Inzerce
Inzerce
Inzerce

V rámci únorových výzev Předškolákových týdeníčků se Káťa naučila vázat tkaničky

Kačenka je velmi pilná, úkoly v Předškolákových týdeníčcích zvládá levou zadní. Naučila se dokonce už i vázat tkaničky. Při psaní si dává pozor na úchop tužky, pro určování slabik a písmen používá také Písmenkové kartičky a velkou inspirací jsou pro ni i videa od doktorky Martincové na Facebooku a Instagramu.

 

Milí čtenáři BOL, 

Inzerce

je tu další měsíc za námi. Pilně pracujeme s Předškolákovými týdeníčky a blíží se nám termín zápisu do první třídy, který proběhne na začátku dubna.

Kačenka už umí vázat tkaničky!

Ještě než procvičíme ruce a prstíky, vezme si Kačka pomůcku na zavazování tkaniček a trénuje. Již se to naučila, má z toho radost a já také. Do vesmírné samolepkové mapy si nalepila velkého mimozemšťana jako odměnu za dosažení náročného úkolu.

Inzerce

S grafomotorikou si Káťa hravě poradila

V sešitu Jízda tužkou jsme procvičovaly grafomotorická cvičení na rovné a šikmé čáry, kolečka, ale také jsme jezdily autem do kopce a z kopce a obtahovaly krokodýlí zuby. Nebyla to jednoduchá cvičení, ale Kačka si s tím hravě poradila. Při psaní dáváme pozor na správné držení, nesmí tolik tlačit prstem na tužku, aby se jí lépe psalo.

Inzerce

Pro cvičení hlavičky používáme Písmenkové kartičky a videa doktorky Martincové

Hlavičkové úkoly byly tentokrát zaměřeny na pozornost a postřeh, zrakové vnímání, počty, rýmy. Tento typ úkolů dceru velmi baví a má je vždy rychle a správně vyplněné.

Inzerce

Pomocné kartičky si stříhá a lepí sama. Využily jsme opět také Písmenkové kartičky, zkoušely jsme asociace, počáteční a koncová písmena, slabiky. Inspirací, jak pracovat s kartičkami, jsou videa, která točí paní doktorka a zakladatelka BOL Jana Martincová a vkládá je na Facebook a Instagram Pro chytré hlavičky.

Káťa už umí měsíce v roce i slušné chování

Se sešitem Praktik pro život jsme si povídaly o tom, jaké máme roční období a co je pro ně typické, co se děje s přírodou, posloupnost měsíců v roce. Překvapilo mě, že Káťa již umí vyjmenovat měsíce, jak jdou za sebou. Ve školce je totiž paní učitelka naučila písničku, kde se zpívá o měsících, a tím si to krásně zapamatovala. Také jsme si povídaly, že je neslušné skákat do řeči, když druhý telefonuje. To občas Káťa dělá, a tak to stále opakujeme.

V Pohybovkách trénujeme tleskačku, leh-sedy, ty ze začátku moc nešly. Venku na zahradě si házíme a kopeme míčem.

Tak zase za měsíc ahoj

maminka Lenka s Kačenkou

 

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

6. V rámci únorových výzev Předškolákových týdeníčků se Káťa naučila vázat tkaničky - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×