Babyonline.cz přináší vše praktické o těhotenství a dítěti od odborníků i od maminek. Baby on line je nejnavštěvovanější odborně garantovaný a komunitní portál zaměřený na těhotenství a péči o dítě. Praktický průvodce moderních rodičů pomáhá kvalitními a praktickými informacemi v každodenním rodičovském i předrodičovském rozhodování. Lékařské informace o těhotenství a péči o dítě jsou odborně garantovány, psány lékařem a garantovány lékařskou autoritou v daném oboru, příp. jeho pracovištěm. Jasné a prakticky zaměřené lékařské informace jsou systematicky a logicky dle problematiky uspořádány do oddílů, např. těhotenství a dítě od A do Z a další.
Těhotenství jsou věnovány následující oddíly: Těhotenství, věnující se problematice od otěhotnění přes prohlídky, vyšetření v těhotenství, přes možné těhotenské potíže až po výživu v těhotenství. Neopomíjí také problematiku Mateřské, Rodičovské, výbavy pro miminko a co si vzít do porodnice. V Těhotenství týden po týdnu můžete sledovat, co se děje týden po týdnu s Vámi, ve Vývoji miminka, co se děje s miminkem, v Porod absolvovat Předporodní přípravu krok za krokem. Neopomněli jsme představit PORODNICE v České republice, včetně fotoreportáže vykonané naším týmem. V Potřebách pro děti Vám poradíme, jak kupovat kočárek, autosedačku a další. Vyhledat si můžete i jméno pro své miminko.
Jak o miminko pečovat je doménou Péče o dítě. Jak správně kojit, jak často a jak dlouho kojení provádět najdete v Kojení a výživa. Nechybí ani očkování dítěte, nebo vývoj, co by dítě mělo v jednotlivých údobích života umět. Rodiče větších dětí jistě ocení oddíl zaměřený na Vzdělávání dětí, zvláště pak na přípravu předškoláka a první třídu.
Naší ambicí je, abyste prožily krásné mateřství, plné pouze těch pozitivních zážitků. Na tvorbě Baby On Line se můžete podíle i Vy, milí rodiče, a to v Pestrém světě maminek. Zapojte se do diskuze v diskuzním klubu, uvéďte své osvědčené Vychytávky, založte zajímavý Blog či Fotogalerii, nebo vložte oblíbený recept. Jste-li na BOL poprvé, určitě si pročtěte: Jsem na BOL poprvé. O vzniku BOL se dočtete: Narozeniny BOL nebo BOL v televizi. Vítáme Vás ve společnosti rodičů s přehledem a s nadhledem :-).
Baby on line žije každou minutu s Vámi a díky Vám!
Www stránky byly vydány za finanční podpory dotačního programu MZ "Národní program zdraví - projekty podpory zdraví" pro rok 2017, č. SOZ/10710/6306/2017/1, Co na to odborník VIII.
Otěhotnění (ovulace, pohlaví, příznaky, těhotenský test), Menstruace, Antikoncepce, Interrupce, potratová pilulka, pilulka po styku, Neplodnost, IVF centra, Průběh těhotenství, Těhotenství týden po týdnu, Prohlídky a vyšetření v těhotenství , Komplikace v těhotenství, nemoci a potrat, Vývoj miminka, Sex, aktivity, cvičení v těhotenství, Výživa, péče, léky, psychika v těhotenství, Těhotenský šatník, Mateřská dovolená a rodičovský příspěvek, Příprava na porod, Výpočet termínu, Brožura a e-book 20x o těhotenství, Jména pro miminka,
Předporodní příprava krok za krokem, Kdy a jak kontaktovat v těhotenství dětského lékaře?, Věci do porodnice, Fotoseriál: V porodnici, Porod a jeho průběh, Porod video, Porod mimo porodnici, Pupečníková krev, Vyšetření novorozence po porodu, Novorozenecká žloutenka, Šestinedělí-co po porodu,
Péče o dítě, Kojení a výživa dětí, Vývoj dítěte, Dítě: 1. - 6. rok, Prohlídky-vyšetření dětí, Nemoci dětí, Otravy dětí, Očkování dětí, Potřeby pro dítě, Brožura a e-book 20x péče o dítě,
Odborník ONLINE, Porodnice, Gynekologové, Pediatři, Poradna, Lékařský slovník,
Diskuzní klub, Aktuality dne, Recepty, Vychytávky, Životní styl, Zaměstnání po porodu, Bydlení a domácnost, Celebrity, Anketa, Svatba, Happy psaní, Jazykové okénko, Finance a právo, Videa, Jména dětí, Léto s BOL, Vánoce, Výpočet BMI, Příběhy z BOL,
Aktuální akce pro děti i maminky, Vzdělání dětí, Aktivity pro děti, Hry pro děti, Omalovánky, Malování, Tvoření, Básničky, Pohádky, Knihy pro děti vydavatelství Babyonline, Školkáček ONLINE, Předškolák ONLINE, Prvňáček ONLINE, Mateřská centra, Mateřské školy, Kroužky, Tipy na výlet, Hlídání dětí, Pomoc dětem,
Související články
Očkovat či neočkovat své dítě? Jak se rozhodnout?
