Inzerce
Inzerce
Inzerce

Františka nejvíce baví Jízda tužkou, maminka pozoruje velké pokroky v nácviku psaní

František se rozhodl podívat na zápis, přestože nakonec bude mít odklad. Byl ze školního prostředí nadšený a dál pilně pokračuje v přípravě do první třídy s Předškolákovými týdeníčky. Nejvíce ho baví sešit Jízda tužkou, který mu pomáhá dělat velké pokroky v psaní a pohybech ruky. S Praktikem pro život si František vyzkoušel usušit podběl a uvařit svůj vlastní čaj. Díky Hlavičkovým úkolům se znatelně zlepšil v hledání rýmů a Pohybovky se staly zábavou pro celou rodinu.

Milí rodiče,

měsíc nám opět utekl jak voda a František se za tu dobu naučil mnoho nových věcí. Stále nás téměř každý den čeká úkol z Predškoláčkových tydeníčků. Někdy je úkol více o povídání, jindy spíše vyplňujeme, lepíme a stříháme. Občas plníme úkol v přírodě, nebo si zacvičíme.

Inzerce

Přestože bude mít František odklad, zápis si nemohl nechat ujít

František má doporučený odklad do první třídy, a zrovna minulý týden bylo třeba se dostavit k zápisu, kde jsem odevzdala potřebné potvrzení z psychologického vyšetření a také potvrzení od pediatra. Pokud mají děti doporučený odklad, nemusejí být při zápisu přítomny, postačí přítomnost rodiče. Františka jsem tedy brát nechtěla, ale on se moc chtěl podívat do školy se mnou, tak jsme nakonec šli spolu.

Inzerce

Prostředí tam bylo moc příjemné. Když jsem vyplňovala dokumenty, hodná paní učitelka si ho vzala do třídy a ukázala mu zajímavé věci. Zkoušela znalosti, jemnou motoriku a jiná paní učitelka, která je zároveň logopedka, si poslechla, jak František mluví. Řekla nám, že musíme ještě dopilovat  správnou výslovnost, aby neměl ve škole při čtení a psaní problémy. František byl z těch nových věcí úplně unesený a snad se teď bude do školy více těšit. Nakonec dostal spoustu krásných dárečků, medaili a diplom a vlastně vše bylo moc fajn, takže si zápis trošku vyzkoušel na nečisto a za rok bude vědět, co ho čeká.

Musíme ještě mnoho trénovat všelijaké znalosti a dovednosti a k tomu jsou Předškolákovy týdeníčky jako stvořené. Oceňuji, že obsahují snad úplně všechno, co by předškolák měl znát před nástupem do první třídy. Rodič se může zpětné vracet k částem, které je třeba dotrénovat.

Inzerce

S Praktikem pro život si Frantík usušil květy podbělu a uvařil z nich léčivý čaj

Tentokrát jsme si v prvním sešitě Praktik pro život povídali o tom, co je pro naše tělo zdravé, probrali jsme lidské tělo a to, z čeho se skládá. Dále pak naše smysly. Řekli jsme si rozdíly mezi vesnicí a městem. To Františkovi krásně šlo. Více jsme se ale potrápili s cvičením, ve kterém se učí, co je rok, měsíc, týden a den. Roční období nám naopak krásně šly. Zrovna u této části se hodně přiučil i bráška Jareček. Chodí do první třídy a i on často Františka při vyplňování se zvědavostí pozoruje. V další kapitole jsme podrobně probrali jaro. Poté následovalo správné chování při telefonování, to jsme si hned i prakticky vyzkoušeli. Probrali jsme dopravní prostředky a cestování. Zopakovali jsme si bezpečnost a chování při používání bicyklu.

Naposledy jsme se učili o rostlinách a František rád splnil i úkol, ve kterém nasbíral květy podbělu a po usušení si z bylinek vypil čaj, který jsme osladili medem. Zrovna jsme kašlali, proto nám tento léčivý čaj proti kašli přišel vhod. Františka už dlouho zajímají bylinky a vše co se týká přírody. Takže si tento úkol užíval asi ze všech úkolů nejvíce.

Hlavičkové úkoly pomohly Františkovi nacvičit rýmy

V Hlavičkových úkolech jsme opět cvičili protiklady, Spojovačky, kde se spojují věci, které k sobě patří a také rýmy, které nám moc minule nešly. Tentokrát František překvapil a zvládl celé cvičení úplně sám. Hodně jsme  stříhali a lepili, pokaždé byl úkol jiný, a tak se František vůbec nenudil. Hodně opakujeme geometrické tvary, František je totiž často zapomíná. Učíme se počítat a hlavně logicky přemýšlet. Trošku Františkovi dělá problém dávat pozor při zadání úkolu, a pak z nepozornosti dělá chyby.

