Inzerce
Inzerce
Inzerce

Štěpánkův první měsíc předškolní přípravy

To nám to jednoho dne přinesl pošťák balíček. No a děti samozřejmě samou zvědavostí nechtěly dojíst ani svačinu a už se vrhaly na otevírání balíčku. Obsah byl sice jenom pro nejstaršího, Štěpánka, ale ten byl velice překvapený a nadšený a moc se těšil, až začneme plnit úkoly.

 

S týdeníčky pracujeme 4x týdně 

Jelikož chodí do školky jen 3 dny v týdnu, krásně nám vycházejí 4 dny na procvičování. Prvně ale byl největší úkol: najít místo, kam nalepíme plakát vesmíru, do kterého si bude Štěpánek za každý splněný úkol lepit jednu samolepku.

Překvapivě místo pohybových cvičení Štěpánek raději vybarvuje

Pak jsme se postupně vrhli na jednotlivá cvičení. Co jsme zatím vyzkoušeli, tak teda překvapivě Štěpánka moc nebaví pohybové aktivity a raději si pak obrázky blechy či čápa vymalovává. 

Co ho ale velice baví, jsou úkoly na procvičení psaní „Jízda tužkou“, kde dělá závody a počítá, za jak rychle se mu podaří trasu objet. Poznal také, že udělat rovné čáry není zas tak úplně jednoduché, ale je vidět, že ke konci to už dostal do ruky a šlo mu to lépe a lépe.

Inzerce

S geometrickými tvary si opravdu vyhrál

Hodně si také oblíbil hlavičkové úkoly a například skládání z geometrických tvarů ho zabavilo na celkem dlouhou dobu.

Velice mile mě ale překvapil, jak mu šlo cvičení v „Praktik pro život“. A myslím, že i to ho velice bavilo.

Někdy musím Štěpánka krotit, aby neměl vše hotové hned

Celkově za těch prvních pár týdnů můžeme napsat, že úkoly Štěpánka baví. Baví ho opravdu hodně a většinou nechce dělat jenom jeden, ale když už si k tomu sedne, chtěl by vyplnit pomalu celý sešit. Takže ho musím trošičku „krotit“, abychom neměli vše vyplněné už do Vánoc. A doufám, že si časem oblíbí i pohybovky.

To je zatím od nás vše a další report podáme za měsíc.

Inzerce
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

1. Štěpánkův první měsíc předškolní přípravy - diskuze

Poradna

Noční pocení

| haliska | 02.11.2022, 07:31

Dobrý den paní doktorko, je normální že syn (4roky) mívá často ve spánku mokrá záda a za krkem jakoby se potil? Spí převážně na břichu nebo na boku a takto mokrý bývá kratce po usnutí,rano už ne.V místnosti kde spí nemá teplo,ale naopak chladněji.Nevíte,čím by to mohlo být a zda je to normální?Děkuji za odpověď.

Dobrý den. Muže to být způsobeno nedostatkem D vitaminu, nasaďte D vitamin.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 09.11.2022, 18:50
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×