Inzerce
Inzerce
Inzerce

Rodiče Štěpánkovi vybírají školu se sebeřízeným vzděláváním

Štěpánek procvičuje každý den logopedii a poctivě se věnuje také Předškolákovým týdeníčkům. Jeho rodiče se stále rozhodují mezi dvěma školami se sebeřízeným vzděláváním. Ze sešitů Štěpánka nejvíce baví Hlavičkové úkoly, zato Pohybovky u něj moc úspěch neslaví.

 

Logopedii trénujeme každodenně

Zdravíme zase po měsíci, ve kterém nás toho čekalo ohledně předškolní přípravy celkem hodně. V první řadě jsme navštívili se Štěpánkem logopedii, kde jsme dostali nějaká cvičení, zezačátku hlavně na rozhýbání jazýčku. Musím říct, že po pravidelném denním zkoušení už pozoruji změnu. Trénujeme pouze 2-3 minutky denně a opravdu to stačí. 

Nejdůležitější je správný výběr školy

Další hlavní úkol, který jsme měli, byla návštěva jedné ze dvou škol, mezi kterými se rozhodujeme. Jak jsem již psala v předchozím deníčku, nehledáme klasickou státní školu, ale školu, kde budou praktikovat sebeřízené vzdělávání. Školu, kde se děti rozhodují a určují si, co a kdy se chtějí učit, co zrovna potřebují vědět. Školu, kde nejsou hodnoceni známkami a srovnáváni s ostatními spolužáky. Takovýchto škol zatím moc není, ale naštěstí se jejich počet rozrůstá a my máme v hledáčku dvě. Tato první má místo klasických tříd dvě krásné jurty a děti tráví spoustu času venku. Moc se nám tam líbilo a uvidíme, co nám nabídne ještě druhá námi vybraná škola.

Jak Štěpánek postupuje s Týdeníčky?

A protože se sebeřízeným vzděláváním řídíme i doma, nechávám na Štěpánkovi, aby si sám řekl, kdy chce něco procvičovat z Předškolákových týdeníčků. Máme tedy dny, kdy neprocvičujeme vůbec a pak dny, kdy toho chce procvičovat spoustu. Dokonce si sešity bere, i když jede k babičce a vyplňují je spolu.

Které aktivity Štěpánka baví nejvíc?

Opět u nás vedou Hlavičkové úkoly a hned za nimi Praktik pro život. Narazili jsme ale na jeden zádrhel. Štěpánka vždycky odradí, když má něco vystřihovat a „zdržovat“ se s tím. Takže to musím vždy dopředu vystřihnout, aby nám to potom odsýpalo.

Inzerce

Zapracovali jsme i na grafomotorice

Vrátili jsme se také ke grafomotorickým cvičením, která ho minule moc nebavila. Tentokrát jsme si jich vyplnili celkem dost. Zezačátku chce Štěpánek vždycky všechno zvládnout rychle, ale po chvilce se uklidní a obtahuje celkem precizně.

Pohybové aktivity Štěpánek poslední dobou bohužel moc dělat nechce, ale věřím, že se to časem zlepší. 

Tak, to je od nás vše. Štěpánek je teď nemocný, takže minimálně týden bude jen tak polehávat, ale myslím, že vyplnění dalších úkolů si nenechá ujít.

Inzerce

 

Zkuste i vy 5 minut 4x týdně předškolní zábavy!

Inzerce

Zapojte se do skupiny na Facebooku Předškolní příprava - rady a zkušenosti a sdílejte nápady a postřehy s dalšími rodiči!

 

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

5. Rodiče Štěpánkovi vybírají školu se sebeřízeným vzděláváním - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×