Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak pokračují dvojčata Honzík a Eliška s předškolní přípravou?

Opět Vás po nějaké době moc zdravíme a posíláme malý report, jak se nám pracuje s týdeníčky. Uplynul další měsíc a zatím ani jednou nenastal problém, že bychom museli děti do  plnění úkolů nějak více tlačit. Myslím, že jsme ve vyplňování dokonce o týden, možná dva, napřed. 

Jízda tužkou je stále trochu boj

Momentálně jsme začali vyplňovat devátý týden. Děti nejvíce baví Pohybovky, Hlavičkové úkoly a Praktik pro život. Jízda tužkou není tolik mezi oblíbenými asi proto, že jim do toho rodiče "kecaji" a upravuji držení tužky, sklon a vše kolem. Správné držení tužky je stále veliký problém u obou dětí. Eliška bojuje se sklonem a nejradši by si neustále natáčela papír, jak potřebuje. Navzdory tomu její úkoly vypadají vždy moc krásně a upraveně. Tah tužkou ma lehký a zlepšila se v jistotě. Honzík bojuje, jak ho chvíli přestanete sledovat, hned mu tužka směřuje na opačnou stranu, jeho držení je křečovité a dost tlačí. S ohledem k jeho povaze a touze byt první občas některý z úkolů odflákne. Nedávno mě ale moc překvapil, jak krásně dokázal jeden z úkolů Jízdy tužkou udělat.

 
 

 

Děti se hodně zlepšují

Inzerce

I když výše popisuji náš velký boj se správným držením tužky i celého těla při psaní/malování, u obou dětí pozoruji za ty dva měsíce veliký pokrok v grafomotorice a jejich tvoření. Obě děti se díky Praktiku pro život a úkolům v něm naučily lépe odpovídat v celých větách. A díky týdnu, ve kterém se učilo správné stolování, se toto stalo doma jejich doménou a povinností, kterou si ale určili sami a vždy před společným obědem či večeří prostírá jeden nebo druhý pro celou rodinu. 

 

Distančně na ZUŠ

Inzerce

Do školky momentálně nechodí. Absolvují ale distanční výuku v rámci ZUŠ. Pan učitel nauky dětem posílá videa a úkoly. Oba pak mají on-line vyučování svých oborů. Honzík kytaru a Eliška zpěv a flétnu.  Občas nás zlobí technika a přeci jenom takto na dálku to pro malé děti není určitě ono, každopádně s tím teď nic nenaděláme a snažíme se, jak jen nám to síly a nervy dovolí. :-)

Úkoly z Předškoláka jsou velmi podobné začátku v první třídě

Jsem moc ráda, že jsme zvolili tento styl přípravy dětí do školy. V práci (dětský domov) máme teď prvňáčka a jejich začátek je tolik podobný tomu všemu, co s dětmi vyplňujeme my v týdeníčcích. V rámci péče o tohoto prvňáčka jsem teď absolvovala on-line rozhovor paní učitelky s rodiči, kde paní učitelka mimo jiné zmínila nepřipravenost dětí ze školky na hláskovaní (i první/poslední písmeno) a já si hned vzpomněla na Vaše kartičky a možné hry s nimi.

Opatrujte se, Biskupovi.

Inzerce

 

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak pokračují dvojčata Honzík a Eliška s předškolní přípravou? - diskuze

Poradna

Dobry den, pred nejakou dobou (1-2 mesice) zacala mit ma 4leta dcera zvlastni (zlo)zvyk. Macka si prsty jedne ruky kuzi na vrchni casti ruky druhe (pod prsty). Dela to vzdy, kdyz se na ni zlobime, ale take jsem si toho vsimla, kdyz treba kouka na pohadku nebo ji cistim zuby. Nekdy mi to prijde, ze to dela ve chvili, kdy je nervozni, ale nekdy mam pocit, ze to je jen takovy bezdecny zvyk. Nemyslim si, ze si tu kuzi macka bolestive, spis je to takove hrani s kuzi. Premyslim, jestli je to neco, co bych mela resit a kontrolovat nebo to proste nechat byt.
Dekuji za radu.

Dobrý den, popisovaný zvyk vaší dcery patří do skupiny zvyků dětí jako například cucání palce či dudlíku. Správně jste vypozorovala, že slouží dítěti k uklidnění, uvolnění při nervozitě, nebo jen k relaxaci, často jim také pomáhá ke zklidnění před usnutím, nebo právě u pohádky či jiné klidové činnosti. Oproti cucání palce nebo dudlíku, kdy se dá mluvit o zlozvyku, se zvyk vaší dcerky jeví být naprosto neškodný a společensky přijatelný (nemá dopad na její zdravý vývoj či zdravotní stav ani nevzbuzuje ve druhých odpor či nechuť). Proto bych tento zvyk považovala za zcela nevinný, dokonce i prospěšný, protože pomůže dceři vhodným způsobem uvolnit nahromaděné napětí. Vždyť kolik dospělých dělá různé neuvědomované pohyby, mne si ušní lalůček, hraje si s řetízkem, náušnicemi, pohrává si s vlasy a je to zcela normální a přirozené, pomáhá jim to také k uvolnění napětí, k relaxaci, při nervozitě apod. Tento neškodný zvyk u dítěte není třeba řešit, pokud nikoho neohrožuje. Naopak, pokud na její chování začnete upozorňovat, pak dceru můžete znejistit, způsobit jí psychický problém. Pokud by vaše pochybnosti přetrvávaly, můžete vyhledat konzultaci u dětského klinického psychologa. S pozdravem Mgr. Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 26.11.2020, 14:25
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×