Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak pokračují dvojčata Honzík a Eliška s předškolní přípravou?

Opět Vás po nějaké době moc zdravíme a posíláme malý report, jak se nám pracuje s týdeníčky. Uplynul další měsíc a zatím ani jednou nenastal problém, že bychom museli děti do  plnění úkolů nějak více tlačit. Myslím, že jsme ve vyplňování dokonce o týden, možná dva, napřed. 

Jízda tužkou je stále trochu boj

Momentálně jsme začali vyplňovat devátý týden. Děti nejvíce baví Pohybovky, Hlavičkové úkoly a Praktik pro život. Jízda tužkou není tolik mezi oblíbenými asi proto, že jim do toho rodiče "kecaji" a upravuji držení tužky, sklon a vše kolem. Správné držení tužky je stále veliký problém u obou dětí. Eliška bojuje se sklonem a nejradši by si neustále natáčela papír, jak potřebuje. Navzdory tomu její úkoly vypadají vždy moc krásně a upraveně. Tah tužkou ma lehký a zlepšila se v jistotě. Honzík bojuje, jak ho chvíli přestanete sledovat, hned mu tužka směřuje na opačnou stranu, jeho držení je křečovité a dost tlačí. S ohledem k jeho povaze a touze byt první občas některý z úkolů odflákne. Nedávno mě ale moc překvapil, jak krásně dokázal jeden z úkolů Jízdy tužkou udělat.

 
 

 

Děti se hodně zlepšují

Inzerce

I když výše popisuji náš velký boj se správným držením tužky i celého těla při psaní/malování, u obou dětí pozoruji za ty dva měsíce veliký pokrok v grafomotorice a jejich tvoření. Obě děti se díky Praktiku pro život a úkolům v něm naučily lépe odpovídat v celých větách. A díky týdnu, ve kterém se učilo správné stolování, se toto stalo doma jejich doménou a povinností, kterou si ale určili sami a vždy před společným obědem či večeří prostírá jeden nebo druhý pro celou rodinu. 

 

Distančně na ZUŠ

Inzerce

Do školky momentálně nechodí. Absolvují ale distanční výuku v rámci ZUŠ. Pan učitel nauky dětem posílá videa a úkoly. Oba pak mají on-line vyučování svých oborů. Honzík kytaru a Eliška zpěv a flétnu.  Občas nás zlobí technika a přeci jenom takto na dálku to pro malé děti není určitě ono, každopádně s tím teď nic nenaděláme a snažíme se, jak jen nám to síly a nervy dovolí. :-)

Úkoly z Předškoláka jsou velmi podobné začátku v první třídě

Jsem moc ráda, že jsme zvolili tento styl přípravy dětí do školy. V práci (dětský domov) máme teď prvňáčka a jejich začátek je tolik podobný tomu všemu, co s dětmi vyplňujeme my v týdeníčcích. V rámci péče o tohoto prvňáčka jsem teď absolvovala on-line rozhovor paní učitelky s rodiči, kde paní učitelka mimo jiné zmínila nepřipravenost dětí ze školky na hláskovaní (i první/poslední písmeno) a já si hned vzpomněla na Vaše kartičky a možné hry s nimi.

Opatrujte se, Biskupovi.

Inzerce

 

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak pokračují dvojčata Honzík a Eliška s předškolní přípravou? - diskuze

Poradna

Hlen ve stolici

| Michaela19861986 | 31.05.2023, 09:47

Dobrý den,
Je toto normální stolice u 2,5 měsíčního chlapečka plně kojeneho?
Rodina me neustale děsí hlenem ve stolici a alerii.
Je to tedy prosim normalni nebo mam kontaktovat pediatra. Děkuji

Dobrý den. Myslím, že je to normální stolice, ale podle fotek nelze spolehlivě posoudit, kontaktujte svého pediatra.

MUDr. Ludmila Vomelová | Babyonline | 01.06.2023, 08:33
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×