Inzerce
Inzerce
Inzerce

Káťa se seznámila s Předškolákovými týdeníčky, přípravu vždy začíná uvolněním ruky

Úkoly z Týdeníčků Káťa plní vždy v pondělí po školce. Řádně si nachystá stůl a na rozcvičení ruky začíná Jízdou tužkou. Poté přijde na řadu zamyšlení s Hlavičkovými úkoly, tentokrát Káťa zkoušela rýmy a protiklady. S Praktikem pro život si procvičila stolování a slušné chování a do pohybových úkolů se zapojuje i Kátina mladší sestřička.

 

Milí čtenáři BOL, 

Inzerce

první měsíc utekl jako voda a s Káťou se jdeme podělit o dojmy z Předškolákových týdeníčků.

Jak cvičení s Týdeníčky probíhá?

Publikace obsahuje čtyři sešity. Jedná se o Jízdu tužkou, Hlavičkové úkoly, Praktik pro život a Pohybovky. V každém sešitu naleznete jednu stranu A4 k vyplnění na daný týden. Nejedná se o časově náročnou činnost, stačí věnovat 5 minut jednomu sešitu maximálně čtyřikrát v týdnu. A nebo jako u nás si vypracovat úkoly v jeden den, a pak už jen čekat na další pondělí. 

Inzerce

Začínáme vždy pořádnou přípravou

Každé pondělí odpoledne po školce si Káťa připraví vše, co bude potřebovat k vyplňování. Jelikož sedí u velkého jídelního stolu, má pod nohama stupínek, aby měla nohy „na zemi“. Začínáme vždy se sešitem Jízda tužkou, procvičíme a uvolníme ruce podle říkanky na začátku sešitu a pokračujeme grafomotorickým cvičením. Káťa píše s ergonomickou tužkou Stabilo a dobře se jí drží a píše.

Inzerce

Hlavičkové úkoly a Praktik pro život

V Hlavičkových úkolech si procvičila stříhání, lepení a také uvažování. Probraly jsme protiklady, rýmy a rozdíl mezi slovy plný a prázdný. Zkusily jsme si také praktický úkol, kdy jsme naplnily pět sklenic různým množstvím vody a Káťa je seřadila od skoro prázdné po úplně plnou. Praktik pro život nás seznámil například se slušným chováním, stolováním. O víkendech má Káťa na starosti přípravu příborů na stůl pro celou rodinu, tak to pro ni byla hračka. 

Inzerce

Udržujeme aktivní režim nejen s Pohybovkami

Pohybovky si velmi oblíbila, cvičí i její mladší sestřička. Každý týden si procvičíme všechny předchozí cviky a k tomu připojíme nový. Prozatím zvládá všechna zadání na jedničku a těší se na další úkoly. V září se počasí vydařilo, a tak jsme chodily často po školce na hřiště, kde se holky vyřádily. Doma jsme často tvořily a malovaly obrázky s podzimní tématikou a pak si je vystavily na naší nástěnce na chodbě.

Mějte se hezky,

Maminka Lenka a Káťa

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

1. Káťa se seznámila s Předškolákovými týdeníčky, přípravu vždy začíná uvolněním ruky - diskuze

Poradna

Řídká stolice

| anickaa90 | 02.12.2023, 08:08

Dobrý den, od včerejška má můj syn tuto stolici, je plně kojeny, zítra mu bude 7 týdnů, stolice nezapáchá. Mam se začít hodně stresovat a ihned vyhledat lékaře? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto věku může být stolice i takto řídká, je odrazem výživové hodnoty mateřského mléka, doporučila bych mamince výživově hodnotnou stravu, pak se stolice upraví. Pokud nebude efekt, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 02.12.2023, 17:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×