Inzerce
Inzerce
Inzerce

Ve čtvrtém měsíci předškolní přípravy už Kačenka umí básničku na rozcvičení ruky nazpaměť

Kačenka už ví, že před psaním je vždy potřeba procvičit ruku. Pozná už také geometrické tvary a paměť má jako slon. S Praktikem pro život si tentokrát zopakovala chování na silnici a dny v týdnu. Obojí zvládla také na jedničku, zato u cviku klády měla Kačenka trochu strach, ještě na tom s maminkou zapracují.

 

Inzerce

Milí čtenáři BOL, 

máme za sebou prosinec a čtvrtý měsíc testování Předškolákových týdeníčků.

Inzerce

Rozcvičovací básničku už Kačenka umí nazpaměť

Jako vždy mě Kačka upozorní, že musíme nejprve procvičit básničku. Už ji umí nazpaměť. V sešitu Jízda tužkou tentokrát kreslila vajíčka, bludiště na obě strany a poté spojování děr. Musím ji pochválit, zvládla to na výbornou.

Jak procvičujeme hlavičku?

V sešitu Hlavičkové úkoly si procvičila geometrické tvary, poznala úplně všechny, dále si vystřihla a nalepila domino se zvířátky. Vyšlo jí to na první pokus, domino zná a ví, jak se hraje. Zkusily jsme si zahrát hru na schovávání předmětů a procvičování paměti. Rozložily jsme si pět předmětů na stůl, zavřela oči a já jsem jí nějaký předmět schovala nebo ho otočila a ona musela poznat, co tam je jiného. Zvládla to bez potíží.

Inzerce

Praktik pro život s prstem v nose!

Praktik pro život byl tentokrát zaměřen na chování v dopravě, druhy jídla přes den, názvy dnů v týdnu. Kačka věděla všechno, nic ji nezaskočilo. Věděla, jaké barvy jsou na semaforu, dokázala vyjmenovat dny v týdnu, jak jdou za sebou.

Inzerce

Na překonání strachu ještě budeme pracovat

Cviky v Pohybovkách byly zaměřené na zdatnost a obratnost. U cviku klády měla trochu strach, když jsem jí zvedla za nohy. To bych s ní ráda překonala, aby ten strach neměla. U kříženého pohybu se jí trochu motaly nohy a ruce, ale pak už na to přišla.

S kosmickou mapou pomáhala i sestřička

Součástí týdeníčků je také vesmírná mapa, kde si lepí děti samolepky za každý zvládnutý týden v sešitech. Měly jsme jich hodně nenalepených, a tak jí pomáhala i mladší sestřička.

Tak zase za měsíc ahoj!

maminka Lenka s Kačenkou

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

4. Ve čtvrtém měsíci předškolní přípravy už Kačenka umí básničku na rozcvičení ruky nazpaměť - diskuze

Poradna

Cysty na mozečku

| Jandulka30 | 20.06.2024, 11:06

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jsem 20+4 a našly naší princezně cysticky na mozecku a doktor mi řek že by bylo lepší podstoupit odběr plodové vody ale mam strach a hlavně říkal že do 24 týdne by měly zmizet tak si myslí že je zbytečné riskovat a chodit na plodovou vodu jakej máte nazor vy mockrát děkuji

Dobrý den,

já Vám samozřejmě v rámci internetové poradny nemohu říkat, co máte či nemáte dělat, nicméně odběr plodové vody patří mezi nízké rizikové výkony v těhotenství. Řiďte se doporučením Vašeho ošetřujícího lékaře.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 20.06.2024, 10:52
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×