Inzerce
Inzerce

František dále pilně vyplňuje týdeníčky, nejvíce ho motivuje kosmická mapa s nálepkami

Paní psycholožka sice Františkovi doporučila odklad, protože ještě není na školu zralý, v předškolní přípravě s Předškolákovými týdeníčky ale dál s maminkou pokračuje. Nejlepší motivací k plnění úkolů je pro něj kosmická mapa. Oblíbeným sešitem jsou Hlavičkové úkoly, které pomáhají Františkovi i s nácvikem správné výslovnosti a rýmováním. Celá rodina si chválí psací potřeby Stabilo a především „nezničitelné“ fixy, se kterými může malovat i dvouletý Toník.

 

Milí rodiče,

Inzerce

opět máme za sebou měsíc plný zábavy s Predškoláčkovými týdeníčky. Udělali jsme s Františkem velký kus práce a naučili se spoustu nových věcí.

 

Inzerce

Půjde nakonec František už v září do školy?

Navštívili jsme také pedagogicko-psychologickou poradnu, kde paní psycholožka zhodnotila, zda je František na školu zralý, či nikoliv. Vyšetření trvalo 2 hodiny a za tu dobu paní psycholožka s Františkem prošla různé cvičení, po nichž následoval rozhovor s námi rodiči. Úkoly většinou plnil správně, jistě i díky Predškoláčkovým týdeníčkům, ale nedokázal se moc soustředit, měl problém vydržet sedět na židli takovou dlouhou dobu a po chvilce byl spíš pod stolem. Celkově na paní psycholožku působil nevyzrálý, dětský a hravý. Sám jí řekl, že do školy ještě moc jít nechce, a raději by si ještě hrál. Navíc ještě navštěvuje logopedii a je potřeba zapracovat na správné výslovnosti, která by mu ve škole při psaní mohla činit problémy.

Paní psycholožka říkala, že děti narozené v červenci a srpnu a zvláště kluci, často ještě na školu zralí nejsou. Dostali jsme tedy odklad do školy od paní psycholožky a ještě nás čeká potvrzení od dětské lékařky a nakonec bude prý záležet na škole, zdá nám odklad dají při zápisu. Ale já myslím, že je to už jasné. A hlavně jsem ráda, že ho paní psycholožka pečlivě vyšetřila, sama jsem při vyšetření pochopila, že František ještě potřebuje dozrát. Podle psycholožky by školu teď zvládl, ale měl by problémy. Tak raději ještě ten rok počkáme a budeme se nadále pilně připravovat do školy. 

Nejvíce Františka motivuje kosmická mapa s nálepkami

V práci s Predškoláčkovými týdeníčky jsme již přibližně v polovině. Jejich součástí je také kosmická mapa a ta Františka velmi motivuje. Lepí si do ní nálepky za každý splněný úkol. Náš František má totiž novou zálibu a tou je Vesmír. Je to jeho nejoblíbenější téma k rozhovoru posledních dní a neustále se na něco ptá. Někdy odpovědi na jeho složité otázky neznám ani já a musíme po odpovědích pátrat třeba i na internetu. Až bude František velký, prý bude hvězdářem. I když se mu někdy moc nechce do některého úkolu, příslib nové nálepky do kosmické mapy a povídání si o Vesmíru ho dostatečně motivuje k jeho splnění. Vždyť každý úkol mu nezabere víc než 20 minut a to je super. Takže kosmická mapa s nálepkami jsou pro Františka skvělá motivace.

Hlavičkové úkoly pomáhají Františkovi s logopedií a rýmováním

Asi Františkův nejoblíbenější sešit jsou Hlavičkové úkoly. Úkoly probíráme postupně nové, ale často se i vracíme a opakujeme to, co jsme již probrali dříve a měli jsme v tom ještě mezery. Např. logopedická cvičení často opakujeme a jen tak si povídáme o přiložených obrázcích, a i zde už vidím pokroky v lepší výslovnosti. Mimo to se často v týdeníčcích vyskytují spojovačky, co k sobe patří, dále protiklady a zjistili jsme, že je pro Františka problém určit slova, která se rýmují. Zde musíme ještě cvičit. Hledáme rozdíly, učíme se, co je nahoře, dole, uprostřed, co je větší, či menší. Opakujeme tvary i barvy. Občas něco František hned neví, ale pokud se k tomu vracíme, brzy vše pochopí. Trénuje logické myšlení.

S Praktikem pro život se František stal zahradníkem

Druhou částí Predškoláčkových tydeničků je sešit Praktik pro život. Tentokrát jsme se učili, co je pro člověka zdravé a nezdravé, povídali jsme si o lidských smyslech, o sportování a dnech v týdnu. Zopakovali jsme chování na silnici. Také jsme si vyprávěli o správném chování k lidem, kteří jsou na vozíku, nebo jsou nějakým způsobem postižení. Stále opakujeme i dřívější úkoly, a občas ještě i vytáhneme papírovou botu a trénujeme zavazování tkaniček.

Když jsme probírali kapitolu zelenina, měl František za úkol zasadit semínko. Do kelímku od jogurtu jsme tedy společně nasypali hlínu a zasadil do ní semínko dýně. František byl trpělivý a pečlivě dýni zalíval, dlouho se nic nedělo. Po asi 10 dnech se objevil první lístek a František měl ohromnou radost. Nyní je rostlinka už dost veliká, už není v kelímku od jogurtu, ale František ji musel přesadit do velkého květináče. Pokud to Fandovi poroste takovým tempem, jako doposud a venku bude pořád v noci mráz, brzy tu v domě zarosteme. František je dobrý zahradník.

