Inzerce
Inzerce
Inzerce

Představení Andrey, její jídelníček a aktivity

Jmenuji se Andrea. Jsem pyšnou mámou tří dětí, z toho už dvou odrostlejších kluků a jednoho 4měsíčního miminka, mé malé princezny.

Vzhledem k tomu, že jsme po dlouhém a usilovném snažení museli kojení ukončit, rozhodla jsem se zhubnout a vrátit se zpět do formy. 

Mým cílem je zhubnout 16 kg

Tato cesta je pro mne pomyslným bičem, neboť být pod něčí kontrolou je jistý závazek. Mým cílem je zhubnout aspoň 16 kg, abych se z nynějších 76 kg dostala na 60 kg, neboť nechci být jen pyšnou mámou, ale chci být také pyšná i sama na sebe. 

Manžel s touto variantou příliš nesouhlasil, ale jsem tvrdohlavý Býk, a když se do něčeho zakousnu, jdu si tvrdě za svým.

Inzerce

Kde a jak žiji

Pocházím ze Sokolova, ale žiji ve Zlíně, kde také pracuji. Ke své práci, která se týká zdravotnictví, bych se chtěla brzy vrátit, i když zatím ne na celý úvazek. Chci si to malinké pořádně užít, ale přitom nevypadnout tak úplně z pracovního procesu.

Mám spoustu neřestí

Hubnutí nebude pro mne až tak jednoduché, mám spoustu neřestí, které se týkají takového pozobávání, a také miluji čokoládu, na které jsem téměř závislá, ale snad vše zvládnu. Dělám to přeci pro sebe a své zdraví.

Moje pohybové aktivity

Co se týče pohybu, nejsem na tom zrovna nejlépe. Od posledního porodu mi malinko vyhřezla ploténka, proto jsem opatrná, co se týče posilování břicha, ale toužím po tzv. pekáči, tak se budu hodně snažit. Dříve jsem také chodila pravidelně na H.E.A.T., ale vydržela jsem maximálně 30 minut, než jsem kolabovala. Zkusila jsem i běh, bydlíme v chatové části, takže spousta přírody okolo, ale také mi to překazily kolapsy, proto mi zbyla chůze. Miluji pěší turistiku, posilování, pokud možno v domácích podmínkách, neboť dostat se někam s miminkem není jednoduché.

Počáteční hodnoty

Údaje / kontrola

Červenec 2016

počáteční hodnoty

Srpen 2016 Září 2016
Váha 74,6 kg    
Výška 168 cm    
Pas 92 cm    
Boky  100 cm    
Prsa 98 cm    
BMI 26,4    

Věk: skutečný 38 let / metabolický dle váhy 47 let

Andrea

Co ukazuje váha Tanita?

procento tuku Procento tělesného tuku 34,6 %
tělesná hmotnost Tělesná hmotnost 74,6 kg
procento vody Procento celkové tělesné vody 48 %
viscerální tuk Hodnota útrobního (viscerálního) tuku 5,5
 svalová hmota Svalová hmota ukazuje hmotnost svalů v těle 46,3 kg
 somatotyp Somatotyp 2 - středně obézní
 kostní hmota Kostní hmota 2,5
denní příjem kalorií Denní příjem kalorií 6176 kJ/1476 kcal

 

