Inzerce
Inzerce
Inzerce

Představení předškoláků, dvojčat Honzíka a Eliška

Honzík a Eliška si svůj život museli vybojovat

Honzík a Eliška jsou šestiletá dvojčata. Svůj start do života měli složitý, narodila se o tři měsíce dříve a svůj život si musela vybojovat. 

Eliška proplouvá životem s hendikepem, trpí mozkovou obrnou

Eliška měla po porodu krvácení do hlavičky, a tak životem proplouvá s hendikepem - DMO, mozková obrna.  Její omezení je pohybové, týká se především nožiček a koordinace pohybu. Menší vzdálenosti dokáže ujít, nebo se pohybuje pomocí dětského invalidního vozíčku. 

Honzík je po neurologické stránce v pořádku.

Čekalo nás rozhodnutí, zda nastoupit do školy nebo dát odklad

Vzhledem k jejich věku, jsme letos řešili, zda nastoupit do školy, či dát odklad. Nakonec jsme se po několika konzultacích s odborníky rozhodli pro odklad. I když jsou dvojčata šikovná a nástup do školy by snad nebyl až takový průšvih, dostanou tak čas, aby se mohla v klidu  připravit, a nemusí tak opět svoje vrstevníky jen dohánět, jak to měla doposud ve všem.

Inzerce

Hledala jsem možnosti, jak co nejlépe připravit děti pro nástup do první třídy

Protože jsme z vesnice a není u nás přípravný ročník, či nějaké podobné kroužky, hledala jsem na internetu možnosti, jak co nejlépe připravit děti pro nástup do první třídy. Narazila jsem na videa s Předškolákovými týdeníčky a protože se mi koncept velmi zalíbil, rozhodla jsem se právě pro ně.

Jak vypadá náš běžný týden

Běžný týden se u nás doma asi nikterak moc neliší od jiných rodin. Jen u Elišky je den protkaný cvičením, rehabilitací a protahováním s ohledem na její hendikep. Honzík zas každý den trénuje logopedii kvůli své dyslalii. Jinak jsou děti ráno ve školce, povětšinou je vyzvedáváme po obědě. Program dne pak probíhá dle počasí, kroužků a popřípadě dle elánu a nálady rodičů. :-)

Inzerce

Honzík navštěvuje fotbalový oddíl a letos začne s hrou na kytaru

Honzík je členem fotbalového oddílu, a tak má v týdnu dva tréninky a o víkendu většinou zápas. Letos mu přibude hra na kytaru a hudební nauka v ZUŠ.

Eliška se bude učit hrát na flétnu a zpívat

Elišce zabere hodně volného času rehabilitovací, každopádně naštěstí zbývá i plno času na lumpačení a řádění s kamarády. Také Eliška letos začne navštěvovat ZUŠ, kde se bude učit hrát na flétnu a zpívat, vše kolem hudby pak poznávat v hudební nauce. 

Inzerce

Děti se ve školce zapojují do všech činností a chtějí na plavecký výcvik

Ve školce se zapojují do všech činností moc rádi, oba prozatím plánují, že se chtějí zúčastnit plaveckého výcviku. Eliška má svoji asistentku, která ji pomáhá v pohybových aktivitách či třeba při vycházce. 

Prozatím naše příprava neprobíhala moc cíleně a došlo i na slzičky

Prozatím naše příprava na školu neprobíhala moc cíleně a spíše neuceleně. Koupí nějakého pracovního sešitu, tvořením s dětmi či povídáním, co vše se ve škole dělá. Úkoly nám někdy šly lépe, jindy hůře. S úsměvem, ale také přišly i slzičky a nechuť, zejména když se nedařilo. Každopádně prozatím jsme neměli možnost komplexní přípravy, jež nabízí Předškolákovy týdeníčky. 

Honzík je nadaný matematicky, problém mu dělá výslovnost a grafomotorika

Honzík je nadaný matematicky, umí s jistotou sčítat a odčítat do 20, násobilku do 5, aniž bychom to s ním trénovali, okoukal to při karanténě v Učitelce a hned to pochopil. Museli jsme ho pak krotit, aby nešel tolik napřed. Má i skvělé logické myšlení. 

Co mu dělá veliký problém, je výslovnost a především grafomotorika. Honzík je levák.

Eliška je bojovnice a občas nás překvapí, jak rychle dokáže v činnostech bráchu a vrstevníky dotáhnout

Eliška je neskutečná bojovnice, dává na frak všem špatným prognózám. Má naštěstí houževnatou a vytrvalou povahu, a tak i když jí jde většina věcí hůře než Honzíkovi, dokáže ho svou pílí v něčem i předehnat. Ráda maluje. Její mentální věk je tak pět a půl let - u Elišky byl ten odklad o něco jasnější než u bráchy, ale jak jsem psala, kolikrát nás už překvapila, jak rychle dokázala v činnostech bráchu a vrstevníky dotáhnout. Má úžasnou představivost, a když chce, dokáže krásně vyprávět. S jistotou napočítá do 20, sčítání a odečítání do šesti zvládne dle nálady. Eliška je pravák.

Co již Eliška s Honzíkem umí a kde se připravují

Eliška i Honzík se dokáží podepsat celým jménem. Oba mají své psací stoly, a tak většinou pracují u nich, samozřejmě když to jde, přesouváme se pro pestrost činnosti na zem, ven a ideálně pak k babičce. ? (Ideálně pro mě). 

Dbáme na ergonomické psací potřeby pro správný úchop

Snažíme se dbát na to, aby měli ergonomické tužky, pastelky, které jim usnadní správný úchop (s Honzíkem s tím velmi bojujeme). Nejvíce si dvojčata oblíbila pastelky s výřezy. 

Jsme rádi, že jsme se společně zapojili do projektu našich příprav do školy! 

Těšíme se na spolupráci právě s Předškolákovými týdeníčky!

Krásný den, 

maminka Věra

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2020/2021 Předškoláci Honzík a Eliška - diskuze

Poradna

Dobry den, mam syna 4 roky, nema zadne bolesti, ale moc nechce jist, dnes kdyz jsem mu měnila plenku, mel černou stolici. Mam jen jedno dite proto se bojim a nevim co to znamena. Muzete mi prosim poradit? Z ceho to muze byt? Obcas pije Coca Colu, ale jen velmi malo a bez cukru. Ted momentalne ji hodne platkovy sýr v toustech, ma rad vse co se týká sýru, dnes mel i jablka. Muze mit krvácení? Na bolesti si zadne nestezuje, horecky nema, je naprosto v poradku, hraje si. Prosim o radu.

Dobrý den,

nejedl syn borůvky, ostružiny? Mohlo by to být zabarvení z ovoce, pokud se stolice bude opakovat, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 14.07.2024, 17:30
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×