Inzerce
Inzerce

Štěpánkův první měsíc předškolní přípravy

To nám to jednoho dne přinesl pošťák balíček. No a děti samozřejmě samou zvědavostí nechtěly dojíst ani svačinu a už se vrhaly na otevírání balíčku. Obsah byl sice jenom pro nejstaršího, Štěpánka, ale ten byl velice překvapený a nadšený a moc se těšil, až začneme plnit úkoly.

 

S týdeníčky pracujeme 4x týdně 

Jelikož chodí do školky jen 3 dny v týdnu, krásně nám vycházejí 4 dny na procvičování. Prvně ale byl největší úkol: najít místo, kam nalepíme plakát vesmíru, do kterého si bude Štěpánek za každý splněný úkol lepit jednu samolepku.

Překvapivě místo pohybových cvičení Štěpánek raději vybarvuje

Pak jsme se postupně vrhli na jednotlivá cvičení. Co jsme zatím vyzkoušeli, tak teda překvapivě Štěpánka moc nebaví pohybové aktivity a raději si pak obrázky blechy či čápa vymalovává. 

Co ho ale velice baví, jsou úkoly na procvičení psaní „Jízda tužkou“, kde dělá závody a počítá, za jak rychle se mu podaří trasu objet. Poznal také, že udělat rovné čáry není zas tak úplně jednoduché, ale je vidět, že ke konci to už dostal do ruky a šlo mu to lépe a lépe.

Inzerce

S geometrickými tvary si opravdu vyhrál

Hodně si také oblíbil hlavičkové úkoly a například skládání z geometrických tvarů ho zabavilo na celkem dlouhou dobu.

Velice mile mě ale překvapil, jak mu šlo cvičení v „Praktik pro život“. A myslím, že i to ho velice bavilo.

Někdy musím Štěpánka krotit, aby neměl vše hotové hned

Celkově za těch prvních pár týdnů můžeme napsat, že úkoly Štěpánka baví. Baví ho opravdu hodně a většinou nechce dělat jenom jeden, ale když už si k tomu sedne, chtěl by vyplnit pomalu celý sešit. Takže ho musím trošičku „krotit“, abychom neměli vše vyplněné už do Vánoc. A doufám, že si časem oblíbí i pohybovky.

To je zatím od nás vše a další report podáme za měsíc.

Inzerce
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

1. Štěpánkův první měsíc předškolní přípravy - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×