Inzerce
Inzerce
Inzerce

Bez týdeníčků by František nebyl tam, kde je, jedná se o jasnou volbu i pro mladší syny

František už téměř dokončil přípravu s Předškolákovými týdeníčky. Naučil se základy finanční gramotnosti, stal se z něho vášnivý zahradník a naučil se mít při psaní krásně uvolněnou ruku. Obrovské pokroky jsou patrné také v soustředění nebo vytváření rýmů. O prázdninách ho ještě čeká kapitola o čase. Všeobecně udělal za poslední půlrok František obrovský skok kupředu.

 

Milí rodiče,

rádi bychom se s vámi podělili o výsledky Františkovy téměř půlroční přípravy do školy s Predškolákovými týdeníčky. František na týdeníčcích pracoval téměř denně, vždy, když přišel ze školky. Nyní má skoro vše vyplněné, zbývá mu už jen pár stránek.

 

Inzerce

Úkoly v týdeníčcích jsou velmi různorodé

Jsem ráda, že Františka práce s týdeníčky většinou docela bavila. Velkou výhodou je, že jsou úkoly v nich velmi rozmanité. Za poslední půlrok jsme prošli už snad vším, co by dítě před nástupem do školy mělo znát. Občas se vracíme k již probraným úkolům, které se snažíme ještě více dopilovat. Jelikož František dostal odklad do první třídy, zbývá nám ještě rok, kdy budeme mít čas trénovat.

S Praktikem pro život se děti naučí i základy finanční gramotnosti

Tentokrát jsme se v sešitě Praktik pro život věnovali finanční gramotnosti. Je zde jednoduchý návod, jak dítěti v této oblasti pomoct, aby pochopilo úplné základy. Před pár dny jsme s naším nejstarším synem, prvňáčkem, řešili rozstříhanou stokorunu. I proto oceňuji tuto kapitolu.

Také něco z přírody

Další kapitola se zaměřila na přírodu v létě. Zvláště užitečné bylo povídat si o ochraně před sluncem. Františka velmi zajímala strana o zvířatech a jejich stopách. Už dříve často pozoroval stopy v přírodě a hádal, komu asi patří.

Nakonec jsme prošli informacemi o našem domovu

Další kapitola připomněla, že by dítě mělo znát svou adresu. To s Františkem už dlouho trénujeme. Tato část je také námětem k povídání o různých typech domovů a způsobech života.

Inzerce

Prázdninový bonus aneb Tajemství času

Zadní část sešitu obsahuje pár stran navíc jako bonus na prázdniny. Zde se opět opakuje něco z finanční gramotnosti a základy k pochopení času. Tedy něco málo o hodinách, co je to celá hodina, půl, čtvrt a třičtvrtě. Krásně je to zde znázorněno na jablku, což je velmi originální a zároveň výborným příkladem k pochopení.

Zahradničení Františka opravdu chytilo, už si pěstuje hrášek a okurky

Za celou dobu práce na týdeníčcích vidím největší úspěch v tomto sešitě, že se Frantík naučil zavazovat tkaničky na modelu přiloženém v balení.

Inzerce

Františka bavily nejvíce kapitoly o přírodě. Díky týdeníčkům si vypěstoval ze semínka svou první rostlinku, nyní už je takových rostlin opravdu hodně, protože ho zahradničení moc baví. Nedávno si zasadil hrášek i okurky a brzy jistě sklidí své první plody.

Jízda tužkou Františkovi pomohla s uvolněním ruky

V Jízdě tužkou jsme tentokrát dotrénovali psaní zbývajících číslic hravou formou. Každou číslici doprovází milá básnička. Celkově za poslední půl rok František ve psaní udělal obrovský pokrok a jde mu to mnohem lehčeji. Ruka se mu krásné uvolnila.  Výsledek opravdu stojí za to, když listuji sešitem zpět na začátek.

František se s Pohybovkami učí skákat přes švihadlo

V Pohybovkách jsme se opět naučili mnoho nových cviků. Kluky zaujala tentokrát hlavně kolébka. Také jsme pořídili Františkovi první švihadlo a učíme se ho používat. Většinou za hezkého počasí býváme venku a jelikož bydlíme na samotě uprostřed přírody, můžeme cvičit nejen doma.

