Jak si vedou dvojčata po půl roce s Předškolákovými týdeníčky? Honzík se zlepšil v grafomotorice, Eliška se umí lépe vyjadřovat
Po delší pauze hlásíme, jak pokračuje naše předškolní příprava se sešity Předškolákovy týdeníčky. Za tu dobu vidím u dvojčat opět veliký pokrok. U Honzíka se velmi zlepšila grafomotorika, u Elišky zase vyjadřovací schopnosti a prostorová orientace.
Zápis i letos bude distanční
Bohužel i letos proběhl zápis pouze distanční formou, a tak nemáme posouzení přímo z akce. Dostali jsme ale od školy tabulku s přehledem, a když jsme si úkoly zkoušeli, zvládly děti vše téměř na jedničku. Malinko jsme popletli pár drobností ve verbálním vyjadřování, ale to vše ještě doladíme.
![]() | ![]() |
Jízda tužkou je už pro děti větší výzva, stále se ale zlepšují
Momentálně vyplňujeme již 34. týden. Moc mě těší veliký pokrok, který je vidět u Honzíka. Ze začátku v grafomotorice za Eliškou zaostával, nyní jsou už oba na stejné úrovni a úkoly jim jdou moc pěkně. Občas použijí gumu, nebo když se některý úkol nedaří, zkouší si ho ještě jiné dny třeba na kreslící tabulku. Co se asi moc nepodaří u Honzíka změnit, je to držení tužky. Stále ji vytáčí na druhou stranu, stačí ho ovšem jen upozornit a úchop upraví. Teď ke konci sešitu jsou úkoly v Jízdě tužkou již těžší, i přesto ale děti úkoly plní rády a baví je to.
![]() | ![]() |
Hlavičkové úkoly nám pomáhají trénovat i paměť
Oba stále velmi baví rýmovací spojovačky, stříhačky a doplňování. Úkoly plní již zcela samostatně, snaží se i vše zvládnout tak, že jim zadání přečteme jen jednou. Trénujeme tak i paměť. Občas to sice nevyjde, ale nevadí, už víme, že chybami se učíme a posouváme dál. A bez toho bychom se to vlastně ani správně nikdy nenaučili.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
Praktik pro život má v režii hlavně babička
Z tohoto sešitku se stal dle dětí babičkovský sešit. Berou si ho s sebou, když jedou na spaní k babičce. Protože prý „babička tomu rozumí nejlíp a umí to dobře vysvětlit“. Aspoň pak máme i tu možnost, že když nám po návratu ukazují, jak úkoly splnili, ještě si o tom společně popovídáme jednou a slyšíme tak i tu jejich verzi, kterou si od babičky pamatují.
![]() | ![]() |
Pohybovky jsou stále nejoblíbenější
Stejně jako je praktik záležitostí babičky, jsou pohybovky stále záležitostí „tělocvikáře“ tatínka. Pohybovky v oblíbenosti také vedou. Ať už jde o vymalování, či následné cvičení, dělají tyto úkoly oba nejraději. Občas se u toho všichni pěkně nařehtáme nebo nám asistuje náš jezevčík.
![]() | ![]() |
Děti konečně poznaly ZUŠ i osobně
Děti dál navštěvují ZUŠ. Dokonce teď poprvé byly i osobně, a ne pouze distančně. Na dálku se tedy ještě spojují skrze hodiny nauky, a tak si takto zdokonalují i technické znalosti v ovládání počítače.
![]() | ![]() |
![]() | ![]() |
Covid se nevyhnul ani nám
Elišku s tatínkem bohužel v březnu neminula nákaza onemocněním covid-19, nebylo to vůbec jednoduché, Eliška měla opravdu škaredý průběh, a tak jsme měli od vyplňování i pár týdnů pauzu, teď už je ale naštěstí v pořádku a zase společně pracujeme na předškolní přípravě.
![]() | ![]() |
Všechny vás moc zdravíme a děkujeme vám za tyto skvělé a kompletní sešity, díky nimž je příprava na školu zábava.
Krásné dny,
Biskupovi
Předchozí článek:

Jak se Eliška a Honzík po téměř roce s Předškolákovými týdeníčky připravili na první třídu?
Následující článek:

První tři týdny Honzíka a Elišky s Předškolákovými týdeníčky
Poradna
Dobry den. 3roky jsme se s manzelem snazily o miminko a z toho 2roky dochazely na inseminace,nez jsme usoudily,ze bude lepsi umele oplodneni. Prvni pokus se nam nezdaril a pri druhem se zavadenim jednoho embria se nam povedli dvojcatka. Tim ze jsou dvouvajecne a maji vse sve,nam doktori rekli,ze pred transferem jsem byla jiz tehotna. Takze se nam podarilo prirozene I umele oplodneni najednou. Chtela bych se jen zeptat,jak je to caste. Dekuji
Dobrý den,
tato situace, která se nezývá „přeoplodnění“ je u člověka relativně vzácná, registr asistované reprodukce tyto případy speciálně neeviduje, takže nelze přesně stanovit frekvenci těchto případů v ČR, ale spadá to skutečně do případů výjimečných a málo častých.
Jev se nazývá odborně jako superfetace - pokud by k dalšímu otěhotnění došlo až v následujícím cyklu, či superfekundace – pokud by se jednalo o oplodnění dvou vajíček ze stejného cyklu.
Oba jevy se vyskytují běžněji u hlodavců, ale pro člověka jsou skutečně výjimečné.
Přeji mnoho zdaru
MUDr. Kateřina Veselá, Ph.D.

Pro akci je nutné přihlášení
Obsah článku
Související články
Aktuální soutěže
Aktuální testování
Související recepty
Vybraná anketa
Bylo vaše dítě očkováno proti pneumokokům? Jakou vakcínou?
17 %
11 hlasů
0 %
0 hlasů
8 %
5 hlasů
58 %
38 hlasů
18 %
12 hlasů
Celkem hlasovalo 66 unikátních návštěvníků