Jak pokračují dvojčata Honzík a Eliška s předškolní přípravou?

Opět Vás po nějaké době moc zdravíme a posíláme malý report, jak se nám pracuje s týdeníčky. Uplynul další měsíc a zatím ani jednou nenastal problém, že bychom museli děti do  plnění úkolů nějak více tlačit. Myslím, že jsme ve vyplňování dokonce o týden, možná dva, napřed. 

Jízda tužkou je stále trochu boj

Momentálně jsme začali vyplňovat devátý týden. Děti nejvíce baví Pohybovky, Hlavičkové úkoly a Praktik pro život. Jízda tužkou není tolik mezi oblíbenými asi proto, že jim do toho rodiče "kecaji" a upravuji držení tužky, sklon a vše kolem. Správné držení tužky je stále veliký problém u obou dětí. Eliška bojuje se sklonem a nejradši by si neustále natáčela papír, jak potřebuje. Navzdory tomu její úkoly vypadají vždy moc krásně a upraveně. Tah tužkou ma lehký a zlepšila se v jistotě. Honzík bojuje, jak ho chvíli přestanete sledovat, hned mu tužka směřuje na opačnou stranu, jeho držení je křečovité a dost tlačí. S ohledem k jeho povaze a touze byt první občas některý z úkolů odflákne. Nedávno mě ale moc překvapil, jak krásně dokázal jeden z úkolů Jízdy tužkou udělat.

 
 

 

Děti se hodně zlepšují

Inzerce

I když výše popisuji náš velký boj se správným držením tužky i celého těla při psaní/malování, u obou dětí pozoruji za ty dva měsíce veliký pokrok v grafomotorice a jejich tvoření. Obě děti se díky Praktiku pro život a úkolům v něm naučily lépe odpovídat v celých větách. A díky týdnu, ve kterém se učilo správné stolování, se toto stalo doma jejich doménou a povinností, kterou si ale určili sami a vždy před společným obědem či večeří prostírá jeden nebo druhý pro celou rodinu. 

 

Distančně na ZUŠ

Inzerce

Do školky momentálně nechodí. Absolvují ale distanční výuku v rámci ZUŠ. Pan učitel nauky dětem posílá videa a úkoly. Oba pak mají on-line vyučování svých oborů. Honzík kytaru a Eliška zpěv a flétnu.  Občas nás zlobí technika a přeci jenom takto na dálku to pro malé děti není určitě ono, každopádně s tím teď nic nenaděláme a snažíme se, jak jen nám to síly a nervy dovolí. :-)

Úkoly z Předškoláka jsou velmi podobné začátku v první třídě

Jsem moc ráda, že jsme zvolili tento styl přípravy dětí do školy. V práci (dětský domov) máme teď prvňáčka a jejich začátek je tolik podobný tomu všemu, co s dětmi vyplňujeme my v týdeníčcích. V rámci péče o tohoto prvňáčka jsem teď absolvovala on-line rozhovor paní učitelky s rodiči, kde paní učitelka mimo jiné zmínila nepřipravenost dětí ze školky na hláskovaní (i první/poslední písmeno) a já si hned vzpomněla na Vaše kartičky a možné hry s nimi.

Opatrujte se, Biskupovi.

Inzerce

 

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak pokračují dvojčata Honzík a Eliška s předškolní přípravou? - diskuze

Poradna

Výsledky cytologie

| aksilE | 14.09.2021, 08:15

Dobrý den,
na cytologii mám podle výsledků nález, který již nestačí sledovat, ale musí se již dle doktorky řešit. Mám dvě možnosti, buďto biopsii nebo konizaci čípku, pro kterou je moje doktorka spíše nakloněna. Četla jsem však, že výsledky z 1 cytologie nemusí být přesné a výsledek může být nad/podhodnocený či falešně pozitivní. Napadlo mě, zda není lepší pro kontrolu udělat ještě jeden stěr a to již placený LAB test. Nechce se mi věřit, že bych najednou měla takový problém, na prohlídky chodím pravidelně, jsem očkována a mám několik let stálého partnera. Mám 3měsíční mimi a doporučení po zákroku je nezvedat těžké věci, což si nedovedu v mém případě představit. Plánujeme později ještě jedno a tak se obávám, zda chir. zásahem bych pak neměla problémy např. s donošením.
Je mi 26 let.

Děkuji moc za odpověď.

Dobrý den, bohužel bez popsání nálezu a jeho závažnosti vám adekvátně nemohu sdělit svůj názor na váš případ. Samozřejmě jako všechny metody, testování nemusí být zcela přesné, ale pokud je nález natolik závažný, že se paní doktorka spíše i ve vašem věku kloní ke konizaci, převažují zřejmě benefity zákroku nad riziky. V případě konizace a následného těhotenství záleží na tom, kolik tkáně čípku je odstraněno (tzn. jak velký konus byl vytnut), jelikož se musí vyříznout taková část čípku, která obsahuje změněné buňky, aby zůstal takzvaný "zdravý okraj". Pokud je tento konus standartní velikosti (nedochází prakticky k amputaci čípku) a dobře se zhojí po zákroku, není důvod k obavám. Samozřejmě během těhotenství tím pádem bude čípek více sledován z důvodu předchozího zákroku, aby se rychleji nezkracoval, ale naprostá většina žen později nemá s tímto potíže. Pokud nakonec na zákrok přistoupíte, je důležité také myslet na dostatek času ke zhojení, nežli se rozhodnete znovu otěhotnět. Držím vám palce, věřím, že vše dobře dopadne ke vší spokojenosti, hezký den.

MUDr. Elena Peschoutová | Babyonline | 17.09.2021, 20:48
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×