Inzerce
Inzerce
Inzerce

Představení předškoláka Františka

František je pětiletý hravý a velmi citlivý předškolák, který má rád hudbu a pohyb. Rodiče si ale nejsou jistí, zda je zralý jít příští rok do školy. Pro přípravu s ním vyplňují Předškoláčkovy týdeníčky pro chytré hlavičky vydavatelství Babyonline.

 

Vyhráli jsme!

Už delší dobu jsem pokukovala po Predškoláčkových týdeníčcích pro chytré hlavičky, že by mohly pomoct našemu Františkovi s přípravou na školu. Nedávno zrovna probíhala na Babyonline soutěž, ve které byly výhrou právě Predškoláčkovy týdeníčky. Usmálo se na nás štěstí a vyhráli jsme je. Měla jsem obrovskou radost a když jsme je doma vybalili, byli jsme z nich opravdu nadšení.

František a jeho příprava do školy

František bude mít v létě 6 let a je pořád takový moc hravý. Úkoly v dětských časopisech ho nikdy nebavily a musela jsem ho do nich nutit. František denně navštěvuje mateřskou školu, kde nějaká příprava už probíhá. Ve školce vyplňují pracovní listy, dělají Hláskaře apod. 

Připravujeme se dostatečně?

Myslím ale, že zrovna pro Františka je to nedostačující a předškolní přípravy potřebuje více. Před 14 dny nás totiž paní učitelka z mateřské školy upozornila, že zrovna u Františka si není jistá, zda nástup do první třídy neodložit. Proto jsme dostali kontakt na speciální pedagožku, která posoudí, zda je Frantík zralý pro nástup do první třídy. S Františkem také denně trénujeme logopedii.

Inzerce

Františkovy vlastnosti a koníčky

Jednou týdně navštěvuje kroužek Tanečky. Pohyb i hudba ho velmi baví. Celkově je velmi citlivý oproti jiným dětem. Miluje rodinu a je rád doma. Umí se radovat z maličkostí, vidí krásu tam, kde bychom to my dospělí fakt nečekali. 

Jaký mám na předškolní přípravu a odklad názor já?

Proto, aby se dobře připravil do školy udělám maximum a budu ho i já doma poctivě připravovat. Ovšem to, zda je František pro nástup do první třídy zralý, raději necháme na  speciální pedagožce, která má zkušenosti v této oblasti. Nerada bych nástup do školy uspěchala, pak by mohl mít ve škole problémy. Doma se už dlouho připravujeme pomocí úkolů v dětských časopisech. Pořídili jsme si pár knih o přípravě do školy a také cvičíme cviky pro uvolnění ruky. 

První zkušenosti s Předškoláčkovými týdeníčky

U Predškoláčkových týdeníčků mne mile překvapilo rozdělení úkolů do čtyř samostatných knih. Je to takto velmi přehledné a dobře se v tom orientuje. Hlavně dítě nemusí manipulovat jednou tlustou knihou. A aby se sešity při používání neztratily, jsou opatřeny složkou.

S každým dalším cvičení v Jízdě tužkou vidím pokrok

První část je kniha Jízda tužkou. Už název mne mile potěšil, že je pro děti zajímavý. V této knize se dítě učí pracovat s tužkou a uzvolnit si ručičku. Františka úkoly velmi baví. Pokud je to možné, používáme pastelky, aby to pro něj bylo lákavější. Vím, že František zatím moc práci s tužkou neovládá. Někdy vede tužku moc pomalu a pak to vypadá tak nesouvisle, to protože to chce mít pěkné. Sám zatím moc neví, jak silně má na tužku tlačit. Někdy jde tužka sotva na papíře vidět, jindy zase moc tlačí a jde to vidět až na dalším listu. Celkově ale vidím, že s každým cvičením dělá pokroky. Cvičení jsou doplněny milou básničkou. Velmi pomáhají i básničky o správném úchopu tužky v úvodu. 

