z

Poštípání hmyzem

Poštípání hmyzem

Jak vypadá poštípání hmyzem? Co nás může poštípat? Jak můžete dítěti ulevit? Jaké mohou být komplikace po poštípání hmyzem? Jak dítě ochránit? Pravidlo pro alergiky!

Celý článek »

Popáleniny

Popáleniny

Příčiny vzniku popálenin. Rozdělení popálenin podle stupně poškození kůže. První pomoc při popáleninách. Co můžete doma udělat sami. Jak předejít vzniku popálenin

Celý článek »

Klíšťata

Klíšťata

Čím jsou klíšťata nebezpečná? Jaké jsou možnosti prevence „onemocnění z klíšťat"? Jak odstranit přisáté klíště? Jak poznám boreliózu? Kdy se odebírá krev na protilátky u boreliózy? Jak probíhá zánět mozku?

Celý článek »

Vši

Vši

Co dělat, když vši u dítěte zjistíte? Je nutné dítě vyřadit z kolektivního zařízení? Jak předejít rozšíření v rodině? Jaké jsou účinné metody pro vyčesání vajíček? Jaký repelent použít preventivně?

Celý článek »

Infekce dětí s vyrážkou

Infekce dětí s vyrážkou

Jak vypadá vyrážka u dětských onemocnění? O jaké nemoci se může jednat? S čím je možno je zaměnit?

Celý článek »

Potničky

Potničky

Jak vypadají potničky? Musí se s potničkami k lékaři? Jak ošetřit pokožku dítěte s potničkami? Jaká hygienická opatření u potniček dodržovat?

Celý článek »

Pátá nemoc u dětí

Pátá nemoc u dětí

Co pátou nemoc způsobuje, koho postihuje a jak? Inkubační doba a průnik viru do organismu. Projevy páté nemoci. Kde se vyrážka objeví? Bývá spojena s teplotou? Které nemoci jsou podobné a jak je rozeznat? Lze nemoc potvrdit laboratorně? Léčba a prevence u páté nemoci. Musím navštívit lékaře? Musí tuto nemoc prodělat každý?

Celý článek »

Šestá nemoc u dětí

Šestá nemoc u dětí

Šestá nemoc má razantní nástup v podobě horečky, který rodiče může vyděsit. O jak závažné onemocnění se jedná? Kdy se objevuje vyrážka? Proč podání antibiotik nemá u šesté nemoci smysl?

Celý článek »

Impetigo

Impetigo

Jak vypadá vyrážka u impetiga? U impetiga se mohou objevit i bolestivě zduřené mízní uzliny nebo teplota. Může dítě s impetigem do kolektivu? Jaká hygienická opatření dodržovat?

Celý článek »

Moluska

Moluska

Co je to moluska a jak se léčí?

Celý článek »

Plané neštovice

Plané neštovice

Jsou plané neštovice vysoce nakažlivým onemocněním? Za jak dlouho po styku s nemocným se u dítěte plané neštovice projeví? Jak dlouho je dítě, které onemocnělo neštovicemi, infekční? Jak dlouho by dítě mělo zůstat v domácím režimu? Ošetřování neštovic a možnosti očkování.

Celý článek »

Spála

Spála

Co je to spála a co ji způsobuje? Inkubační doba spály a zdroj infekce. Příznaky spály. Ranná spála. Co může také připomínat spálu? Laboratorní vyšetření, léčba, komplikace.

Celý článek »

Nemoc rukou-nohou-úst

Nemoc rukou-nohou-úst

Jaké jsou příznaky nemoci rukou-nohou-úst? Kdy je člověk infekční, inkubační doba, léčba. Může se onemocnění opakovat?

Celý článek »

Infekční mononukleóza

Infekční mononukleóza

Jak onemocnění infekční mononukleózou začíná a probíhá? Jak se potvrdí, že se jedná skutečně o infekční mononukleózu? Jak se infekční mononukleóza léčí? K čemu slouží hepatoprotektiva? Jaká je nutná rekonvalescence po infekční mononukleóze?

Celý článek »

Infekční žloutenka typu A

Infekční žloutenka typu A

Jak se žloutenka typu A přenáší? Jaká je inkubační doba? Jak rodiče poznají, že jde o žloutenku? Jak se žloutenka léčí? Jak probíhá rekonvalescence? Jak žloutence předcházet? Hygienická opatření, očkování proti žloutence.

Celý článek »

Chřipka a virová onemocnění dýchacích cest

Chřipka a virová onemocnění dýchacích cest

Chřipka: Jaké jsou její příznaky? Jak vypadá náhlé propuknutí chřipky? Jaká je inkubační doba chřipky? Jaké mohou být její komplikace? Jak ji léčit? Jak chřipce předcházet? Jak se projevují virózy dýchacích cest?

Celý článek »

Alergická rýma

Alergická rýma

Co patří mezi příznaky alergické rýmy? Co bývá často její příčinou? Co by měl rodič sledovat a dělat? Jaká vyšetření dítě čekají? Léčba alergické rýmy. Může dítěti ublížit celoroční podávání antihistaminik?

Celý článek »

Atopický ekzém

Atopický ekzém

Co znamená alergie a atopie? První známky atopického ekzému. Příčina a příznaky. Kde se ložiska ekzému nejčastěji objeví? Léčení atopického ekzému. Potraviny s rizikem alergie.

Celý článek »

Mentální anorexie

Mentální anorexie

Co znamená pojem anorexie? Četnost výskytu. Mentální anorexie u malých dětí a její léčba. Kdo je nejvíce ohrožen mentální anorexií? Příčiny a průběh onemocnění.

Celý článek »

Mentální bulimie

Mentální bulimie

Co znamená pojem bulimie? O co se jedná, koho nejčastěji postihuje? Příčina a průběh onemocnění. Jaké vznikají zdravotní komplikace? Léčba.

Celý článek »

Související články

Komerční sdělení
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce