Inzerce
Inzerce
Inzerce

Představujeme předškolačku Káťu

Zdravím maminky a tatínky BOL,

děkuji Babyonline za možnost účastnit se Předškoláka ONLINE a sdílet s Vámi naše pokroky a nadšení každý měsíc.

Inzerce

Jmenuji se Lenka, je mi 33 let a mám dvě dcerky. Mladší dceři Elišce budou za měsíc a půl 3 roky a nastoupí do školky. Kačenka se narodila v červnu 2018, je jí 5 let a letos ve školce patří do třídy předškoláků.

Jaké má Kačenka záliby?

Kačenka je moc šikovná a hodná holčička, empatická, poslouchá a ráda se učí novým věcem. Ale samozřejmě jako každé dítě umí občas zazlobit. Od jejích 3 let jsme začali kupovat dětské časopisy, oblíbila si je natolik, že tato činnost se stala naší každodenní náplní. Dále ji baví jezdit na koloběžce, na kole (tyto aktivity zastává tatínek), chodit na procházky, nebo hrát deskové hry. 

Inzerce

Jak vypadá náš týden?

Školku máme v místě bydliště, chodíme alespoň jednu cestu denně pěšky, dvakrát v týdnu chodí Káťa po obědě domů, ostatní dny tam spinká do odpoledne. Po školce v závislosti na počasí jdeme buď na hřiště, na zahradu, k babičce a nebo domů. Zatím žádné kroužky nenavštěvuje. Dopoledne ve školce chodí Kačenka cvičit do tělocvičny a věnují se přípravě do školy. Nicméně mají na nástěnce vyvěšený seznam činností, které by měl předškolák trénovat doma.

Inzerce

Jak se připravujeme na školu? Co Káťa zvládá a s čím náme ještě problémy?

Káťa ráda plní úkoly v časopisech, dokáže u toho vydržet i déle než 30 minut. Pozná již všechna písmenka abecedy, umí počítat do 100, zvládá příklady s počítáním do 10 a nyní už i přečte pár slov napsaných tiskacími písmeny. U psaní písmen a číslic se Kačenka občas splete a napíše je jinak, neumí si ještě zavazovat tkaničky. Nejčastěji sedíme u jídelního stolu, kde nedosáhne na zem, ale má pod nohama stupínek. Píše pravou rukou a převážně obyčejnou tužkou.

A jdeme se podívat, co nám vše přišlo. Kačka se nemůže dočkat a chce už začít.

Inzerce

Maminka Lenka a Káťa

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2023/2024 Předškolačka Káťa - diskuze

Poradna

Hematom

| Matyskova | 10.06.2024, 21:21

Dobrý večer, chtěla jsem se zeptat, je mi 32 let a jsem v 9 týdnu. Dnes ráno chvilkové křeče ( nic hrozného) jen jsem si musela na chvilku sednout aby se to uklidnilo. Po hodině jsem šla na záchod a měla jsem moč s krví samozřejmě hned panika a gynekologie, neschopenka a klidový režim. Mam hematom, ( nevím jak velký) mimčo je v pořádku. Dostala jsem zaváděcí tablety Utrogestan, týden ( od první prohlídky) už beru femibion + prášky na ředění krve jelikož mám před čtyřmi lety operovany aneurysma na krční tepně. Kromě zácpy žádné potíže nemám a na tu už mám také sirup. Od rána už nebyla žádná krev. Zapomněla jsem se zeptat zda mohu spat ležet na boku nebo musím na zádech a pokuď budete mít nějaké rady co mohu ještě udělat pro to aby to bylo v pořádku budu moc ráda, další kontrolu mam za týden v pondělí moc děkuji za odpověď Matyskova

Dobrý den,

můžete ležet, jakkoliv je Vám příjemné, na hematom to nemá žádný vliv, dále bych žádná zvláštní opatření než ta, co již máte, neviděla za nutné, šetřit se, odpočívat, nesportovat, nezvedat těžká břemena. Držím palce.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 11.06.2024, 11:06
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×