Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak zvládá Filípek pracovat v době koronaviru?

Filípek každou chvíli zůstává doma, protože jeho školka je často zavřená. Maminka se tedy musí na plno starat jak o něj, tak o mladší sestřičku Silvinku. Doba je to pro všechny složitá, ani Filípka už nic nebaví a ani do práce s týdeníčky se mu příliš nechce.

Doba je pro nás náročná

Filípkova školka je každou chvíli uzavřená a musím říci, že je to velmi náročné a složité. Člověk by si řekl, že když jsem doma, musím stíhat daleko více práce než ostatní, kteří chodí do zaměstnání. Opak je ale pravdou. Silvinka už začíná být velmi živá, a tak ji člověk nemůže nechat ani 5 minut bez dozoru, aby něco neprovedla, nerozbila a nebo se nějak neporanila. Do toho s ní musím navštěvovat různé terapie.

Filípek bojuje s nedostatkem zájmu

U Fildy se čím dál tím více projevuje nechuť cokoliv dělat, a tak ho i Předškolákovy týdeníčky přestávají bavit. Myslím si, že to není tím, že by ho týdeníčky nějak nezaujaly, to ne. Ale všechno je teď takové zvláštní.

Podle psycholožky nemáme Fildu do práce nutit

Snažím se každý týden najít si chvilinku času, abychom pokročili v práci, ale Fildova nechuť je opravdu obrovská. Podle paní psycholožky má teď zkrátka takové období a nemám ho nutit, abych mu nezkazila návyky na učení, které bude potřebovat ve škole. Doufám, že se jeho přístup k úkolům změní a já budu moci posílat deníčky častěji.

Chybí mu pohyb

Motivaci má teď obrovskou, protože bychom si měli jet na konci března pro králíčka a Filípek mi slíbil, že za to bude více pracovat s týdeníčky. Podle mého názoru Filda opravdu potřebuje, aby už skončila omezení a on se mohl více fyzicky unavit jízdou na kole nebo v karate. Věřím, že když bude mít příležitost vybít energii, všechno se zlepší, chce to jen čas a klid.

Hlavičkové úkoly stále bodují, Jízda tužkou je ale boj

Teď jsou jarní prázdniny, takže si myslím, že budeme mít více času dodělat resty. Když se dostaneme k řešení Hlavičkových úkolů, tak je spokojený. Začíná mít ale problémy s Jízdou tužkou, protože se snaží vše urychlit, aby už měl klid. Potom se zlobím a musí to předělat. Důslednost a dokončování úkolů je u našeho Fildy problém. Doufám, že se vše zlepší a Filípek nastoupí do první třídy s radostí a klidem. Od března nás čekají terapie na Biofeedbacku, které by mu měly pomoci ke zlepšení soustředění. 

Tak takhle to u nás teď vypadá. Není to ideální, ale snažíme se to zlepšit.

S přáním pevného zdraví,

Inzerce

maminka Marcela

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak zvládá Filípek pracovat v době koronaviru? - diskuze

Poradna

Dobry den,
chtela bych se zeptat ohlede menstruace kterou jsem dostala pred laparoskopickym zakrokem s mimodeloznim tehotenstvi. Zacala mi ten den kdy jsem sla na zakrok a trvala tak jak klasiky tech sedm dni muzu ji pocitat mezi prvni tri cykly po operci?

Dobrý den,

tohle zhodnotit takto v rámci internetové poradny nelze, při mimoděložním těhotenství často dochází ke krvácení, které si můžeme mylně vykládat jako menses. Jako menstruaci bych považovala krvácení, které nastane až po operaci.

MUDr. Pavla Zahrádková | Babyonline | 18.04.2024, 09:16
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Odmítnout Další informace
×