Inzerce
Inzerce
Inzerce

Štěpánek nakonec bude mít odklad školní docházky

Ačkoliv vybrali rodiče Štěpánkovi alternativnější cestu vzdělávání, jak popsali v předchozím deníčku, mají pocit, že ještě není na školu zralý. Dál ale plánují pokračovat s Předškolákovými týdeníčky.

 

Štěpánek nakonec bude mít odklad

Zdravíme zase po měsíci s Předškolákovými týdeníčky.

U nás to už ale jsou spíše „předpředškolákovy“ týdeníčky. Poslední měsíc jsme totiž hodně přemýšleli nad tím, zda je Štěpánek zralý nastoupit od září do školy.

Ačkoliv máme vybranou „alternativnější“ cestu vzdělávání, tak nám zkušenosti posledních dní daly najevo, že by bylo lepší nástup do školy odložit. Štěpánek sám projevil zájem, že by rád šel do první třídy, až mu bude sedm let.

První školní den nanečisto

Byli jsme se také podívat v další škole, která splňuje naše kritéria. Velmi se nám tam líbilo a myslím, že i Štěpánkovi. Potom ale přišel „školní den nanečisto“, kdy byl Štěpánek ve škole na zkoušku. Ráno po příjezdu bohužel plakal a moc tam nechtěl. Nakonec ale zůstal, a když jsme si pro něj přijeli, byl veselý a vyprávěl, co všechno dělali. Ovšem už při odjezdu bylo vidět, že není ve své kůži a doma mu najednou vyletěla horečka. Hned jsem si ale myslela, že to rozhodně z nachlazení nebo nějaké jiné nemoci nebude. Druhý den byl hned úplně v pořádku, takže si opravdu myslím, že mu horečka vylétla ze stresu. Proto se domníváme, že ještě na školu není zralý.

S Týdeníčky ale nekončíme!

Týdeníčky ale nadále vyplňujeme a budeme v nich pokračovat, protože to Štěpánka velice baví a sám si je bere a vyplňuje. Také se už zase vrátil i k pohybovým aktivitám.

Inzerce

 

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Inzerce
 
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

6. Štěpánek nakonec bude mít odklad školní docházky - diskuze

Poradna

Otec na mateřské

| Pk8606273632 | 25.05.2023, 15:39

Dobrý den, na mateřskou dovolenou jsem nastoupila 19.2, dcera se narodila 8.4 a nyní bude k 1.6 na mateřskou přecházet manžel a já se vracím do práce. Můj dotaz zní: vyplnili jsme formulář ze stránek OSSZ, sepsali dohodu o převzetí dítěte do péče s ověřením mého podpisu a manžel to odevzdal v zaměstnání. Je to takto v pořádku?
A dále jsem se nikde nedočetla , jakým způsobem mám dát vědět OSSZ já, že MD ukončuji? Musím tam osobně, zaslat to písemně, nebo ji o tom informuje můj zaměstnavatel? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jako příjemce dávky máte povinnost OSSZ oznámit všechny skutečnosti, které mají vliv na výplatu dávky. Přesto, že by Vám peněžitou pomoc v mateřství měli přestat vyplácet dle § 36 zákona o nemocenském pojištění na základě uzavřené dohody s manželem, doporučila bych poslat ještě písemně oznámení o této změně na OSSZ. Manželovu žádost jste správně předali jeho zaměstnavateli.

 
Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 25.05.2023, 15:42
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×