Hlavičkové úkoly naučily Františka stříhat a lepit

Díky čtvrtému sešitu Hlavičkové úkoly se František naučil výborně stříhat, lepit a udržovat si při práci pořádek. Opakovali jsme směry vlevo, vpravo, nahoře i dole, dále barvy i tvary. František se učil slyšet slova končící a začínající na stejné písmeno. To mu trošku dělalo problém, budeme tuto část muset ještě opakovat, aby v tom měl jasno.

František hvězdářem

Povídali jsme si o povolání a František by stále chtěl být hvězdářem, vesmír ho velmi zajímá, tak uvidíme čím nás jednou překvapí. S nadšením si lepí nálepky do kosmické mapy, která je součástí a člověk ani nezná odpovědi na jeho zvídavé otázky o vesmíru, takže občas musíme i hledat odpovědi v encyklopedii.

V čem dělá František největší pokrok?

Myslím, že František udělal i velký pokrok v soustředění. Dříve měl problém poslouchat zadání úkolu a dělal chyby. Nyní už to je mnohem lepší. Strana zaměřená na počasí ho dost bavila. Rýmy už zvládá poznat i sám tvořit na jedničku, i když to zpočátku vůbec nechápal.

Jak týdeníčky celkově hodnotíme?

Rozhodně můžu týdeníčky doporučit, protože díky nim vidím obrovské zlepšení po všech stránkách. Jsem opravdu moc ráda, že jsme na ně narazili a měli možnost s nimi pracovat. Jsou opravdu do detailu propracované a nejen, že děti baví, ale opravdu mají výborné výsledky. I když jsme dříve k předškolní přípravě používali různé sešity, časopisy i jiné pomůcky, nyní, co jsme se seznámili s týdeníčky, už jsme věrni jen jim. Je tam opravdu všechno pohromadě, s čím by se dítě před nástupem do první třídy mělo seznámit.

Psací potřeby Stabilo se pro nás staly jasnou volbou

K plnění úkolů používáme vysoce kvalitní psací potřeby Stabilo. Skvěle se svou kvalitou hodí k týdeníčkům. Dříve bych po nich v obchodě asi ani nesáhla, kdybych viděla jejich cenu. Nyní je to jasná volba nejen pro našeho prvňáčka, protože jsem zjistila, že vyšší cena opravdu stojí za to. Psací potřeby Stabilo jsou opravdu výjimečné a kdo je vyzkouší, už jistě nebude chtít jinou značku.

Přípravu s týdeníčky volíme i pro mladší chlapce

Brzy nám začnou letní prázdniny a František s bratříčky už se nemohou dočkat. Budeme hodně cestovat a užívat si léta a chlapci stráví i nějaký čas na prázdninách u rodiny. Velmi bychom s Františkem chtěli poděkovat tvůrkyni týdeníčků, bez nich by František nebyl tam, kde je teď. Až Františkovi bratříičci dorostou do předškolního věku, jistě týdeníčky pořídíme i jim. 

Všem rodičům i dětem přejeme krásné prázdniny a nádherné chvíle se svými nejdražšími. Vždyť děti tak rychle rostou a pak už nám zbydou jenom vzpomínky. 

Maminka Veronika s Františkem

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Červen: Bez týdeníčků by František nebyl tam, kde je, jedná se o jasnou volbu i pro mladší syny - diskuze

Poradna

Opruzení nebo kvasinky

| Nix222 | 07.06.2023, 12:15

Dobrý den, dcera 4 měsíce má již dva měsíce červenou pokožku kolem konečníku a hráz. Pediatr doporučil zkusit Imazol, ten nezabírá. Pokožka je červená stále. Víc to řešit nechce. Oblast je červenější po otření Perlanem s vodou, nijak se nerozšiřuje. Vlhčené ubrousky nepoužíváme. Může se jednat o kvasinky? Na vzduchu bez plenky pokožka trošku vybledne, ale pořád je to červenější. Moc děkuji.

Dobrý den. Omlouvám se, podle fotky nelze spolehlivě posoudit, zkuste neotírat Perlanem, jen umývejte pod tekoucí vodou a lehce osušte, zkuste potírat Bepantenem, pokud se stav nezlepší, požádejte o kožní vyšetření.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 07.06.2023, 12:34
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×