Inzerce
Inzerce

Filípek má problém udržet pozornost, Předškolákovy týdeníčky ho ale stále baví

Zdravím,

konečně jsem se dostala k tomu, abych sepsala, jak pokračuje Filípek při plnění úkolů z Předškolákových týdeníčků.

Zbrzdilo nás nachlazení

Bohužel nás potrápilo nachlazení, takže jsme s plněním pozadu, protože Filda absolutně odmítal pracovat. Je to typický chlap, měl rýmičku.

Návštěva psychologické poradny

Ve školce jsem měla debatu s paní učitelkou a ředitelkou. Bavily jsme se o soustředění Filípka při plnění úkolů jak doma, tak i ve školce. Filípek je totiž ve školce naprosto nesoustředěný, a tak nám byla doporučena návštěva psychologické poradny. Naštěstí bylo volné místečko, takže jsem s Fildou zašla k paní psycholožce, abych si utvrdila to, co už jsem dávno tušila. Ano, Filípek trpí těžkou poruchou soustředění. Tudíž mám při plnění úkolů dělat větší pauzy a nezatěžovat ho tolik. No, už tak nám každý úkol zabere spoustu času, protože Filda chvilku kouká z okna a potom chce asi 10x zopakovat zadání. Mně to tedy nevadí, protože mě těší, že se vždy dopracuje ke správnému řešení. Je to jen náročnější než se soustředěným dítětem. Jsem ale ráda, že ho pořád týdeníčky baví. Sice musíme dělat větší pauzy, ale jeho soustředění potřebuje cvičit.

Hlavičkové úkoly nedělají Filípkovi problém

Nejvíce ho baví stále Hlavičkové úkoly. Ty mu jdou opravdu rychle vyřešit. I na psychologickém vyšetření jsem se dozvěděla, že jeho logické uvažování je na vyšší úrovni než u dětí v jeho věku. Jen mi dá zabrat, abych ho přesvědčila, že musíme postupovat úkol po úkolu. Filda by totiž nejraději přeskakoval z jednoho úkolu na druhý. 

Praktik pro život a tkaničky

Momentálně nás čeká v Praktikovi pro život zavazování bot. No, to bude s mým umíněným Filípkem tedy oříšek. Naštěstí viděl na počítači, jak jsem vybírala šněrovací boty s maskáčovým vzorem, takže se na ně těší a jistě mu to půjde snáz. Přesně tato motivace se mi líbí při plnění Předškolákových týdeníčků. U každého úkolu je i spousta úkolů na zamyšlení. Nejvíc mě pobavilo, když jsme si povídali o bydlení. Říkali jsme si, že naše rodina bydlí v rodinném domě a ostatní bydlí třeba v panelovém domě. No, a Fildu nenapadlo nic lepšího než zavolat babičce a zeptat se jí, jak se jí bydlí v krabici. Nevím, jak na to přišel, ale nejspíš od mého taťky, který říká panelovým domům „králíkárny“.

Pohybovky jsou zábava

Pohybovky plníme nejvíc při výletech a velmi se u toho nasmějeme. Nedávno Filda při jednom úkolu spadl do bláta. Škoda, že jsem to nevyfotila. Myslím, že by to byla fajn fotka pro pobavení.

Snad Předškolákovy týdeníčky do prázdnin dokončíme

Inzerce

Při rychlosti plnění našich úkolů jsem zvědavá, jestli zvládneme vše do konce školního roku. Je sice pravda, že jde soustředění Fildovi víc než na začátku, ale opravdu je to velmi náročné. Nechtěla bych být učitelkou ve Filípkově třídě ani omylem. I podle paní psycholožky na něj nemám spěchat.

Maminka Marcela

Inzerce

Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Diskuze » Poradna »
Sdílejte
Poslat odkaz příteli Vytisknout článek
Komerční sdělení

Související články

Filípek má problém udržet pozornost, Předškolákovy týdeníčky ho ale stále baví - diskuze

Poradna

Dobrý den,

mám v tom trochu zmatek. V květnu (přesné datum ještě nevím) by mi měla končit mateřská dovolená. Jestli jsem správně pochopila, měla bych si zažádat u zaměstnavatele o čerpání dovolené (která mi zbyla před mateřskou) a následně nástup na rodičovskou dovolenou. A na ÚP vyplnit formulář na žádost o rodičovský příspěvek. Mám dotaz, co se týče nástupu na rodičovskou. V tom formuláři pro ÚP mám dát datum nástupu takový, kdy mi skončí čerpání dovolené u zaměstnavatele nebo den, kdy mi končí mateřská? Na mateřskou jsem nastupovala 3.11.2020, snad mi někdo poradí datum konce mateřské, abych ho špatně nevypočítala.
Moc děkuji za odpověď.

Dobrý den,
pokud se Vám narodilo jedno dítě a nenastupovala jste na mateřskou dovolenou později než počátkem šestého týdne před očekávaným dnem porodu, máte nárok na mateřskou dovolenou v délce 28 týdnů, tedy končí Vám 17. května. Zaměstnavatele můžete požádat o čerpání dovolené od 18. května a po skončení dovolené o čerpání rodičovské dovolené. Nárok na dovolenou Vám vzniká i za dobu mateřské dovolené a maximálně do výše dvacetinásobku stanovené týdenní pracovní doby se jako výkon práce pro účely dovolené započítává také rodičovská dovolená.
Rodičovský příspěvek můžete začít čerpat ihned po skončení peněžité pomoci v mateřství (PPM) nebo později, například od června, záleží na Vašem uvážení a není podstatné nastavení rodičovské dovolené v zaměstnání. Pokud je však souběh PPM a rodičovského příspěvku v jednom měsíci, náleží rodičovský příspěvek, jen je-li vyšší než PPM, a to ve výši rozdílu mezi rodičovským příspěvkem a PPM v daném měsíci.

Ing. Lenka Kozlová | Babyonline | 16.04.2021, 23:33
Položit dotaz Všechny dotazy a odpovědi
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. V pořádku Další informace
Inzerce