Inzerce
Inzerce
Inzerce

Představujeme předškolačku Káťu

Zdravím maminky a tatínky BOL,

děkuji Babyonline za možnost účastnit se Předškoláka ONLINE a sdílet s Vámi naše pokroky a nadšení každý měsíc.

Inzerce

Jmenuji se Lenka, je mi 33 let a mám dvě dcerky. Mladší dceři Elišce budou za měsíc a půl 3 roky a nastoupí do školky. Kačenka se narodila v červnu 2018, je jí 5 let a letos ve školce patří do třídy předškoláků.

Jaké má Kačenka záliby?

Kačenka je moc šikovná a hodná holčička, empatická, poslouchá a ráda se učí novým věcem. Ale samozřejmě jako každé dítě umí občas zazlobit. Od jejích 3 let jsme začali kupovat dětské časopisy, oblíbila si je natolik, že tato činnost se stala naší každodenní náplní. Dále ji baví jezdit na koloběžce, na kole (tyto aktivity zastává tatínek), chodit na procházky, nebo hrát deskové hry. 

Inzerce

Jak vypadá náš týden?

Školku máme v místě bydliště, chodíme alespoň jednu cestu denně pěšky, dvakrát v týdnu chodí Káťa po obědě domů, ostatní dny tam spinká do odpoledne. Po školce v závislosti na počasí jdeme buď na hřiště, na zahradu, k babičce a nebo domů. Zatím žádné kroužky nenavštěvuje. Dopoledne ve školce chodí Kačenka cvičit do tělocvičny a věnují se přípravě do školy. Nicméně mají na nástěnce vyvěšený seznam činností, které by měl předškolák trénovat doma.

Inzerce

Jak se připravujeme na školu? Co Káťa zvládá a s čím náme ještě problémy?

Káťa ráda plní úkoly v časopisech, dokáže u toho vydržet i déle než 30 minut. Pozná již všechna písmenka abecedy, umí počítat do 100, zvládá příklady s počítáním do 10 a nyní už i přečte pár slov napsaných tiskacími písmeny. U psaní písmen a číslic se Kačenka občas splete a napíše je jinak, neumí si ještě zavazovat tkaničky. Nejčastěji sedíme u jídelního stolu, kde nedosáhne na zem, ale má pod nohama stupínek. Píše pravou rukou a převážně obyčejnou tužkou.

A jdeme se podívat, co nám vše přišlo. Kačka se nemůže dočkat a chce už začít.

Inzerce

Maminka Lenka a Káťa

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2023/2024 Předškolačka Káťa - diskuze

Poradna

Řídká stolice

| anickaa90 | 02.12.2023, 08:08

Dobrý den, od včerejška má můj syn tuto stolici, je plně kojeny, zítra mu bude 7 týdnů, stolice nezapáchá. Mam se začít hodně stresovat a ihned vyhledat lékaře? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto věku může být stolice i takto řídká, je odrazem výživové hodnoty mateřského mléka, doporučila bych mamince výživově hodnotnou stravu, pak se stolice upraví. Pokud nebude efekt, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 02.12.2023, 17:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×