Inzerce
Inzerce
Inzerce

Představení předškoláka Filípka

Jmenuji se Filípek Přikryl. Narodil jsem se v Brně 27.10.2014. Bydlím v rodinném domě s rodiči a mou mladší sestřičkou Silvinkou.

Jak probíhá Filípkův týden?

Ráno vstávám v 6:30. Po ranní hygieně a snídani odjíždím s tatínkem do školky v 7:00. Taťka mě vozí do školky autem Passatem. Ve školce se učím jako předškolák novým dovednostem, abych byl co nejlépe připravený ke vstupu do první třídy.
Maminka se sestrou mě vyzvedávají po spinkání (což mě vůbec nebaví). Chodíme po školce buď na procházku, nebo na kolo do parku. Okolo 18:30 odcházíme domů a mamka vaří večeři. Já se dívám na Večerníček. Po večeři si většinou hraji a nebo něco vyrábím. V 20 hod. jdu do postele a po přečtení pohádky od tatínka jdu spát.

Jaké kroužky Filda navštěvuje?

Filípek chodil minulý a předminulý rok do Sokola, kde se učil dělat kotrmelce, chodit po kladině a spoustu jiných gymnastických dovedností.
Filda je velmi živé dítě, a tak ho Sokol již nebavil. Proto začal od září letošního roku chodit do karate. V karate se učí sebeobraně a disciplíně v chování. Zatím máme za sebou pár lekcí, ale již teď ho to velmi baví. 

Jakým pohybovým a jiným aktivitám se Filípek ještě věnuje?

Ve školce mívá Filípek jednou za 14 dní tzv. Pohybovky. Chodí do tělocvičny blízkého gymnázia, kde paní učitelky učí děti základy gymnastických prvků. Filda je v tomto velmi šikovný, protože má náskok ze Sokola.
Fildova školka je humanisticky zaměřená, takže navštěvují spoustu divadel, koncertů a galerií.
Vybít energii si chodí na karate a na kolo do parku.

Věnovali jste se již nějakým přípravám na školu?

Přípravám na školu jsem se začali věnovat až letos, a to díky Předškolákovým týdeníčkům, které umožňují dítě se správně rozvíjet v předškolním věku. Fildu nejvíc baví sešit Hlavičkové úkoly a Pohybovky.

Proč jste se rozhodli pro předškolní přípravu a proč Předškolákovy týdeníčky?

Filípek se musí učit se soustředit, protože s tím má největší problémy. Předškolákovy týdeníčky nás motivují k tomu, abychom každý týden splnili daný úkol a Filda se tak začal připravovat na to, až bude chodit do školy, kde bude mít domácí úkoly. Někdy ho Předškolákovy týdeníčky velmi baví, ale někdy ho musím k plnění úkolů přemlouvat.

Jak pracujete s dětmi?

Snažíme se najít vždy dostatek času, abychom se mohli na dané úkoly z Předškolákových týdeníčků soustředit. Filípkovi jsme proto pořídili i psací stůl a židli, aby si začal zvykat na to, jak to bude vypadat, až se začne učit do školy. Nechceme s tátou ale Fildu do úkolů nutit, protože pak by se mu mohla celá škola zprotivit.

Přednosti, co předškolákovi hodně jde?

Filípek je velmi zvídavé dítě. Podle mého názoru jdou Filípkovi nejvíce Hlavičkové úkoly. Tyto úkoly plní s tátou, takže si užijí hodně krásných společných chvil a i se při plnění úkolů velmi nasmějí.

Hendikepy, v čem máte rezervy už dle prvních cvičení a chcete na tom zapracovat?

Největší hendikep u Filípka je nejspíš jeho nesoustředěnost a roztěkanost. Je to divočejší dítě, takže přimět ho, aby seděl a nad daným úkolem se soustředil, se je velmi obtížné. I když ho dané úkoly velmi baví, odbíhá od nich a dostatečně se nesoustředí. Doufám, že se to s plněním úkolů spraví, a Filípek do první třídy vyrazí klidnější a soustředěnější.
Myslím si, že největší problémy dělá Fildovi právě Jízda tužkou, protože u toho se nejvíc musí zklidnit a soustředit se.

Kde dítě úkoly dělá?

Filípkovi jsme koupili pracovní stůl a židli, aby si začal zvykat na to, že je jako ve škole a musí sedět na svém místě. Filípek má samostatný pokojíček, takže tam nebývá nikým rušen. Zvědavou sestřičku vždy vyhání, aby mohl být ve svém pokojíku sám.

Čím předškolák píše?

Snažíme se, aby Filípek používal tužku od Stabila se zářezy, která mu pomáhá ke správnému držení.
Maminka Marcela

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

2020/2021 Předškolák Filípek - diskuze

Poradna

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak to funguje s PPM po neschopnosti. Do práce jsem nastoupila 1.9.22 a od 20.2.23 jsem z důvodu častých nemoci v těhotenství doma. Tak jsem se chtěla zeptat zda mám nárok na celých 28 týdnu PPM a nevíte jak je to s nevyčerpanou dovolenou? Mám vlastně nárok na dovolenou ikdyz jsem dlouhodobě v neschopnosti? A jak to řešit? Sice mám termín porodu až po půlce srpna ale jelikož jsem těhotná poprvé tak s tím nemám žádné zkušenosti a chtěla bych být připravena

Dobrý den, pracovní neschopnost nemá vliv ne délku čerpání peněžité pomoci v mateřství. Podle uvedených informací byste měla splňovat potřebných 270 dní nemocenského pojištění (neuvádíte, že by pracovní poměr měl končit), a budete mít tedy nárok na celých 28 týdnů peněžité pomoci v mateřství. Dovolenou můžete vyčerpat po skončení mateřské dovolené před nástupem na rodičovskou dovolenou. Nárok na dovolenou vzniká i za dobu mateřské dovolené. Jako výkon práce pro nárok na dovolenou se při splnění podmínek započítává i pracovní neschopnost v rozsahu max. 20 týdnů (dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby).

Ing. Lenka Poláková | Babyonline | 21.03.2023, 15:59
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×