Inzerce
Inzerce
Inzerce

Štěpánkův první měsíc předškolní přípravy

To nám to jednoho dne přinesl pošťák balíček. No a děti samozřejmě samou zvědavostí nechtěly dojíst ani svačinu a už se vrhaly na otevírání balíčku. Obsah byl sice jenom pro nejstaršího, Štěpánka, ale ten byl velice překvapený a nadšený a moc se těšil, až začneme plnit úkoly.

 

S týdeníčky pracujeme 4x týdně 

Jelikož chodí do školky jen 3 dny v týdnu, krásně nám vycházejí 4 dny na procvičování. Prvně ale byl největší úkol: najít místo, kam nalepíme plakát vesmíru, do kterého si bude Štěpánek za každý splněný úkol lepit jednu samolepku.

Překvapivě místo pohybových cvičení Štěpánek raději vybarvuje

Pak jsme se postupně vrhli na jednotlivá cvičení. Co jsme zatím vyzkoušeli, tak teda překvapivě Štěpánka moc nebaví pohybové aktivity a raději si pak obrázky blechy či čápa vymalovává. 

Co ho ale velice baví, jsou úkoly na procvičení psaní „Jízda tužkou“, kde dělá závody a počítá, za jak rychle se mu podaří trasu objet. Poznal také, že udělat rovné čáry není zas tak úplně jednoduché, ale je vidět, že ke konci to už dostal do ruky a šlo mu to lépe a lépe.

Inzerce

S geometrickými tvary si opravdu vyhrál

Hodně si také oblíbil hlavičkové úkoly a například skládání z geometrických tvarů ho zabavilo na celkem dlouhou dobu.

Velice mile mě ale překvapil, jak mu šlo cvičení v „Praktik pro život“. A myslím, že i to ho velice bavilo.

Někdy musím Štěpánka krotit, aby neměl vše hotové hned

Celkově za těch prvních pár týdnů můžeme napsat, že úkoly Štěpánka baví. Baví ho opravdu hodně a většinou nechce dělat jenom jeden, ale když už si k tomu sedne, chtěl by vyplnit pomalu celý sešit. Takže ho musím trošičku „krotit“, abychom neměli vše vyplněné už do Vánoc. A doufám, že si časem oblíbí i pohybovky.

To je zatím od nás vše a další report podáme za měsíc.

Inzerce
 
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

1. Štěpánkův první měsíc předškolní přípravy - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×