Inzerce
Inzerce
Inzerce

Ve třetím měsíci předškolní přípavy maminka Lenka u Káti pozoruje viditelné zlepšení v grafomotorice i rovnováze

Káťa má za sebou již třetí měsíc s Předškolákovými týdeníčky. Podle básničky se naučila správně držet tužku a zvládne nakreslit krásné kruhy. Protiklady a rozdíly jsou pro ni hračka, jen s písmenem R trochu bojuje. Zavazování tkaniček také ještě bude chtít trénink, ke cvičení používá papírovou botu. Také v rovnováze si je Káťa jistější a Pohybovky ji stále moc baví.

 

Milí čtenáři BOL, 

Inzerce

pokračujeme úspěšně dál a Kačenka dokončila třetí měsíc s Předškolákovými týdeníčky.

Správně chytit tužku a hurá na sněhuláka

Správný úchop je důležitý pro psaní, dbáme tedy na to, aby Kačka držela tužku správně. S  tím nám pomáhá jako vždy básnička na první straně sešitu Jízdy tužkou. Tento měsíc jsme malovaly hodně kruhy na obě strany. Vidím pokroky, že si je jistější. Chválila jsem ji za pěkně namalovaného sněhuláka.

Inzerce

Ani mladší sestřička nezahálí

Prstíky si s námi procvičuje i mladší dcera Eliška, které jsou 3 roky. Ta si připravuje pracovní sešit Říkačky pro chytré hlavičky a říká, že má také svoje Týdeníčky. Stejně jako Kačenka ráda plní úkoly (na ukázku strašidelný hrad).

Inzerce

S logopedií zatím trochu bojujeme

V Hlavičkových úkolech měla Káťa problém s úkolem na procvičování písmena R, které nyní trénujeme na logopedii a zatím jí to jde jen u pár slov. Vypravovat děj podle obrázku se jí moc nechtělo, zato poznala všechny kytičky. S protiklady a hledáním rozdílů také problémy neměla.

Zavazování tkaniček ještě musíme trénovat

Zavazovat tkaničky Kačenka ještě neumí, ale vyzkoušela si to na pomůcce - papírové boty přiložené u týdeníčků. Musíme ještě trénovat. Určovala, do jakých místností patří jednotlivé předměty a popovídaly jsme si o tom, z čeho jsou vyrobeny. Dále určila pořadí, jak se má Chytroočko obléct, když půjde v zimě ven. Tyto všechny aktivity se nacházejí v sešitu Praktik pro život.

Inzerce

S Pohybovkami jsme se hodně nasmály

Pohybovky nás stále baví a jsou vidět pokroky. V rovnováze si je Káťa jistější. Nejvíc ji bavila chůze s předmětem na hlavě. Vzala si kostičku lega a zkoušela s ní chodit i sedat. Hodně jsme se u toho nasmály.

Tak zase za měsíc ahoj!

maminka Lenka s Kačenkou

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Na Facebooku se můžete také zapojit do skupiny Předškolní příprava 2023/24 a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

3. Ve třetím měsíci předškolní přípavy maminka Lenka u Káti pozoruje viditelné zlepšení v grafomotorice i rovnováze - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. S přítelem jsme měli nechráněný styk který trval zhruba 5 minut, do mě se ale neudělal je si tím jistý penis vytáhnul zhruba 3 sekundy před jeho vyvrcholením, stalo se to dva dny zpátky a já těhotná být nechci ani přítel o to nestojí byl by to průser jsme oba celkem v mladém věku. Chci se zeptat jestli mohu být těhotná a jaké je procento toho ze bych opravdu těhotná byla? Dekuji za odpověď.

Dobrý den,

procentuální šanci na otěhotnění Vám opravdu stanovit nedokážu. Stát se to může i nemusí. Pokud je pro Vás těhotenství velmi nežádoucí, tak do 72 hodin lze užít tzv. postkoitální antikoncepci, kterou lze zakoupit v lékárně.

Pro příště doporučuji užít nějakou formu antikoncepce – zvážit pravidelné užívání hormonální antikoncepce či užívání pomůcek bariérových (např. kondom).

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 24.02.2024, 13:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×