Inzerce
Inzerce
Inzerce

Ve druhém měsíci předškolní přípravy mají u Káti největší úspěch Pohybovky

Kačenka nikdy nevynechá rozcvičení prstíků před psaním podle básničky v Jízdě tužkou. Na rovných čárách a poznávání ovoce a zeleniny ještě bude muset zapracovat, naopak logopedii, tvary a protiklady zvládá výborně. Nejoblíbenější jsou u Káti ale Pohybovky, vždy kromě nového cviku zopakuje i všechny předchozí.

 

Milí čtenáři Babyonline, 

Inzerce

druhý měsíc předškoláka je za námi a my se s Vámi jdeme podělit o naše poznatky z Předškolákových týdeníčků.

Jak se na úkoly připravujeme?

Začínáme rozcvičením prstíků před psaním pomocí básničky, která je na první straně Jízdy tužkou. To dceru velmi baví a vždy si o ni řekne, abychom na to nezapomněly. Tento měsíc se učila psát dlouhé rovné čáry. Pokud byla cesta vytečkovaná, tak to obtáhla hezky, ale když musela dělat čáry sama, tak už s tím měla trošku problémy a mezery mezi čárami byly různě široké. Ale to časem zlepšíme.

Inzerce

Hlavičku jsme potrápily sykavkami, tvary a protiklady

V Hlavičkových úkolech jsme si opakovaly výslovnost písmen C, S a Z, se kterými nemá problém. Kačenka začala chodit na logopedii před rokem a naučila se je vyslovovat správně. Dále si procvičila protiklady, názvy geometrických tvarů a složila různé obrázky dle vlastní fantazie.

Inzerce

Ovoce a zeleninu stále procvičujeme

V další části Praktik pro život bylo téma ovoce a zelenina. To probírali současně také ve školce. Ze začátku si nebyla úplně jistá ve všem, ale řekly jsme si rozdíly, naučila jsem ji pomůcku, pomohlo to. Občas ještě procvičujeme i na procházce nebo po cestě autem.

Inzerce

Nejoblíbenější jsou u nás Pohybovky

Nejoblíbenější činností jsou však Pohybovky. Zatím si vždy zopakujeme všechny cviky od prvního týdne a přidáme nový. Nejvíce Káťu bavil z nových cvičení skok do dálky snožmo a letadlo s pomocí židle. Zlepšila se ve stoji na jedné noze, získala stabilitu a  zvládne u toho zatleskat i zamávat.

Jak jinak trávíme volný čas?

V říjnu jsme ve volném čase tvořily, vyráběly jsme podzimní dekorace a vyřezávaly dýni. Chodili jsme na procházky po okolí s naším bernardýnem a s dětmi jsme si taky udělali výlet do zábavního parku Majaland u Prahy.

Tak zase za měsíc ahoj!

maminka Lenka s Kačenkou

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2. Ve druhém měsíci s Předškolákovými týdeníčky mají u Káti největší úspěch Pohybovky - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×