Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nastoupí Štěpánek už v září do školy, nebo by bylo lepší zvolit odklad?

Štěpánek se již čtvrtý měsíc připravuje na školu s Předškolákovými týdeníčky. Stále trochu bojuje s logopedií a rodiče pro něj vybírají nejvhodnější školu. Zároveň také uvažují o možnosti odkladu.

 

Štěpánek se po Vánocích hned zase vrhnul do předškolní přípravy

Zdravíme Vás v novém roce. Co se předškolní přípravy týká, Štěpánek se na ni vrhnul hned o prázdninách. Chtěl babičce ukázat, co všechno umí a co musí jako předškolák zvládnout. Grafomotoriku tentokrát moc trénovat nechtěl. Asi to bude proto, že právě tu hodně cvičili poslední dny ve školce. Takže my se na ni spolu „vrhneme“ zase později.

Štěpánek půjde na logopedii

Obdrželi jsme také hodnocení ze školky a dostali jsme doporučení objednat Štěpánka na logopedii. To jsme také hned udělali a koncem ledna nás čeká první návštěva. Moc mu nejde písmenko „R“ a občas špatně skloňuje. Samozřejmě ještě tentýž den, co jsem ho objednala, najednou přišel s tím, že už mu „R“ jde. Byla jsem velmi překvapená, neumí ho tedy na 100 %, ale snaží se, a jde mu to čím dál tím lépe. Možná ho i díky tomuto bavila cvičení, kde je čtení a on podle obrázků doplňoval slova.

Jakou školu vybrat?

Poslední dobou také čím dál víc řešíme výběr školy a zda nebude mít Štěpánek odklad. Co se výběru týká, tak rozhodně neplánujeme klasickou státní školu, ale vybíráme z Asociace svobodných demokratických škol a jim podobných, které se nacházejí v našem dosahu. Štěpánek je sice velmi chytrý, ale také velmi citlivý a 7 let mu bude až v červenci. Proto nás čeká také návštěva pedagogicko-psychologické poradny a uvidíme, jak se ještě rozhodneme.

Štěpánek pekařem

A samozřejmě nesmí krom učení chybět ani nějaká ta zábava. Kluci s oblibou pomáhají v kuchyni, tak si Štěpánek upekl svoji první buchtu. Dobrou chuť.

Inzerce

Ahoj zase za měsíc.

 

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Inzerce

Zapojte se do skupiny na Facebooku Předškolní příprava - rady a zkušenosti a sdílejte nápady a postřehy s dalšími rodiči!

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

4. Nastoupí Štěpánek už v září do školy, nebo by bylo lepší zvolit odklad? - diskuze

Poradna

Otec na mateřské

| Pk8606273632 | 25.05.2023, 15:39

Dobrý den, na mateřskou dovolenou jsem nastoupila 19.2, dcera se narodila 8.4 a nyní bude k 1.6 na mateřskou přecházet manžel a já se vracím do práce. Můj dotaz zní: vyplnili jsme formulář ze stránek OSSZ, sepsali dohodu o převzetí dítěte do péče s ověřením mého podpisu a manžel to odevzdal v zaměstnání. Je to takto v pořádku?
A dále jsem se nikde nedočetla , jakým způsobem mám dát vědět OSSZ já, že MD ukončuji? Musím tam osobně, zaslat to písemně, nebo ji o tom informuje můj zaměstnavatel? Děkuji za odpověď.

Dobrý den,

jako příjemce dávky máte povinnost OSSZ oznámit všechny skutečnosti, které mají vliv na výplatu dávky. Přesto, že by Vám peněžitou pomoc v mateřství měli přestat vyplácet dle § 36 zákona o nemocenském pojištění na základě uzavřené dohody s manželem, doporučila bych poslat ještě písemně oznámení o této změně na OSSZ. Manželovu žádost jste správně předali jeho zaměstnavateli.

 
Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 25.05.2023, 15:42
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×