Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak si vedou dvojčata po půl roce s Předškolákovými týdeníčky? Honzík se zlepšil v grafomotorice, Eliška se umí lépe vyjadřovat

 

Po delší pauze hlásíme, jak pokračuje naše předškolní příprava se sešity Předškolákovy týdeníčky. Za tu dobu vidím u dvojčat opět veliký pokrok. U Honzíka se velmi zlepšila grafomotorika, u Elišky zase vyjadřovací schopnosti a prostorová orientace.

Zápis i letos bude distanční

Bohužel i letos proběhl zápis pouze distanční formou, a tak nemáme posouzení přímo z akce. Dostali jsme ale od školy tabulku s přehledem, a když jsme si úkoly zkoušeli, zvládly děti vše téměř na jedničku. Malinko jsme popletli pár drobností ve verbálním vyjadřování, ale to vše ještě doladíme.

Jízda tužkou je už pro děti větší výzva, stále se ale zlepšují

Momentálně vyplňujeme již 34. týden. Moc mě těší veliký pokrok, který je vidět u Honzíka. Ze začátku v grafomotorice za Eliškou zaostával, nyní jsou už oba na stejné úrovni a úkoly jim jdou moc pěkně. Občas použijí gumu, nebo když se některý úkol nedaří, zkouší si ho ještě jiné dny třeba na kreslící tabulku. Co se asi moc nepodaří u Honzíka změnit, je to držení tužky. Stále ji vytáčí na druhou stranu, stačí ho ovšem jen upozornit a úchop upraví. Teď ke konci sešitu jsou úkoly v Jízdě tužkou již těžší, i přesto ale děti úkoly plní rády a baví je to.

Hlavičkové úkoly nám pomáhají trénovat i paměť

Oba stále velmi baví rýmovací spojovačky, stříhačky a doplňování. Úkoly plní již zcela samostatně, snaží se i vše zvládnout tak, že jim zadání přečteme jen jednou. Trénujeme tak i paměť. Občas to sice nevyjde, ale nevadí, už víme, že chybami se učíme a posouváme dál. A bez toho bychom se to vlastně ani správně nikdy nenaučili.

 

Praktik pro život má v režii hlavně babička

Z tohoto sešitku se stal dle dětí babičkovský sešit. Berou si ho s sebou, když jedou na spaní k babičce. Protože prý „babička tomu rozumí nejlíp a umí to dobře vysvětlit“. Aspoň pak máme i tu možnost, že když nám po návratu ukazují, jak úkoly splnili, ještě si o tom společně popovídáme jednou a slyšíme tak i tu jejich verzi, kterou si od babičky pamatují.

Pohybovky jsou stále nejoblíbenější

Stejně jako je praktik záležitostí babičky, jsou pohybovky stále záležitostí „tělocvikáře“ tatínka. Pohybovky v oblíbenosti také vedou. Ať už jde o vymalování, či následné cvičení, dělají tyto úkoly oba nejraději. Občas se u toho všichni pěkně nařehtáme nebo nám asistuje náš jezevčík.

Děti konečně poznaly ZUŠ i osobně

Děti dál navštěvují ZUŠ. Dokonce teď poprvé byly i osobně, a ne pouze distančně. Na dálku se tedy ještě spojují skrze hodiny nauky, a tak si takto zdokonalují i technické znalosti v ovládání počítače.

 

Covid se nevyhnul ani nám

Elišku s tatínkem bohužel v březnu neminula nákaza onemocněním covid-19, nebylo to vůbec jednoduché, Eliška měla opravdu škaredý průběh, a tak jsme měli od vyplňování i pár týdnů pauzu, teď už je ale naštěstí v pořádku a zase společně pracujeme na předškolní přípravě.

Všechny vás moc zdravíme a děkujeme vám za tyto skvělé a kompletní sešity, díky nimž je příprava na školu zábava.

Inzerce

Krásné dny,

Biskupovi

Inzerce

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak si vedou dvojčata po půl roce s Předškolákovými týdeníčky? Honzík se zlepšil v grafomotorice, Eliška se umí lépe vyjadřovat - diskuze

Poradna

Rodičovský příspěvek

| RPCZ | 26.09.2023, 06:34

Dobrý den
Potřebuji porádit na temu rodičovský příspěvek.


Jestli mam narok na RP když pracovní poměr byl ukončen ze strany zaměstnavatele 4 mesice po porodů.
Žádný rodičovské dovolené, příspěvky jsem ne žádala ani ze strany zaměstnavatele ani státní.
Porod byl březen 2022 po 4 měsících ukončení zaměstnání.
Jsem z jiného státu EU (Madrsko) v ČR dite dostalo rodný list.
Na území ČR nemam přechodní pobyt ani trvalý.

Dobrý den,

pro posouzení, který stát EU je ve Vašem případě odpovědný za výplatu rodinných dávek, se prosím obraťte na Úřad práce. Úřad bude k posouzení potřebovat doplňující informace o Vás, dítěti i otci dítěte, např. údaj o místě výdělečné činnosti otce. Můžete využít i call centrum Úřadu práce: +420 800 779 900, callcentrum@uradprace.cz

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 26.09.2023, 11:02
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Inzerce
×