Zatímco dříve o očkování veřejnost příliš nediskutovala, dnes je u dětských lékařů jedno z hlavních témat. Proč se o něm nediskutovalo v dobách minulých?
Intervaly mezi očkováními
Paralen/panadol po očkování ANO či NE?
Jak/kam se očkuje?
Povinné nebo nepovinné očkování?
Měsíc očkování
Co je očkování, proč je i dnes důležité?
Očkování je důležitou součástí zdravotní prevence, jehož základním významem je předcházení některým infekčním nemocem. Výhoda očkování mnohonásobně převažuje jeho rizika, která jsou navíc zanedbatelná v porovnání s riziky při prodělání infekčního onemocnění u neočkovaného jedince.
Je očkování u dětí povinné?
Novinky v očkování dětí 2018
Očkovací kalendář
Proti kterým nemocem se dnes děti povinně očkují, kdy, v jakých intervalech a v kolika dávkách?
Jaký režim dodržovat těsně před očkováním?
Hexavakcína
Kdy lze začít u dětí s nadstandardním očkováním?
Jak připravit dítě na očkování?
Očkovat nebo neočkovat? Imunitní reakce po očkování a při nemoci
Jak ovlivňuje vakcina imunitní a nervový systém? Kdy neočkovat? Nechat dítě záměrně nakazit infekcí?
Očkování proti tuberkulóze - proč bylo zrušeno?
Počátky očkování, úmrtnost na onemocnění dříve a v současnosti, složení vakcín dříve
Proč a kdy se začalo očkovat? Jaká byla úmrtnost na jednotlivá onemocnění před zavedením očkování, jaká je dnes? Vývoj a složení vakcín. Co obsahovala první vakcína? Bylo její použití schválené?
Očkování na cesty
Očkujeme své děti … ale nezapomínáme chránit i své rodiče?
Vakcinace je hlavně pro malé děti. To nám většinou odpovědí naši rodiče nebo prarodiče. Přitom zatímco u malých dětí se imunitní systém teprve vytváří, u starších osob imunita klesá úměrně s věkem. Očkování patří k účinným formám prevence v otázce předcházení nejrůznějších nemocí.
Očkování z pohledu dětských lékařů - je nutno se očkování bát?
Čeho se po očkování vyvarovat?
Hliník a rtuť ve vakcínách. Může se stát očkovaný přenašečem nemoci?
Rtuť ve vakcínách. Hliník – kam jde po vpichu, vliv na nervové buňky, jak se vyloučí. Může se stát očkovaný přenašečem nemoci?
Je pneumokok náš kamarád? Co může nastat a co dělat, když mám v krku pneumokoka?
Skoro to tak vypadá. Pneumokoka si v nosohltanu hýčká až 30-60 % zdravých dětí a 10 % zdravých dospělých. Jak to, že tito lidé neonemocní?
Typy vakcín
Rotaviry a pneumokoky ohrožují malé děti
Termíny očkování
Měsíc očkování II.
Očkování proti chřipce - ANO či NE? Kdy? Na jak dlouho nás očkování chrání?
Fakta a mýty o očkování
Kdy dítě neočkovat?
Další doporučená očkování
Jaké mohou být reakce po očkování a jak je řešit?
Režim dítěte po očkování
Úhrada očkování dětí zdravotními pojišťovnami
Očkovat nebo neočkovat