Inzerce
Inzerce
Inzerce

Představení předškolačky Kristýnky

Kristýnka je zvídavá šikovná holčička, která se pořád chce učit něco nového. Baví ji zpívání, tancování i kreslení a už si připravuje pokojíček na školní režim. Balíček pro předškoláka jí udělal velkou radost a už se těší, až bude pracovat s Předškolákovými týdeníčky vydavatelství Babyonline.

 

Milí čtenáři,

Inzerce

s velkou radostí jsme přivítali možnost zapojit naši dcerku Kristýnku do Předškoláka online, protože od září půjde do první třídy a moc ráda plní různé úkoly pro předškoláky. Když přišel balíček, měla Kristýnka obrovskou radost. Vše si vybalila a prohlédla, co všechno dostala a nejraději by se do toho pustila hned.

 

Inzerce

Jaké kroužky si už Kristýnka stihla vyzkoušet?

Kristýnka se narodila 23. 2. 2016 jako naše první dítě. Od malička je hodně šikovná, zvídavá, má zájem se učit nové věci. Od půl roku jsme chodili na plavání pro kojence, od roku jsem s ní chodila na cvičení pro batolata a od dvou let chodila ještě na kroužek Zpívánky, kde se učila dětské písničky, hry, poznávala hudební nástroje. Od tří let chodila na baby dance, pak jsme měli díky covidové době s kroužky pauzu a od září 2021 začala chodit do ZUŠ kroužku Kolečko, kde se učí pohybovým, hudebním a výtvarným činnostem a moc ji to baví.

Kristýnka se ráda učí novým věcem

V mateřské školce s dětmi a obzvláště předškoláky dělají hodně činností, pořád něco tvoří a učí je spoustu věcí. Kristýnka už ve dvou a půl letech uměla počítat do dvaceti, postupně se začala učit písmenka, chtěla vždy sama, každý večer chce prohlížet knížky, učit se něco nového. Má hodně různých sešitů s přípravou do školy, knížky, kupujeme jí časopis Sluníčko, moc ráda kreslí, něco tvoří a sama si vymýšlí různé výrobky. Snažíme se jí věnovat a rozvíjet její znalosti. Dokonce se před časem sama naučila vázat tkaničky.

Nové vybavení pokojíčku

Momentálně čekáme na nový nábytek do pokojíčku, kam jsme objednali už i psací stůl, aby měla místo a prostor pro věci do školy a učila se pořádku a školnímu režimu, tak se moc těší. Vybraly si s mladší Kačenkou nábytek bílo-růžový se srdíčky, tak to bude vyloženě holčičí pokojíček. :-)

Jaké používáme psací potřeby?

Kristýnka zatím neměla žádné speciální pastelky, tužky pro předškoláka, má několik balení klasických pastelek, koupili jsme pak i trojhranné, voskovky, fixy. Ve školce jsou pro předškoláky dobře vybaveni, tak tam mají speciální výtvarné věci pro školáky.

 

Jsme moc rádi, že jsme s předškolákovými týdeníčky dostali i výbavu na psaní a kreslení. Navíc se nám týdeníčky teď budou hodit o to více, protože jsou obě dcerky od zítra v pětidenní karanténě a nemohou do školky, tak budeme mít alespoň zábavu. :-)

Moc zdravíme a těšíme se na týdeníčky. :-)

Inzerce

Maminka Lenka

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2022 Předškolačka Kristýnka - diskuze

Vložit příspěvekČlanky s diskuzí

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 24.05.2022, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×