Inzerce

V sešitě Jízda tužkou František připravuje ruku na psaní

Ve třetím sešitě Jízda tužkou pěkně pokračujeme dál a i zde pozoruji u Františka obrovské pokroky. Malovali jsme tady nuly, spirály, rovné čáry i vlnovky. Pokaždé si povíme novou básničku.

Do cvičení s Pohybovkami se zapojují i sourozenci

Poslední sešit Pohybovky zapojí i Františkovy brášky. Moc je to baví. Kluci objevují, co všechno dovede jejich tělo. Obvykle procházíme i předchozí cviky. Krásně se kluci u cvičení protáhnou, posílí svaly, trénují výdrž a učí se pokynům např. stoj, dřep apod. Pohybovky motivují děti zábavnou formou i pomocí milé básničky. Sešit je moc pěkně vytvořený. Dokonce je na každé stránce i obrázek k vymalování a obtáhnutí.

Fixy Stabilo jsou krásně syté, dobře se drží a nezničí je ani dvouletý bratříček Toník

K vyplňování Fanoušek používá vysoce kvalitní psací potřeby značky Stabilo, dříve jsem se s touto značkou nesetkala a až nyní jsem zjistila, jak jsou tyto pomůcky výjimečné. Všechny naše děti si moc oblíbily nezničitelné fixy Stabilo. Často si s nimi malují a já nemám strach je půjčit i dvouletému Toníčkovi. On se zatím s malováním seznamuje a zkouší, co se s fixy dá dělat. Pokud hodně zatlačí, hrot se zasune do bezpečí. Když je na fixy hodný, tak krásně malují. Barvy jsou krásně syté a perfektně kryjí. Zároveň jsou ergonomicky tvarované, takže se výborně drží v každé ruce. Jsou uložené v praktické krabičce, která má pojistku, a díky ní je z ní nedostane dvouleťák, ale František už krabičku umí otevřít, takže to také velmi oceňuji. Navíc fixy lze krásně smýt z povrchů. Určitě se vyplatí do nich investovat. 

Týdeníčky Františkovi celkově moc pomáhají. Je to systematická příprava do školy a právě to jsme potřebovali. 

Inzerce

S Františkem přejeme všem krásné jarní dny.

Maminka Veronika

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Březen: František dále pilně vyplňuje týdeníčky, nejvíce ho motivuje kosmická mapa s nálepkami - diskuze

Poradna

Dobrý den, prosila bych o radu mám nepravidelně cykly rozmezí 31-50 ovulaci mám 20 dní od poslední menstruace. Poslední menstruace byla 17.3. 4.4 byl na ultrazvuku vidět folikul nebylo řečeno kolik měřil nic jen že tam je 7.4 pozitivní ovulační test Atén den i pohlavní styk dne 9.4 jsem byla znova na gynekologii a bylo mi řečeno že ovulace probíhá byla vidět tekutina. Dne 19.4 slabý zašpinění předpokládám že nidace když 20.4 byl pozitivní těhotenský test. Dne 22.4 jsem byla na krvy jako samoplatce to bylo 40.33 dne na pohotovosti dne 28.4 jsem začala špinit hnědé nebylo ani na vložku gestační váček odpovídal 5 týdnů ale nikdo se neptal zda je menstruace pravidelná. Podle mých výpočtu když byla ovulace 7.4 s 20 denim zpožděním tak můj výpočet je že jsem byla 3+1 dne 30.4 kontrola u gynekologa tam též odpovídal váček 5tydnu ale zase se nikdo neptal zda je pravidelná nebo kdy byla ovulace nebo jestli ovulace není zpožděná .pak další špinění ale červená krev bylo
na pohotovosti dne 5.5 podle ultrazvuku byl váček 5+5 takže povyrostl podle mě byl stále úroveň kolem 4 týdne ale byl bez žloutkového váčku dne 15.5 byly kontrola u me gynekoložky a ultrazvuk odpovídal stále 5+ byla jsem poslána na kontrolu do nemocnice za je to na revizi 15.5 na pohotovosti váček údajně 6+2 ale stále bez plodů a bez žloutkového váčku ale nikdo nepočítal to že můžu mít nepravidelnou menstruaci nebo ovulaci o 20 dní od poslední menstruace .moje otázka zní jít na revizi nebo počkat jestli se ještě objevy nikdo nebral ani krev na hcg takže se neví hodnota mohly už od začátku váček blbě změřit. Podle ultrazvuku Nebo tím že mám nepravidelný cykly tak by se neshodovaly s datem menstruace a nepočítá se pak to podle ultrazvuku jinak než u běžné pravidelně menstruace a ovulace co je pak v půlce cyklu jen nechci jít na potrat zbytečně chci mít jistotu že jsem udělala vše revize dne 24.5 děkuji za odpověď

Dobrý den,

takto se to obtížně posuzuje, nicméně před provedením revize by stejně měl být proveden ještě kontrolní ultrazvuk, takže pokud tam nebudou již bezpečně patrné embryonální struktury, tak těhotenství prosperující s největší pravděpodobností není a revize je v takovém případě potenciálně na místě, o všem ale rozhodujete s lékařem, který Vás má možnost vyšetřit, nikoliv v rámci internetové poradny.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.05.2024, 16:41
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×