Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak se Eliška a Honzík po téměř roce s Předškolákovými týdeníčky připravili na první třídu?

Podařilo se, a i když jsme teď ve vyplňování týdeníčků lehce polevili, máme hotovo!

 

A jak se teď, mami, budeme učit?

Honzík se mě ptal: „A jak se teď, mamko, jako budeme učit?“. Tak jsem mu odpověděla, že se blíží prázdniny a v sešitcích je ještě několik stránek s procvičováním právě pro prázdninové dny. Takže se nemusí bát, že nebudeme mít co dělat. Eliška se přidala „Přece o prázdninách se nemusíme učit, protože jsou to přece prázdniny!", pak ale dodala: "Ale když to budou tyhle úkoly, tak to zvládneme a dělat je můžeme :-).“

 

Obě děti udělaly obrovský pokrok

Jako máma jsem opravdu ráda, že jsem zvolila pro přípravu svých dětí do školy právě tyto sešity. Obě moje děti udělaly za ten necelý rok obrovský pokrok, především v kognitivních dovednostech. Je to až k nevíře a jsem přesvědčená, že mnohé pokroky jsou zásluhou právě úkolů ze sešitů. Jejich komplexnost, široký záběr na všechno, co by děti před nástupem do školy měly zvládnout, ale také hravá forma úkolů, aby to děti bavilo a učení jim to ještě před školou nezošklivilo, je prostě super.

 
 

Paní psycholožka byla unešená z Eliščina pokroku

Také jsme byli po roce s Eliškou na kontrole v SPC (speciálně pedagogické centrum). Eliška do centra jezdí kvůli svému tělesnému hendikepu. Po roce teď podstoupila i vyšetření s paní psycholožkou, která byla z jejího výkonu naprosto paf a překvapená. Prý takový pokrok dlouho neviděla, a to si ještě myslím, že se Eliška dost styděla a občas by doma některý ze zadaných úkolů zvládla mnohem lépe. Jakou obrovskou radost jsem jako máma měla, asi nemusím psát, jsem na oba moc pyšná.

 

Honzík si tužku stále drží po svém, zato mu to ale skvěle myslí

U Honzíka se nám úplně nepovedlo zvládnout držení tužky, pokud to můžu napsat po svém, je to levák jako poleno. Pořád má tendence tužku stáčet směrem, kterým potřebuje. Ale i přes tento nešvar se mi zdá, že je držení ruky v pořádku, nestáčí totiž ruku celou, ale jen tu tužku. Doufám, že mu to nebude ve škole činit větší problémy a že ho nebude chytat křeč. Snažíme se ho na to upozorňovat a opravujeme ho, ale občas je to ve výsledku horší, protože je z přílišného upozorňování nervózní. Jinak je jeho pokrok ale opravdu neskutečný. Už teď vidím, jak mu to pálí, dokáže krásně mluvit a odpovídat celou větou, vyřešit různé rébusy nebo složitější matematické úkoly.

Inzerce
 

O prázdnínách se vrátíme k Pohybovkám a úkolům, které dětem příliš nešly

Abychom nevyšli úplně ze cviku, splníme během prázdnin ještě několik úkolů, které jsou v sešitech na prázdniny plánované, ale také se vrátíme k našim oblíbeným cvikům z Pohybovek, nebo znovu zkusíme splnit úkoly, které dětem hned tolik nešly a viděla jsem, že je třeba je procvičit o něco více.

Přípravu jsme zvládli s radostí

Děkujeme, že jsme mohli být součásti výzkumného týmu, společně jsme tak předškolní přípravu našich dvojčat zvládli. Veliký a příjemný bonus toho všeho je, že úkoly, respektive plnění úkolů, děti moc bavilo a oba to dělali rádi.

Přejeme Vám krásné prázdniny, moc se těšíme, až Vám po prázdninách napíšeme, jaké to je ve škole.

Eliška, Honzík a mamka s taťkou Biskupovi

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak se Eliška a Honzík po téměř roce s Předškolákovými týdeníčky připravili na první třídu? - diskuze

Poradna

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Zjistila jsem že jsem těhotná(teď 6tt) a 30.srpna mi končí smlouva. Měla bych dostat už smlouvu na neurčito ale je mi jasné že když řeknu ředitelce že jsem těhotná tak mi ji nedá. Proto bych se chtěla zeptat jak je možné toto řešit, nechci být od září bez peněz. A mám v tomto případě nárok na mateřskou? Děkuji

Dobrý den,

pro nárok na peněžitou pomoc v mateřství je potřeba splnit alespoň 270 dní účasti na nemocenském pojištění v posledních dvou letech před nástupem na PPM. Druhou podmínkou je, že na PPM nastoupíte v době trvání zaměstnání (pojištění) nebo v ochranné lhůtě. Ochranná lhůta ze zaměstnání, které skončilo v době těhotenství, je tak dlouhá jako toto zaměstnání (pojištění), maximálně 180 dní od konce pracovního poměru. Na PPM je možné nastoupit v rozmezí od počátku osmého do počátku šestého týdne před termínem porodu, den nástupu musí spadat do ochranné lhůty. Předpokládám, že jste v tomto zaměstnání déle než 270 dní a obě podmínky splňujete, tedy budete mít nárok na PPM, i když pracovní poměr na konci srpna skončí. Je zcela na Vašem uvážení, kdy těhotenství v zaměstnání oznámíte.

Pokud zaměstnání skončí, můžete se registrovat na úřad práce jako uchazeč o zaměstnání a čerpat podporu v nezaměstnanosti (při splnění podmínek). Pokud byste měla rizikové těhotenství, je možné čerpat nemocenské i po skončení pracovního poměru až do nástupu na PPM za předpokladu, že pracovní neschopnost vznikla v době trvání zaměstnání nebo do 7 dnů od jeho skončení.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 30.06.2022, 07:42
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×