Inzerce

Pohybovky nadchly i sourozence

Další úžasnou knihou jsou Pohybovky. Dítě se učí zábavnou formou nejen správně cvičit, ale i vést tužku a pamatovat si nové básničky. Františka ve cvičení doprovázeli bráškové a společně si užili spoustu legrace. Moc je to všechny bavilo. 

K úkolům z Praktika pro život se vracíme opakovaně

Třetí částí je Praktik pro život, který dětem pomáhá správně se chovat v různých situacích. Je to v podstatě takové povídání např. o umývání rukou, zdravení. Vše je doplněno zajímavými obrázky, naučnými básničkami. Vyplňuje se zde, stříhá a lepí. A vše je velmi lákavé pro všechny děti. František se už za 2 týdny z této publikace mnoho naučil. Tam kde jsem vycítila, že má mezery, to opakujeme ještě nadále během dalších dnů.

Inzerce

Hlavičkové úkoly nám ukázaly, na čem pracovat

Nejtlustší sešit jsou Hlavičkové úkoly. František se učí přemýšlet, opět se tam hodně lepí a stříhá a celkově je to velmi zábavné. Zde jsem s hrůzou zjistila, že Frantík zapomněl pojmenovávat barvy. O zelené mi s jistotou tvrdil, že je to modrá a název hnědé úplně zapomněl. Dřív to úplně krásně uměl. Takže jsme to zopakovali a je to zase dobré. Trošku jsme měli problém pojmenovávat geometrické tvary, takže je super vědět, kde má mezeru a můžeme na tom zapracovat. 

Jak rychle postupujeme?

Predškoláčkovy týdeníčky jsou určené k práci po dobu jednoho školního roku, tedy 40 týdnů. My jsme ale začali vyplňovat po Novém roce. Františka k vyplňování nijak netlačím a zvládne více, než bychom za ten týden měli. Tak jsem ráda a třeba stihneme vše do konce školního roku. 

Inzerce

Součástí je i kosmická mapa, kde se za odměnu lepí nálepky a i na to se vždy Frantík těší. Jsem moc ráda, že ho to tak baví. Jsem si jistá, že týdeníčky Františkovi pomůžou růst, ať už půjde do školy letos nebo příští rok. Ať to dopadne jakkoliv, budu věřit, že je to tak pro něj správně. 

Maminka Veronika

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2021/2022 Předškolák František - diskuze

 • Předškoláček
  Jee to je šikovný chlapeček, uvidíte, třeba mu procvičování pomůže a nebo půjde o rok později, svět se nezboří a aspoň si prodlouží dětství ve školce :)
  mamamisa   | 30.01.2022 21:17:48
  Reagovat | URL příspěvku
 • František
  To je šikulka. Šimonek se už těší na Řikacky.
  bogape   | 25.01.2022 21:21:40 | Reakcí: 1, poslední: 25.01.2022 21:55:20
  Reagovat | Zobrazit reakce | URL příspěvku
  • \
   RE: František
   Říkačky máme a jsou také dost propracované. Nejen Ze děti se učí správně chovat, ale líbí se mi, že je i upozorňují na nebezpečí. Např. Že hrnec s horkou vodou strašně pálí. Jsou doplněny zajímavými obrázky a nás tonik se u nich celkem rozmluvu je.
   Hlisnikovskaveronika   | 25.01.2022 21:55:20
   Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den. Syn byl na třetí dávce hexavakciny má 12 měsíců a od té doby už 6 dni je stále plačtivý. Nechce si moc hrát jen pláče a plazi se zámnou chce nosit stále. K ostatním členům rodiny je jen chvíli u nich jinak stále chce ke mě. Myslíte že to může být ztoho očkování reakce? Přejde to nebo zda není nemocný nějak. Jindy takový nebyl před očkováním normálně si hrál byl v pohodě nechtěl tolik se nosit. Ale tedkom furt a každý den pláč. Děkuji. Hezký den.

Dobrý den,

může to být souhra okolností, reakce po očkování je max. 2 dny, očkování mohlo vyprovokovat nějakou virózu, která nemá jiné příznaky, neprořezávají se nějaké zoubky?

Kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | dnes, 08:47
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×