Inzerce
Inzerce
Inzerce

Nastoupí Štěpánek už v září do školy, nebo by bylo lepší zvolit odklad?

Štěpánek se již čtvrtý měsíc připravuje na školu s Předškolákovými týdeníčky. Stále trochu bojuje s logopedií a rodiče pro něj vybírají nejvhodnější školu. Zároveň také uvažují o možnosti odkladu.

 

Štěpánek se po Vánocích hned zase vrhnul do předškolní přípravy

Zdravíme Vás v novém roce. Co se předškolní přípravy týká, Štěpánek se na ni vrhnul hned o prázdninách. Chtěl babičce ukázat, co všechno umí a co musí jako předškolák zvládnout. Grafomotoriku tentokrát moc trénovat nechtěl. Asi to bude proto, že právě tu hodně cvičili poslední dny ve školce. Takže my se na ni spolu „vrhneme“ zase později.

Inzerce

Štěpánek půjde na logopedii

Obdrželi jsme také hodnocení ze školky a dostali jsme doporučení objednat Štěpánka na logopedii. To jsme také hned udělali a koncem ledna nás čeká první návštěva. Moc mu nejde písmenko „R“ a občas špatně skloňuje. Samozřejmě ještě tentýž den, co jsem ho objednala, najednou přišel s tím, že už mu „R“ jde. Byla jsem velmi překvapená, neumí ho tedy na 100 %, ale snaží se, a jde mu to čím dál tím lépe. Možná ho i díky tomuto bavila cvičení, kde je čtení a on podle obrázků doplňoval slova.

Jakou školu vybrat?

Poslední dobou také čím dál víc řešíme výběr školy a zda nebude mít Štěpánek odklad. Co se výběru týká, tak rozhodně neplánujeme klasickou státní školu, ale vybíráme z Asociace svobodných demokratických škol a jim podobných, které se nacházejí v našem dosahu. Štěpánek je sice velmi chytrý, ale také velmi citlivý a 7 let mu bude až v červenci. Proto nás čeká také návštěva pedagogicko-psychologické poradny a uvidíme, jak se ještě rozhodneme.

Štěpánek pekařem

A samozřejmě nesmí krom učení chybět ani nějaká ta zábava. Kluci s oblibou pomáhají v kuchyni, tak si Štěpánek upekl svoji první buchtu. Dobrou chuť.

Inzerce

Ahoj zase za měsíc.

 

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Inzerce

Zapojte se do skupiny na Facebooku Předškolní příprava - rady a zkušenosti a sdílejte nápady a postřehy s dalšími rodiči!

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

4. Nastoupí Štěpánek už v září do školy, nebo by bylo lepší zvolit odklad? - diskuze

Poradna

Dobrý den,
moje miminko bude mít za dva dny 7 týdnů a dnes jsem nahmatala že má na pravé straně hlavičky takový důlek, že to má propadlé.. Na levé straně hlavičky takový důlek nemá. Vyděsilo mě to, všimla jsem si i, už delší dobu že dává hlavičku převážně na levou stranu, umí ji dát i rovně i na pravou, ale preferuje hodně levou stranu i když se snažím ji motivovat hračkou, sama ji i hlavičku dávám na pravou stranu, ale pokaždé si ji ihned dá zase na levou stranu.. Bojím se aby neměla tu hlavičku slehlou nebo tak, co mám dělat? Mám zavolat doktorce radši? Jak jsem psala už od začátku preferuje levou, tak jsem se snažila ji dávat na pravou a už ji sama i na pravou dávala, ale posledních pár dní vidím, že zase preferuje prostě tu levou a ještě jsem nahmatala důlek, jsem z toho vyděšená...
Předem děkuji za odpověď a přeji hezký den.

Dobrý den,

k posouzení "důlku" kontaktujte svého pediatra. Predilekční postavení hlavičky je v tomto věku běžné, doporučuje se pravidelně polohovat celé dítě střídavě na jeden a druhý bok, postupně vývojem začne polohovat hlavičku samo na obě strany.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 11.04.2024, 15:51
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×