Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak pokračují dvojčata Honzík a Eliška s předškolní přípravou?

Opět Vás po nějaké době moc zdravíme a posíláme malý report, jak se nám pracuje s týdeníčky. Uplynul další měsíc a zatím ani jednou nenastal problém, že bychom museli děti do  plnění úkolů nějak více tlačit. Myslím, že jsme ve vyplňování dokonce o týden, možná dva, napřed. 

Jízda tužkou je stále trochu boj

Momentálně jsme začali vyplňovat devátý týden. Děti nejvíce baví Pohybovky, Hlavičkové úkoly a Praktik pro život. Jízda tužkou není tolik mezi oblíbenými asi proto, že jim do toho rodiče "kecaji" a upravuji držení tužky, sklon a vše kolem. Správné držení tužky je stále veliký problém u obou dětí. Eliška bojuje se sklonem a nejradši by si neustále natáčela papír, jak potřebuje. Navzdory tomu její úkoly vypadají vždy moc krásně a upraveně. Tah tužkou ma lehký a zlepšila se v jistotě. Honzík bojuje, jak ho chvíli přestanete sledovat, hned mu tužka směřuje na opačnou stranu, jeho držení je křečovité a dost tlačí. S ohledem k jeho povaze a touze byt první občas některý z úkolů odflákne. Nedávno mě ale moc překvapil, jak krásně dokázal jeden z úkolů Jízdy tužkou udělat.

 
 

 

Děti se hodně zlepšují

Inzerce

I když výše popisuji náš velký boj se správným držením tužky i celého těla při psaní/malování, u obou dětí pozoruji za ty dva měsíce veliký pokrok v grafomotorice a jejich tvoření. Obě děti se díky Praktiku pro život a úkolům v něm naučily lépe odpovídat v celých větách. A díky týdnu, ve kterém se učilo správné stolování, se toto stalo doma jejich doménou a povinností, kterou si ale určili sami a vždy před společným obědem či večeří prostírá jeden nebo druhý pro celou rodinu. 

 

Distančně na ZUŠ

Inzerce

Do školky momentálně nechodí. Absolvují ale distanční výuku v rámci ZUŠ. Pan učitel nauky dětem posílá videa a úkoly. Oba pak mají on-line vyučování svých oborů. Honzík kytaru a Eliška zpěv a flétnu.  Občas nás zlobí technika a přeci jenom takto na dálku to pro malé děti není určitě ono, každopádně s tím teď nic nenaděláme a snažíme se, jak jen nám to síly a nervy dovolí. :-)

Úkoly z Předškoláka jsou velmi podobné začátku v první třídě

Jsem moc ráda, že jsme zvolili tento styl přípravy dětí do školy. V práci (dětský domov) máme teď prvňáčka a jejich začátek je tolik podobný tomu všemu, co s dětmi vyplňujeme my v týdeníčcích. V rámci péče o tohoto prvňáčka jsem teď absolvovala on-line rozhovor paní učitelky s rodiči, kde paní učitelka mimo jiné zmínila nepřipravenost dětí ze školky na hláskovaní (i první/poslední písmeno) a já si hned vzpomněla na Vaše kartičky a možné hry s nimi.

Opatrujte se, Biskupovi.

Inzerce

 

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak pokračují dvojčata Honzík a Eliška s předškolní přípravou? - diskuze

Poradna

Chování

| Vosanikola | 03.03.2021, 09:52

Dobrý den píšu dotaz ohledně mé neteře je stejně stará jako má dcera 2 a půl roku... Ale chování má takové že uz i švagrova si dělá starosti ale nechce se nikde informovat tak to chci zkusit. Já Verunka je hrozně naladova chvily v pohode a pak je schopna křičet vztekat se strkat do mé dceri když jsou spolu vcera treba vzala zničehonic kamen a prostě ho po me hodila.... Pořádně nemluví v noci se budí stale na. Mléko obcas tak divně gestikuluje ja ji mam hrozne rada ale prijde mi e je tam něco divné v jejim chování tak jsem se chtela zeptat zda je to normální nebo je tam treba neco špatně dekuji za odpověď Vošická

Dobrý den,
rozumím tomu, že máte obavy o zdravý vývoj své neteře. Bohužel nemám dostatek informací, abych se mohla alespoň přibližně vyjádřit k tomu, zda se jedná o běžné projevy chování nebo je u dítěte nějaký problém, případně o jaký problém by se mohlo jednat.
Pokud i maminka holčičky pozoruje u své dcery nějaké nápadnosti ve vývoji, zkuste ji podpořit ve vyhledání odborné péče, kdy při osobní návštěvě daný odborník dokáže mnohem lépe rozlišit, oč by se u dítěte mohlo jednat.
Pokud odborník nazná, že je vše v pořádku, bude mít švagrová jistě klidnější spánek, pokud zjistí, že se u dítěte vyskytují nějaké potíže, dokáže mamince poradit, co holčička nejvíce potřebuje - jaký výchovný přístup, na jaké oblasti ve vývoji se nejvíce zaměřit a jak je rozvíjet, zkrátka pomůže rodičům lépe pochopit dítě a jeho individuální potřeby.
Doporučuji proto mamince obrátit se na nejbližší Pedagogicko-psychologickou poradnu nebo na klinického psychologa.
S pozdravem M. Krupková

Mgr. Michaela Krupková | Babyonline | dnes, 10:38
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce