Inzerce
Inzerce
Inzerce

První tři týdny Honzíka a Elišky s Předškolákovými týdeníčky

Máme za sebou první tři týdny a zatím je to moc fajn. Plnění úkolu děti baví. Mně se moc líbí, že nejde o žádnou kopu úkolů zaráz a nezabere nám to žádný větší čas. Rozhodli jsme se, že vždy v pondělí a ve středu splníme po dvou úkolech, abychom se popřípadě mohli ve zbytku týdne formou hry anebo povídání zaměřit na to, co dětem moc nešlo. A tak v pondělí splníme například Praktik pro život a Jízdu tužkou a ve středu pak Hlavičkové úkoly a Pohybovky.

Obě děti ještě začaly navštěvovat ZUŠ, takže mají v pondělí 40 minut hudební nauku a ve středu pak 25 minut hry na nástroj. Hru na nástroj doma děti trénují denně (krom pondělí a středy) vždy zatím pár minut. Honzík každý den cvičí chvíli logopedii. Eliška pak rehabilituje a protahuje. Vše se snažíme dělat co nejvíce formou hry a ne moc dlouho, většinou 10-15 minut. V úterý a ve čtvrtek odpoledne má ještě Honzík fotbalový trénink.

Praktik pro život

Měla jsem velkou radost, že prozatím děti krásně zvládají úkoly a povídání z Praktik pro život (jsme u třetího týdne). Zároveň se snažím, aby při těchto úkolech samy co nejvíce o daném zaměření povídaly a naučily se tak lépe vyjadřovat ke každodenním činnostem. Úkoly z Praktik pro život dětem zpestřuji tím, že jsme je zatím dvakrát plnili venku na dece, jednou pak doma na koberci :-).

 

Jízda tužkou je pro děti výzva

Jízda tužkou u nás bude oříšek. Samozřejmě pilujeme správný úchop a držení tužky. Jak je ale Honzik levák, tak si při první možné příležitosti sklon držení mění „jak je mu to pohodlné“. U Honzíka mi taky připadá, že tužku drží až moc pevně a křečovitě. Eliška je na tom o něco lépe, ale i ona mění sklon držení a zvedá při tahu ruku.


Každopádně je moc fajn, že pracovní sešit Jízda tužkou začíná těmi jednoduchými úkoly a Honzík s Eliškou se hned nevyděsili, co to po nich máma po prázdninách chce :-). U tohoto sešitu musíme na děti více dohlížet, je to občas boj, Honzík by nejradějí vše rychle „odfláknul“, Eliška se zase bojí neúspěchu a vyžaduje hodně kladného motivačního pozvbuzení, aby se nezasekávala při každém přetáhnutí.

Inzerce

Učíme se stříhat s Hlavičkovými úkoly

Prozatím nám dalo trošku zabrat složit z tvaru nějaký svůj obrázek. Po menší nápovědě se ale zdařilo, Honzík složil velké auto a Eliška vlajky. Tvary oba dobře poznávají, Elišce dělá problém vyslovit správně trojúhelník, ale to ještě natrénujeme. Dvojčata zatím nemají jistotu v přesném vystřihovaní, a tak občas nějakému obrázku ustřihnou roh.

Pohybovky jsou vždy odměna

Dvojčata vyžadují, abychom úkoly z Pohybovek dělali všichni, a tak se zapojí někdy i pes :-). Honzíkovi se po nich občas nechce vybarvit obrázek, ale když dostane správnou motivaci, tak úkol splní. Elišku vybarvovaní baví. Ke cvikům z Pohybovek se na pár minutek vracíme i další dny v týdnu.

 

Inzerce

Zábava na prvním místě

Po prvních třech týdnech plnění úkolů u nás zatím určitě spokojenost. I když se samozřejmě zpočátku dětem tolik nechtělo, bály se náročnosti, že to nezvládnou, a že jim to zabere jejich čas. Poznaly ale, že úkoly pro ně nejsou nemožné, času zaberou také jen kousíček, a ještě se u nich kolikrát zasmějí (malování rodiny, pohybovky, praktik pro život a hlášky, jak se nemáme v dané situaci chovat- především, když jim to tatínek předvádí :-)).

   

Maminka Věra

Inzerce
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

První tři týdny Honzíka a Elišky s Předškolákovými týdeníčky - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×