procento tuku Procento tělesného tuku je množství tělesného tuku v poměru k tělesné hmotnosti.
tělesná hmotnost Tělesná hmotnost
procento vody Procento celkové tělesné vody je celkové množství tekutiny v lidském těle vyjádřené jako procentní podíl její celkové hmotnosti. Hladina vody v těle přirozeně kolísá během dne a noci. Průměrné hodnoty: Ženy: 45–60 % Muži: 50–65 %
viscerální tuk Hodnota útrobního (viscerálního) tuku ukazuje množství útrobního tuku v těle. Útrobní tuk je tuk v břišní dutině, který obklopuje vnitřní orgány. Udržování jeho množství na přípustné hodnotě pomáhá snižovat riziko srdečních chorob, vysokého krevního tlaku, diabetu 2. typu.
 svalová hmota Svalová hmota ukazuje hmotnost svalů v těle. Jak se vaše svalová hmota zvyšuje, vaše energetická  spotřeba se zvyšuje a pomáhá snížit přebytek tělesného tuku a zhubnout zdravým způsobem.
 somatotyp Somatotyp. Tato funkce porovnává množství tělesného tuku a svalovou hmotu v těle. Při zvýšené aktivitě se sníží množství tělesného tuku. I když se hmotnost nemění, může se měnit svalová hmota či podíl tělesného tuku, což zlepšuje zdravotní stav a snižuje riziko některých onemocnění. 1 - trochu obézní, 2 - středně obézní, 3 - hodně obézní, 4 - málo pohybu, málo svalů a průměrné % tělesného tuku, 5 - standard, průměrné svaly a průměrné % tělesného tuku, 6 - hodně svalnatý a průměrné % tělesného tuku (sportovec)
7 - hubený, málo svalů a málo tuku, 8 - hubený a svalnatý (sportovec), 9 - hodně svalnatý (sportovec)
 kostní hmota Kostní hmota ukazuje hmotnost kostí v těle (úroveň kostních minerálů, množství kalcia a ostatních minerálů). Výzkumy prokázaly, že cvičení a tím rozvoj kostní tkáně pomáhá k vývinu silnějších a zdravějších kostí. Protože struktura kostí se nemění v krátkém časovém úseku, je důležité dlouhodobě rozvíjet a udržovat zdravé kosti vyváženou stravou a pravidelnou dostatečnou tělesnou aktivitou. 
denní příjem kalorií Denní příjem kalorií je odhad toho, kolik kalorií můžete spotřebovat během příštích 24 hodin pro udržení aktuální hmotnosti.

Můj jídelníček

Pondělí  
snídaně hrnek asi 150 ml kefíru
svačina jablko
oběd pečené kuře /stehno asi 150 g/, vařený brambor /100g/, okurkový salát
večeře chléb s rybí pomazánkou

 

Úterý  
snídaně hrnek kefíru
svačina hrst čerstvých malin
oběd zapečené těstoviny 150 g, rajčatový salát
večeře 2 rajčata, paprika

 

Inzerce
Středa  
snídaně sklenice asi 200 ml proteinového nápoje
svačina jablko
oběd kuřecí vývar asi 200 ml, rizoto 200 g
večeře rohlík a 2 plátky šunky
 

K tomu všemu ale neustále něco pozobávám, jelikož máme zahrádku, chodím pást - maliny, borůvky, jahody, mrkev, kedluben, čerstvé zelí…

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Představení Andrey, její jídelníček a aktivity - diskuze

 • re
  Moc držím palce, já jsem se dala na cestu a mám před sebou cíl 30 kilo, tentokrát mám velké odhodlání a chci se s tím už konečně poprat :)
  mtina   | 07.09.2016 21:11:45
  Reagovat | URL příspěvku
 • hodně štěstí
  přeji hodně štěstí v hubnutí a držím pěsti!!!  Nicméně mi paní Andrea tedy "středně obézní", jak napsala váha, rozhodně nepřijde. Trochu zapracovat na břichu a bude to fajn 
  Myšice   | 07.09.2016 13:20:36
  Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Jak zdravě přibrat

| Janakolo | 10.06.2022, 11:48

Dobrý den,

po dětech jsem zhubla, aniž bych držela nějakou dietu a vážím méně, než jsem kdy vážila a to jsem vždy byla celkem hubená. Chtěla bych pár kilo (tak pět) nějak zdravým způsobem přibrat. Jím pořád stejně, pohybu mám celkem dost, snažím se víc spát, i když to se mi moc nedaří. Co byste mi doporučila? Děkuji

Dobrý den,
základním pravidlem pro zvýšení TH je, že váš energetický příjem musí být vyšší než výdej. Postup je takový, že nejdříve je nutné stanovit vaši energetickou potřebu a cíl jehož chcete dosáhnout., rozbor vašeho jídelníčku aj. Samozřejmě to lze i tzv. zdravě. Přece jenom jde o delší proces, který nelze shrnout bez potřebných informací do stručné odpovědi. Doporučuji vám se obrátit na odborníka, který vás tímto procesem provede, nejlépe nutričního terapeuta. Takové investice do sebe jistě nebudete litovat.
Jana Eliášová

Mgr. Jana Eliášová | Babyonline | 29.06.2022, 15:32
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×