Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak si vedou dvojčata po půl roce s Předškolákovými týdeníčky? Honzík se zlepšil v grafomotorice, Eliška se umí lépe vyjadřovat

 

Po delší pauze hlásíme, jak pokračuje naše předškolní příprava se sešity Předškolákovy týdeníčky. Za tu dobu vidím u dvojčat opět veliký pokrok. U Honzíka se velmi zlepšila grafomotorika, u Elišky zase vyjadřovací schopnosti a prostorová orientace.

Zápis i letos bude distanční

Bohužel i letos proběhl zápis pouze distanční formou, a tak nemáme posouzení přímo z akce. Dostali jsme ale od školy tabulku s přehledem, a když jsme si úkoly zkoušeli, zvládly děti vše téměř na jedničku. Malinko jsme popletli pár drobností ve verbálním vyjadřování, ale to vše ještě doladíme.

Jízda tužkou je už pro děti větší výzva, stále se ale zlepšují

Momentálně vyplňujeme již 34. týden. Moc mě těší veliký pokrok, který je vidět u Honzíka. Ze začátku v grafomotorice za Eliškou zaostával, nyní jsou už oba na stejné úrovni a úkoly jim jdou moc pěkně. Občas použijí gumu, nebo když se některý úkol nedaří, zkouší si ho ještě jiné dny třeba na kreslící tabulku. Co se asi moc nepodaří u Honzíka změnit, je to držení tužky. Stále ji vytáčí na druhou stranu, stačí ho ovšem jen upozornit a úchop upraví. Teď ke konci sešitu jsou úkoly v Jízdě tužkou již těžší, i přesto ale děti úkoly plní rády a baví je to.

Hlavičkové úkoly nám pomáhají trénovat i paměť

Oba stále velmi baví rýmovací spojovačky, stříhačky a doplňování. Úkoly plní již zcela samostatně, snaží se i vše zvládnout tak, že jim zadání přečteme jen jednou. Trénujeme tak i paměť. Občas to sice nevyjde, ale nevadí, už víme, že chybami se učíme a posouváme dál. A bez toho bychom se to vlastně ani správně nikdy nenaučili.

 

Praktik pro život má v režii hlavně babička

Z tohoto sešitku se stal dle dětí babičkovský sešit. Berou si ho s sebou, když jedou na spaní k babičce. Protože prý „babička tomu rozumí nejlíp a umí to dobře vysvětlit“. Aspoň pak máme i tu možnost, že když nám po návratu ukazují, jak úkoly splnili, ještě si o tom společně popovídáme jednou a slyšíme tak i tu jejich verzi, kterou si od babičky pamatují.

Pohybovky jsou stále nejoblíbenější

Stejně jako je praktik záležitostí babičky, jsou pohybovky stále záležitostí „tělocvikáře“ tatínka. Pohybovky v oblíbenosti také vedou. Ať už jde o vymalování, či následné cvičení, dělají tyto úkoly oba nejraději. Občas se u toho všichni pěkně nařehtáme nebo nám asistuje náš jezevčík.

Děti konečně poznaly ZUŠ i osobně

Děti dál navštěvují ZUŠ. Dokonce teď poprvé byly i osobně, a ne pouze distančně. Na dálku se tedy ještě spojují skrze hodiny nauky, a tak si takto zdokonalují i technické znalosti v ovládání počítače.

 

Covid se nevyhnul ani nám

Elišku s tatínkem bohužel v březnu neminula nákaza onemocněním covid-19, nebylo to vůbec jednoduché, Eliška měla opravdu škaredý průběh, a tak jsme měli od vyplňování i pár týdnů pauzu, teď už je ale naštěstí v pořádku a zase společně pracujeme na předškolní přípravě.

Všechny vás moc zdravíme a děkujeme vám za tyto skvělé a kompletní sešity, díky nimž je příprava na školu zábava.

Inzerce

Krásné dny,

Biskupovi

Inzerce

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak si vedou dvojčata po půl roce s Předškolákovými týdeníčky? Honzík se zlepšil v grafomotorice, Eliška se umí lépe vyjadřovat - diskuze

Poradna

Opakované mykózy

| Marinka5 | 07.05.2021, 14:02

Dobrý den, jsem už naprosto zoufalá. Už rok se mi opakuje neustále svědění pochvy. Ze stěru vždy vyjdou kvasinky. Ze začátku jsem na radu lékaře zkoušela Rosalgin a Jenemazol. Bohužel vše pomohlo na opravdu krátkou dobu. Dostala jsem i tablety Mycomax a též bez většího efektu. Pak jsem měla chvilku klid. Ale teď už mě to zase asi tři měsíce s krátkými přestávkami trápí. Má nová lékařka mi řekla ať si zakoupím Gynellu zavádějící tablety a pěnu. Zatím používám krátce. Nicméně nemám téměř žádný výtok, je to u kvasinek normální? Spíš mě trápí ukrutná suchost. Nemáte prosím nějaký tip co s tím? Vyzkoušela jsem už kde co, ale nic mi nepomohlo na delší dobu. Moc děkuji za odpověď

Dobrý den, některé ženy mají predispozici k tomu, že se jim mykózy neustále navrací. Zkusila bych kromě preparátů i vynechat sladké, posilovat imunitu, používat přípravky na intimní hygienu a vyhnout se parfemovaným a extrémně agresivním přípravkům, nosit pouze prodyšné bavlněné spodní prádlo a vyhýbat se upnutým kalhotám. Některým ženám přihoršují i některé potraviny, jako jsou např. sýry, pivo, kynuté pečivo apod., nebo užívají léky potlačující Vaši imunitu (jako např. kortikoidy). Často se stává, že se mykóza vrací i z důvodu, že partneři nepoužívají ochranu a tzv. si neustále kvasinky navzájem předávají. V tom případě je nutná léčba u obou. Pomoci mohou i probiotika či lactobacily ve formě vaginálních globulí, které napomáhají k obnově normálního vaginálního prostředí, které zabraňuje přemnožení patogenů. Pokud tento problém u Vás neustále trvá a nepomáhají Vám ostatní přípravky, může se přistoupit k léčbě tzv. chronických mykóz, kdy využíváme léčby systémové – tedy užívání tabletek antimykotik, enzymoterapie apod. Tyto možnosti by Vám sdělil Váš gynekolog. Vyloučila bych i onemocnění cukrovkou, jelikož právě u diabetiků může tato opakující se infekce být průvodním jevem. Z lokálních antimykotik je možno zkusit ještě např. Macmiror vaginální tobolky.

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | 08.05.2021, 13:56
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce