Inzerce
Inzerce
Inzerce

Ve druhém měsíci předškolní přípravy mají u Káti největší úspěch Pohybovky

Kačenka nikdy nevynechá rozcvičení prstíků před psaním podle básničky v Jízdě tužkou. Na rovných čárách a poznávání ovoce a zeleniny ještě bude muset zapracovat, naopak logopedii, tvary a protiklady zvládá výborně. Nejoblíbenější jsou u Káti ale Pohybovky, vždy kromě nového cviku zopakuje i všechny předchozí.

 

Milí čtenáři Babyonline, 

Inzerce

druhý měsíc předškoláka je za námi a my se s Vámi jdeme podělit o naše poznatky z Předškolákových týdeníčků.

Jak se na úkoly připravujeme?

Začínáme rozcvičením prstíků před psaním pomocí básničky, která je na první straně Jízdy tužkou. To dceru velmi baví a vždy si o ni řekne, abychom na to nezapomněly. Tento měsíc se učila psát dlouhé rovné čáry. Pokud byla cesta vytečkovaná, tak to obtáhla hezky, ale když musela dělat čáry sama, tak už s tím měla trošku problémy a mezery mezi čárami byly různě široké. Ale to časem zlepšíme.

Inzerce

Hlavičku jsme potrápily sykavkami, tvary a protiklady

V Hlavičkových úkolech jsme si opakovaly výslovnost písmen C, S a Z, se kterými nemá problém. Kačenka začala chodit na logopedii před rokem a naučila se je vyslovovat správně. Dále si procvičila protiklady, názvy geometrických tvarů a složila různé obrázky dle vlastní fantazie.

Inzerce

Ovoce a zeleninu stále procvičujeme

V další části Praktik pro život bylo téma ovoce a zelenina. To probírali současně také ve školce. Ze začátku si nebyla úplně jistá ve všem, ale řekly jsme si rozdíly, naučila jsem ji pomůcku, pomohlo to. Občas ještě procvičujeme i na procházce nebo po cestě autem.

Inzerce

Nejoblíbenější jsou u nás Pohybovky

Nejoblíbenější činností jsou však Pohybovky. Zatím si vždy zopakujeme všechny cviky od prvního týdne a přidáme nový. Nejvíce Káťu bavil z nových cvičení skok do dálky snožmo a letadlo s pomocí židle. Zlepšila se ve stoji na jedné noze, získala stabilitu a  zvládne u toho zatleskat i zamávat.

Jak jinak trávíme volný čas?

V říjnu jsme ve volném čase tvořily, vyráběly jsme podzimní dekorace a vyřezávaly dýni. Chodili jsme na procházky po okolí s naším bernardýnem a s dětmi jsme si taky udělali výlet do zábavního parku Majaland u Prahy.

Tak zase za měsíc ahoj!

maminka Lenka s Kačenkou

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2. Ve druhém měsíci s Předškolákovými týdeníčky mají u Káti největší úspěch Pohybovky - diskuze

Poradna

Řídká stolice

| anickaa90 | 02.12.2023, 08:08

Dobrý den, od včerejška má můj syn tuto stolici, je plně kojeny, zítra mu bude 7 týdnů, stolice nezapáchá. Mam se začít hodně stresovat a ihned vyhledat lékaře? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den,

v tomto věku může být stolice i takto řídká, je odrazem výživové hodnoty mateřského mléka, doporučila bych mamince výživově hodnotnou stravu, pak se stolice upraví. Pokud nebude efekt, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 02.12.2023, 17:00
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×