Inzerce
Inzerce
Inzerce

Jak zvládá Filípek pracovat v době koronaviru?

Filípek každou chvíli zůstává doma, protože jeho školka je často zavřená. Maminka se tedy musí na plno starat jak o něj, tak o mladší sestřičku Silvinku. Doba je to pro všechny složitá, ani Filípka už nic nebaví a ani do práce s týdeníčky se mu příliš nechce.

Doba je pro nás náročná

Filípkova školka je každou chvíli uzavřená a musím říci, že je to velmi náročné a složité. Člověk by si řekl, že když jsem doma, musím stíhat daleko více práce než ostatní, kteří chodí do zaměstnání. Opak je ale pravdou. Silvinka už začíná být velmi živá, a tak ji člověk nemůže nechat ani 5 minut bez dozoru, aby něco neprovedla, nerozbila a nebo se nějak neporanila. Do toho s ní musím navštěvovat různé terapie.

Filípek bojuje s nedostatkem zájmu

U Fildy se čím dál tím více projevuje nechuť cokoliv dělat, a tak ho i Předškolákovy týdeníčky přestávají bavit. Myslím si, že to není tím, že by ho týdeníčky nějak nezaujaly, to ne. Ale všechno je teď takové zvláštní.

Podle psycholožky nemáme Fildu do práce nutit

Snažím se každý týden najít si chvilinku času, abychom pokročili v práci, ale Fildova nechuť je opravdu obrovská. Podle paní psycholožky má teď zkrátka takové období a nemám ho nutit, abych mu nezkazila návyky na učení, které bude potřebovat ve škole. Doufám, že se jeho přístup k úkolům změní a já budu moci posílat deníčky častěji.

Chybí mu pohyb

Motivaci má teď obrovskou, protože bychom si měli jet na konci března pro králíčka a Filípek mi slíbil, že za to bude více pracovat s týdeníčky. Podle mého názoru Filda opravdu potřebuje, aby už skončila omezení a on se mohl více fyzicky unavit jízdou na kole nebo v karate. Věřím, že když bude mít příležitost vybít energii, všechno se zlepší, chce to jen čas a klid.

Hlavičkové úkoly stále bodují, Jízda tužkou je ale boj

Teď jsou jarní prázdniny, takže si myslím, že budeme mít více času dodělat resty. Když se dostaneme k řešení Hlavičkových úkolů, tak je spokojený. Začíná mít ale problémy s Jízdou tužkou, protože se snaží vše urychlit, aby už měl klid. Potom se zlobím a musí to předělat. Důslednost a dokončování úkolů je u našeho Fildy problém. Doufám, že se vše zlepší a Filípek nastoupí do první třídy s radostí a klidem. Od března nás čekají terapie na Biofeedbacku, které by mu měly pomoci ke zlepšení soustředění. 

Tak takhle to u nás teď vypadá. Není to ideální, ale snažíme se to zlepšit.

S přáním pevného zdraví,

Inzerce

maminka Marcela

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Jak zvládá Filípek pracovat v době koronaviru? - diskuze

Poradna

Dobrý den, potřebovala bych radu ohledně syna. Jsou mu 2 roky a 8 měsíců. Byl kojen 7 měsíců. Už od malinka je na mě závislý. U babiček byl dohromady čtyřikrát přes noc, nejdříve plakal, pak už to zvládl bez breku, ale nešťastný. S jídlem se trápime cca od roka. Nechce jíst s nikým jiným než se mnou. Do teď mi odmítá jíst kousky. Takže doteď mu jídlo mačkám vidličkou, když cítí maso, hned ho vyplivuje. Myslela jsem, že to bude problém s kousky jako takovými, ale sušenky a to co mu chutná normálně sní, rozkouse. Celkově ho do jídla musíme nutit. Ovoce nechce vůbec, jí pouze kapsičky. Jogurty má rad, kakao a k večeři pouze chleba se žervé. Šunku, sýr taky odmítá. Jídlo se snažíme řešit různými doplňky stravy k navození chuti k jídlu. Věřím, že z toho vyroste. Teď v září nastupuje do školky a já doufám, že až uvidí ostatní děti, tak začne papat normálně. Více mě ale trápí ta závislost na mě. Je nešťastný i s manželem. Potřebovala bych poradit, jak ho to odnaučit. Před 8 měsíci jsem začala chodit na poloviční úvazek do práce, mysleli jsme, že se to zlepsi, když nebude furt se mnou. Ale je to stále stejně. Vždycky tu dobu přetrpi, pláče když odcházím. Neustále ho ubezpečuji, že se vrátím, že jdu jen do práce. Je vidět, že tomu rozumí, ale přesto se to nelepší, spíše naopak. Moc děkuji za jakoukoliv radu. Šafránková

Dobrý den, ohledně synovy stravy se poraďte s ošetřujícím lékařem. Pokud dítě prospívá, i když konzumuje jen určitá jídla, pak není důvod k obavám. S lékařem byste ale také měli konzultovat případné doplňky stravy, které dítěti dáváte. Ne všechny musí být pro takto malé dítě vhodné. Také by možná bylo dobré, aby lékař chlapci udělal krevní obraz, jestli mu opravdu nějaké živiny chybí, abyste mu nepodávali nadbytečné množství některých živin či vitamínů. Některé děti vykazují při jídle zvláštnosti, jedí jen určitá jídla a vybírají si. Není dobré dítě do jídla nutit a nutit jej k experimentování. Nová jídla však je dobré nabízet, v případě zájmu nechat ochutnat. Chutě dětí se mění a časem třeba syn může být ke zkoušení jiných jídel přístupnější. Zvláštnosti v jídle však ale také mohou vykazovat děti např. s poruchami autistického spektra, či děti hodně v jídle konzervativní. Mám příliš málo informací a váš syn je příliš malý. Ohledně pobytu bez vás nepíšete, kdo syna hlídá, když jste v práci. To že pláče, když odcházíte bývá u dětí normální. Je potřeba mu to citlivě vysvětlit na úrovni jeho chápání a vývoje. Dobu odchodu však neprodlužovat, dítě ani nadměrně nelitovat, nemazlit apod. Potom by si myslelo, že váš odchod je něco mimořádného a je důvod se bát. Takto malé dítě také nemá ještě vyvinutý pojem času, žije přítomností a myslí si proto, že odcházíte navždycky. Trošku mi z vašeho popisu připadá, že maličko chcete, aby na váš syn byl závislý, že vám to dává dojem výlučnosti a důležitosti. To vše dítě vycítí. Proč myslíte, že dobu bez vás protrpí. Žádné malé dítě se pokud je o něj dobře postaráno, má dobře rozvinuté citové vazby a navíc třeba už zná osobu, která jej hlídá, se celé čtyři hodiny určitě netrápí a také není důvod , aby bylo nešťastné. Nemohou to být spíše vaše domněnky? Zkuste chování a vývoj syna zkonzultovat s dětským klinickým psychologem. S pozdravem Mgr. Michaela Matoušková, dětský psycholog

Mgr. Michaela Matoušková | Babyonline | 24.05.2022, 06:20
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce
×