Pohybovky zabaví celou rodinu

Další sešit Pohybovky opět zabavil i Františkovy sourozence. Sedy, lehy nám daly zabrat. Posilujeme si jimi břišní svaly. Trénujeme hod míčem různými způsoby, protahujeme se a učíme se obratnosti.

Inzerce

Velký pokrok je u Františka vidět i v nácviku psaní a ovládání tužky

Sešit Jízda tužkou Františka baví prý nejvíc. Jsme v něm malinko popředu. Jak se František někdy rozjede, chce dělat i další úkoly. A to jsem ráda. Ze začátku totiž měl dost  problém s tužkou. Nyní už při psaní vidím obrovský pokrok. Trénujeme rovné čáry ale i všelijaké vlnovky, kolečka a kopečky.  Vždy si povíme básničku, která úkol činí zábavnějším.

Ergonomické pero Stabilo si chválí i Františkův starší bratříček

Jak už jsme se dříve zmínili, k vyplňování používáme psací potřeby Stabilo. Jsou to vysoce kvalitní pera, fixy, tužky, ořezávátka a spousta dalšího, co je třeba nejen pro děti, ale i do kanceláře.

Prvnáčkovi jsem dokoupila ergonomické pero. I když vlastní i tornádo, pero Stabilo má mnohem raději. Krásně padne do ruky a velmi lehce se s ním píše. Výsledek vypadá krásně.  K tomuto peru se jen dokupují náplně, ale výhodou je, že náplň vydrží velmi dlouho. Už ho máme několik měsíců a stále nebyla potřeba náplň vyměnit. Součástí pera jsou i náhradní náplně.

Peru podobná je tužka. Má plastový obal jako pero a vyměňují se v ní jen tuhy. Výhodou je, že díky speciálnímu tvaru krásně padne do ruky. K tužce je dodáváno strouhátko na tyto tuhy.

Obrovská výhoda je, že jak tužka tak i pero jsou ve dvou verzích pro praváky a leváky. Jsme s nimi moc spokojeni, a kdybych měla vybírat znovu, jistě volím značku Stabilo. Cenově vyjdou sice dráž než běžné psací potřeby, ale jistě se tato investice vyplatí.

Za ten měsíc práce na Týdeníčcích opět vidím u Františka obrovské pokroky. Oplývá zase mnohem více znalostmi, je zručnější a lépe vede a ovládá tužku. 

Všem přejeme krásné jarní dny.

František s maminkou

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Duben: Františka nejvíce baví Jízda tužkou, maminka pozoruje velké pokroky v nácviku psaní - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den,
Mám takový dotaz. Přesně před měsícem 15.1.2024 jsem samovolně potratila asi v 8.tt.
Pak po týdnu z odběrů krve ten hcg hormon postupně klesal. Pak sem max.do týdne měla být u svý gyn. Na kontrole ale to sem zameškala až do teď.
A asi po 4-5 dnech po potratu sem měla sex s přítelem a to pak vlastně vícekrát, coz bylo dost uspěchané,když si tak uvědomuji. Pár dnů-týdnů na to mě začal bolet močový měchýř,2 dny to pak bylo zase ok ale po pár dnech mě to začalo bolet víc a všímám si divného, bílého zapáchajícího vytoku...
+ svědění,pálení okolo pochvy,trochu opuchlá a zarudnutá. :(
A dnes 22.2.2024 (po měsíci)jsem si dělala znovu těhotenský test(tam se ukazali 2 čárky) a jelikoz bych kolem 20.cateho Mela dostat menstruaci ale pořád se nedostavila ,tak
jestli je možné být za tak krátkou dobu opět těhotná ? Ale s těmi komplikacemi nejspíš zánět Močáku a možná i kvasinky po tom Pohl.styku (nějaká infekce) asi... tak to může být o to komplikovanější a rizikovější zase se obávám.
Je mi 23let, Mám 3 syny, 5,5let - 3,5 roku a nejmenšímu 8 měsíců teď teprve.
A posledních pár měsíců jsem ve stresové situaci ohledne rodiny..kdy jsem pak od svého obvodního lékaře dostala na předpis Trittico (tablety s řízeným uvolňováním)Novodobý antidepresivum s tlumivými účinky.
Ale teď ani vůbec nevím jestli bych 4.té děťátko zvládla.. úplně mě to zaskočilo.
Budu moc rada za jakoukoliv pomáhající a povzbuzující odpověď.

Dobrý den,

těhotenství Vám takto vyloučit ani potvrdit nemohu. Pokud máte i další potíže, je na místě, abyste navštívila svého gynekologa, se kterým vše vyřešíte. Pokud další těhotenství z různých důvodů nechcete či neplánujete, bylo by dobré zařadit nějakou formu antikoncepce, vše můžete probrat s Vaším gynekologem.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 23.02.2024, 17:39
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×