Inzerce
Inzerce
Inzerce

Ve třetím měsíci s Týdeníčky Štěpánek bojuje s rýmováním

Štěpánek se kvůli Vánocům a nachlazení ve třetím měsíci s Předškolákovými týdeníčky nevěnoval cvičením tak poctivě jako dříve. Pohybovky musely jít stranou, zato největší úspěch měly opět grafomotorické úkoly. 

Vánoce nás rozptylují od předškolní přípravy

Krásný vánoční čas přejeme. Máme pro vás další zprávy o naší, vlastně Štěpánkově předškolní přípravě. Jelikož už je prosinec, tak se samozřejmě veškerá pozornost přesunula k blížícím se Vánocům a Ježíškovi. Tudíž nám trošku odpadla i pravidelná příprava, ale snažili jsme se mozkové závity zapojovat i při tom nekonečném čekání na dárky.

Kvůli nachlazení spíše čteme, než procvičujeme

Bohužel, jak Štěpánka, tak i jeho sourozence dohnalo klasické podzimní nachlazení. Střídají se u nás rýma s kašlem a horečkami. Takže na procvičování nebyla moc chuť a přesunuli jsme se tentokrát ve velkém ke čtení různých vánočních knížek.

Které úkoly Štěpánka nejvíce baví?

Tentokrát jsme opět moc nepracovali s Pohybovkami, ale opět nejvíce zaujaly grafomotorické úkoly. Kroužení, obtahování a podobné je u nás prostě nejoblíbenější a u všeho Štěpánkovi nezapomínají asistovat ani mladší bráškové.

Inzerce

Co Štěpánkovi zatím nejde?

Co Štěpánkovi ale zatím moc nejde je různé rýmování. Celkově se mi zdá, že to tak nějak „neslyší“. Tím spíše je zajímavé, že zároveň už začíná pomalu sám číst a vlastně i psát. Písmenka nejen zná a umí jich napsat už hodně, ale nyní je začíná i pěkně rozeznávat ve slovech.

Štěpánek matematik

Na druhou stranu, co se týče různých úkolů s počítáním a porovnáváním, kde je více či méně, tak ty ho baví. Myslím si ale, že hlavně proto, že je má opravdu rychle splněné. Jelikož už celkem dlouho umí počítat včetně sčítání i odčítání a začíná i malou násobilku, tak jsou tyto úkoly pro něj opravdu jednoduché a je s nimi vyřízený raz dva.

Do příště tedy budeme doufám konečně opravdu zdraví a projedeme si pořádně Pohybovky.

Všem přeji krásné svátky a hodně štěstí do roku 2023.

Inzerce

 

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Inzerce

Nově se můžete zapojit také do skupiny na Facebooku Předškolní příprava - rady a zkušenosti a sdílet nápady a postřehy s dalšími rodiči.

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

3. Ve třetím měsíci s Týdeníčky Štěpánek bojuje s rýmováním - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×