Inzerce
Inzerce
Inzerce

První tři týdny Honzíka a Elišky s Předškolákovými týdeníčky

Máme za sebou první tři týdny a zatím je to moc fajn. Plnění úkolu děti baví. Mně se moc líbí, že nejde o žádnou kopu úkolů zaráz a nezabere nám to žádný větší čas. Rozhodli jsme se, že vždy v pondělí a ve středu splníme po dvou úkolech, abychom se popřípadě mohli ve zbytku týdne formou hry anebo povídání zaměřit na to, co dětem moc nešlo. A tak v pondělí splníme například Praktik pro život a Jízdu tužkou a ve středu pak Hlavičkové úkoly a Pohybovky.

Obě děti ještě začaly navštěvovat ZUŠ, takže mají v pondělí 40 minut hudební nauku a ve středu pak 25 minut hry na nástroj. Hru na nástroj doma děti trénují denně (krom pondělí a středy) vždy zatím pár minut. Honzík každý den cvičí chvíli logopedii. Eliška pak rehabilituje a protahuje. Vše se snažíme dělat co nejvíce formou hry a ne moc dlouho, většinou 10-15 minut. V úterý a ve čtvrtek odpoledne má ještě Honzík fotbalový trénink.

Praktik pro život

Měla jsem velkou radost, že prozatím děti krásně zvládají úkoly a povídání z Praktik pro život (jsme u třetího týdne). Zároveň se snažím, aby při těchto úkolech samy co nejvíce o daném zaměření povídaly a naučily se tak lépe vyjadřovat ke každodenním činnostem. Úkoly z Praktik pro život dětem zpestřuji tím, že jsme je zatím dvakrát plnili venku na dece, jednou pak doma na koberci :-).

 

Jízda tužkou je pro děti výzva

Jízda tužkou u nás bude oříšek. Samozřejmě pilujeme správný úchop a držení tužky. Jak je ale Honzik levák, tak si při první možné příležitosti sklon držení mění „jak je mu to pohodlné“. U Honzíka mi taky připadá, že tužku drží až moc pevně a křečovitě. Eliška je na tom o něco lépe, ale i ona mění sklon držení a zvedá při tahu ruku.


Každopádně je moc fajn, že pracovní sešit Jízda tužkou začíná těmi jednoduchými úkoly a Honzík s Eliškou se hned nevyděsili, co to po nich máma po prázdninách chce :-). U tohoto sešitu musíme na děti více dohlížet, je to občas boj, Honzík by nejradějí vše rychle „odfláknul“, Eliška se zase bojí neúspěchu a vyžaduje hodně kladného motivačního pozvbuzení, aby se nezasekávala při každém přetáhnutí.

Inzerce

Učíme se stříhat s Hlavičkovými úkoly

Prozatím nám dalo trošku zabrat složit z tvaru nějaký svůj obrázek. Po menší nápovědě se ale zdařilo, Honzík složil velké auto a Eliška vlajky. Tvary oba dobře poznávají, Elišce dělá problém vyslovit správně trojúhelník, ale to ještě natrénujeme. Dvojčata zatím nemají jistotu v přesném vystřihovaní, a tak občas nějakému obrázku ustřihnou roh.

Pohybovky jsou vždy odměna

Dvojčata vyžadují, abychom úkoly z Pohybovek dělali všichni, a tak se zapojí někdy i pes :-). Honzíkovi se po nich občas nechce vybarvit obrázek, ale když dostane správnou motivaci, tak úkol splní. Elišku vybarvovaní baví. Ke cvikům z Pohybovek se na pár minutek vracíme i další dny v týdnu.

 

Inzerce

Zábava na prvním místě

Po prvních třech týdnech plnění úkolů u nás zatím určitě spokojenost. I když se samozřejmě zpočátku dětem tolik nechtělo, bály se náročnosti, že to nezvládnou, a že jim to zabere jejich čas. Poznaly ale, že úkoly pro ně nejsou nemožné, času zaberou také jen kousíček, a ještě se u nich kolikrát zasmějí (malování rodiny, pohybovky, praktik pro život a hlášky, jak se nemáme v dané situaci chovat- především, když jim to tatínek předvádí :-)).

   

Maminka Věra

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

První tři týdny Honzíka a Elišky s Předškolákovými týdeníčky - diskuze

Poradna

Příprava kaší

| haliska | 06.05.2022, 09:12

Dobrý den,
chtěla bych svému dítěti (9.měsíců) připravit obilnou kaši - jinou než tu instantní, co má doposud. Např. jáhlovou, ovesnou. Když ale jen kojím a nemám umělé mléko, tak je možné to smíchat s mateřským mlékem, které bych si odstříkala? Asi to bude časově trochu náročné, ale ráda bych to vyzkoušela takto, pokud je to možné a výživné, bohužel dítě odmítá umělé mléko a jen pro občasnou přípravu nechci kupovat. Ještě u těch ovesných vloček - koupila jsem celozrné, může je dítě v tomto věku vůbec? Někde jsem četla, že celozrné výrobky nejsou pro děti dobře stravitelné, nebo stačí rozvařit a rozmixovat na kaši? Děkuji za odpověď!

Dobrý den, určitě můžete kaši připravit z mateřského mléka. Vločky kupte drcené, jemné, v celozrnné podobě jsou v tomto věku nevhodné (určitě na ně nezapomeňte v pozdějším věku). Kaši pomixujte a připravte v tekutější konzistenci.

Mgr. Jana Eliášová | Babyonline | 06.05.2022, 13:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×