Inzerce
Inzerce
Inzerce

S Praktikem pro život si František vyrobil herbář a připravil se na péči o vlastní zvířátko

František se s maminkou rozhodl pro přestup do jiné školky, která nabízí víc aktivit pro děti. Přestože bude mít odklad, pokračuje František ve vyplňování Předškolákových týdeníčků. Ve svém nejoblíbenějším sešitě Jízda tužkou je už téměř na konci a maminka pozoruje stále větší pokroky. Sešit Praktik pro život připravil Františka na péči o vlastní rybku a vytváření herbáře si užila celá rodina.

 

Milí rodiče,

opět se s Františkem po měsíci hlásíme. Za tu dobu jsme se naučili spoustu nových věcí. Venku začalo být konečně teplo, tak většinu času trávíme v přírodě a je super, že se některé úkoly dají plnit i tam.

 

V nové školce bude mít František větší výběr aktivit pro děti  

Škola byla Františkovi o rok odložena a myslím si, že je to jen dobře. Rozhodli jsme se také pro přeřazení do jiné mateřské školy, která bude blíže našemu bydlišti a je zároveň součástí základní školy, do které později František nastoupí. S přestupem zatím problém nemá a velmi se těší na zápis, který se uskuteční v pátek. Je moc zvědavý, jak to v té nové školce bude vypadat. Věřím, že se mu tam bude líbit. Školka to je mnohem větší, než ta, do které chodí nyní. Výhodou je větší nabídka kroužků a programů pro děti, které moc rádi využijeme. 

Oblíbený sešit Jízda tužkou už František skoro dokončil

V Predškoláčkových týdeníčcích jsme opět vyplňovali nejčastěji Jízdu tužkou. František je v tomto sešitě už téměř na konci, protože ho to jak sám říká baví ze všeho nejvíce. Za to jsem opravdu moc ráda. Když jsem na začátku sešitu viděla výsledky jeho práce po Vánocích, docela jsem se děsila, jak mu psaní ve škole půjde.

Pokroky jsou opravdu patrné

Za ten necelý půlrok ale udělal obrovský pokrok a za poslední měsíc je velký posun vidět také. Frantík už tužku vede souvisle a výsledek vypadá celkem dobře. Tentokrát je tato část sešitu zaměřena hlavně na dokreslování zbývající poloviny obrázku.

Inzerce

Prázdninový bonus

Vzadu v sešitě je prázdninový bonus. Zde se děti učí psát číslovky. Vše je jednoduše popsáno a je super, že i k těmto cvičením nakonec došlo. Děti pak nebudou mít ve škole se psaním velké problémy, bude to pro ně jednoduché. V tomto sešitě nám zbývá už jen šest stran. 

Rýmování dříve Františkovi nešlo, teď je to díky Hlavičkovým úkolům hračka

V Hlavičkových úkolech jsme nejprve dokreslovali vždy 2 podobné obrázky tak, aby byly stejné. Např. berušce chyběly nožičky. Jedno cvičení bylo zaměřeno na určování pořadí a místa např. první, prostřední, vlevo, nahoře, apod.

Další úkol byl zase zaměřený na počítání slabik. To nám krásně šlo, protože to děti trénují i ve školce v rámci předškolní přípravy. Občas z toho Františka zkouší i paní logopedka, takže to pro něj není cizí. 

Inzerce

Opět nechyběly různé spojovačky i další logické úkoly. Františkovi stále dělá docela problémy dobře poslouchat zadání úkolu. Rýmovačka, která nám dříve nešla, je už pro Františka hračka. 

Po přípravě s Praktikem pro život dostane František vlastní rybku

V sešitě Praktik pro život jsme se tentokrát učili o zvířatech lesních, domácích, i o těch v zoo. Říkali jsme si, jak o ně správně pečovat a František se svěřil, že by chtěl aspoň malinké zvířátko, o které by se mohl starat. S manželem jsme se domluvili, že mu k šestým narozeninám koupíme rybku, po které tolik touží. Zatím jsme sehnali betarium, to je akvárium z plastu pro rybku beta bojovnici. Je takové malinké, takže ho s pomocí zvládne vyčistit i sám. Už se moc těším, jak zareaguje, až mu ji předáme. Narozeniny bude mít v červenci.

František se učí kromě zvířátek i o rostlinkách

Učili jsme se o zvířatech užitkových a tom, co produkují. To František zná velmi dobře, protože doma chováme nejenom slepice a králíky, ale i krávy, husy, kachny, křepelky, apod. František s oblibou doma pomáhá, sbírá vajíčka a krmí zvířata. Podrobněji jsme se učili o všelijakých stromech, které jsou v přírodě k vidění. Také jsme probrali části rostliny. Zde byly zajímavé úkoly, např. "Vytvoř mamince luční kytici do vázy". To je Františkova oblíbená činnost a už od časného jara květiny téměř denně nosí nejen on, ale i jeho bratři. Dalším úkolem bylo vytvoření herbáře. To byla také super zábava, kterou jsme si všichni moc užili. Nyní nám i v Praktiku pro život zbývá už jen několik stránek. 

Inzerce

Pohybovky plníme na čerstvém vzduchu

Pohybovky cvičíme párkrát do týdne. Opakujeme cviky z dřívější doby a ty doplňujeme cvičením novým. Je fajn se takto pravidelně protáhnout, posílit svaly a potrénovat výdrž. Spoustu cviků nám umožní teplé počasí cvičit i v přírodě, a to je moc příjemné. 

Psací potřeby Stabilo se hodí pro zkušené pisálky i začínající kresliče

Stále si nemůžu nejen já, ale i děti, vynachválit psací potřeby Stabilo. Jsou opravdu do detailu propracované. Cena je sice trochu vyšší, ale investice se jistě vyplatí, protože nejen, že vydrží, ale děti také moc baví používat právě tyto zajímavé psací potřeby. Náramně se hodí nejen do školy, ale i pro ty nejmenší děti, které se teprve učí vést pastelku. Jsou velmi pohodlné do ručičky a i malování s nimi je obrovská zábava. Obrovské plus je, že jsou ergonomické. Ořezávátko Stabilo je stále ostré i po půl roce intenzivního používání. Rozhodně tuto značku doporučuji a skvěle se hodí k Predškoláčkovým týdeníčkům. 

Za měsíc se vám s Františkem ještě naposledy ozveme. Uvidíme, co nám ten poslední měsíc přinese za pokroky. S dětmi se už moc těšíme na prázdniny a užíváme si teplé dny. Vám přejeme krásné chvilky strávené s vašimi nejdražšími.

František s maminkou

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Květen: S Praktikem pro život si František vyrobil herbář a připravil se na péči o vlastní zvířátko - diskuze

  • Předškolní příprava
    To je šikula :)   a ty Předškolákovy týdeníčky jsou výbornou pomůckou na přípravu do školy.    
    Lenuska1234   | 03.06.2022 21:04:16
    Reagovat | URL příspěvku
Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×