Inzerce
Inzerce
Inzerce

František už po prvních týdnech s týdeníčky dělá obrovské pokroky

František se připravuje na školu s Předškolákovými týdeníčky. Na papírové botě se naučil vázat tkaničky, s Pohybovkami zlepšuje koordinaci a držení rovnováhy, do cvičení se zapojují i bráškové. Grafomotoriku potřebuje František hodně trénovat, proto úkoly procvičuje opakovaně barevnými pastelkami. Maminka Veronika v týdeníčcích oceňuje i logopedická cvičení.

 

Milí rodiče,

další měsíc práce na Predškoláčkových týdeníčcích máme s Františkem za sebou a rádi bychom se s vámi podělili o to, jak se nám dařilo. Deníčky jsme vyplňovali téměř denně. František byl teď 14 dní nemocný, tak jsme měli díky týdeníčkům o zábavu postaráno. Jsem ráda, že Františkovi nadšení nechybí a stále ho plnění úkolů moc baví.

 

Inzerce

Půjde František už v září do školy?

Jak už jsem se minule zmínila, bylo nám doporučeno paní učitelkou ze školky, navštívit pedagogicko psychologickou poradnu, kde posoudí, zda je zralý jít do první třídy. Začátkem března se tam chystáme a pak budeme vědět víc. Od nového roku, kdy týdeníčky pravidelně vyplňujeme, pozoruji obrovské pokroky, za které jistě vděčíme i autorce Predškoláčkových týdeníčků, paní Martincové. Jsme moc rádi, že i náš František se může této předškolní přípravy zúčastnit. 

Básničky v Jízdě tužkou Františka motivují

V sešitě Jízda tužkou jsme si dali opravdu záležet, protože cítím, že v této oblasti musí ještě František hodně trénovat. Vždy jsme si před každým úkolem procvičili ručičky, aby se Františkovi ručička pěkně uvolnila a lépe se mu vedla tužka. K tomu nám pomáhaly básničky z první strany. Aby byla práce pro Františka zábavnější, vedli jsme často místo obyčejné tužky pastelky a obtahovali jsme úkoly vícekrát.

Je super, že týdeníčky pěkně zapadají do ročního období. Jen nám to tak úplně nevychází, jelikož jsme začali po novém roce. Ale to nevadí. Oceňuji, že jsou úkoly promyšleně seřazené od nejjednodušších k složitějším.

V Jízdě tužkou je spousta podobných úkolů, které dítěti pomáhají procvičovat ruku, ale přitom je každý jiný. Jednou lítají na nebíčku motýli, jindy zase jede vláček, nebo se koulí jablíčko. A ty básničky k tomu nás moc bavily a Františka motivovaly. S Františkem jsme už nahlídli i na úkoly, které nás čekají a mile mne překvapilo, že jsou tam i úkoly na prázdniny, takže ani o prázdninách si ručička neodvykne a bude na školu krásně připravená.

Inzerce

S Praktikem pro život se František naučil zavazovat tkaničky i zasadit semínko

V sešitě Praktik pro život jsme trénovali, jak se správně chovat u stolu. Popovídali jsme si o ovoci a zelenině, zopakovali jejich názvy a řekli jsme si k čemu se co používá. Do kelímku od jogurtu František zasadil semínko dýně. Jeho zvědavý bráška mu po pár dnech květináček vysypal, a tak jsme viděli jak semeno krásné klíči a pouští kořínky. Na povrchu se zatím nic neděje, ale už víme, že uvnitř je život, a vypadá to nadějně.

Zavzpomínali jsme si na podzim a zopakovali jsme si různé denní činnosti, které se opakují. Učili jsme se být pořádní a uklízet věci tam, kam patří. Zopakovali jsme si oblékání a největším pokrokem bylo naučení se zavázat tkaničky. František byl při učení zavazování velmi trpělivý.

K učení jsme použili přiloženou papírovou botu. Je z tvrdého papíru, takže vydrží dost. K zavazování se ještě téměř denně vracíme, abychom to dopilovali na jedničku. Radost z první podařené mašličky byla ohromná. František mne velice překvapil, že mu k naučení stačilo tak málo.

Inzerce

V Praktiku pro život se děti učí nejen běžným znalostem a dovednostem, vyskytujícím se v každodenním životě, ale i zdokonalují stříhání, lepení, vedení tužky a udržování pořádku při práci.

S Hlavičkovými úkoly opakujeme logopedii i geometrické tvary

V dalším sešitě Hlavičkové úkoly také děti velmi často používají nůžky a lepidlo. S Františkem jsme se učili spojovačky, co k sobě patří. Pochopil co je to rým. Oceňuji logopedická cvičení. Na logopedii s Františkem docházíme.

Stále si opakujeme geometrické tvary a stavíme z nich různé obrázky. Geometrické tvary na tvrdém papíru jsou součástí tydeníčků a stačí je jen rozstříhat. Lze na nich trénovat i barvy. 

Válení sudů, koordinaci i rovnováhu se učíme s Pohybovkami

V posledním sešitě Pohybovky, jsme trénovali i se dvěma brášky. Vždy si zopakujeme i cviky z předchozích stran a doplníme cvikem novým, který přišel na řadu. U válení sudů se krásně protáhneme, učíme se koordinaci pohybů díky tenisovému míčku, který si předáváme nejen před tělem, ale i za tělem, kolem hlavy, nohou apod. Učíme se držet rovnováhu pomocí cviku čápa. Všechny cviky jsou doplněny opět básničkou. Kluky to moc baví a hlavně ten nejmenší, Toníček, si cviky s brášky moc užívá.

Jaké psací potřeby František používá?

K vyplňování týdeničků používáme jedny z nejkvalitnějších psacích potřeb, které jsou u nás k dostání. Značka Stabilo nabízí úžasné věci nejen pro kanceláře a školy, ale dokonce i speciální psací potřeby pro děti už od dvou let. František nejčastěji používá pastelky Stabilo. Opravdu moc pěkně malují a jsou k dostání buď pro praváka nebo leváka. Výhodou je ergonomické tvarování.

Dostali jsme k nim ořezavátko, které strouhá tužky skoro samo. Tuhy se v něm skoro vůbec nezalamují a ostrouhá i to, co paní učitelka ve škole nezastrouhá. Strouhám jím totiž tužky i našemu prvnáčkovi. A nedávno donesl zničenou tužku, kterou se paní učitelka pokusila zastrouhat a dopadlo to hrozně. Ořezavátko Stabilo s tím nemělo žádný problém a tužka je zase krásná. Plánuju pořídit ořezavátko i pro prvňáčka, aby měl každý svoje, jen jsem zatím bohužel na něj nenarazila v obchodě a rozhodně jiné než Stabilo už nechceme. Výhodou je přiložený štítek, díky kterému se ořezávátko elegantně podepíše a nevypadá to vůbec zle. 

Týdeníčky jsem měla objednat už dávno

Pokud váháte s koupí Predškoláčkových tydeničků jako já, určitě vás nezklamou. Měla jsem je objednat už dávno. Všem přejeme krásné chvilky se svými dětmi.

Maminka Veronika s Františkem

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Únor: František už po prvních týdnech s týdeníčky dělá obrovské pokroky - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×